Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp, na de 10 év alatt...

Kutyatáp, na de 10 év alatt ennyi változás?

Figyelt kérdés
Tegnap kezembe akadt egy 1999-es A Kutya Magazin lap. Sok érdekes dolgot találtam benne, de ami nagyin megdöbbentet, az a kutyatáp volt: Voltak benne viszonteladóknak felhivások: darling és pedigree. Oké, legyen, olcsó stb. Aztán a legvégén friskies reklám, 10 kg 1500 Ft. Mennyi? Ma meg már ugyebár mindenki lehurrogja ezeket, erre meg ez állt a friskies táp mellet (akkor is szinezékes volt az egész) A MAGYAR ÁLLATORVOSI KAMARA AJÁNLÁSÁVAL. A mi orvosunk szinte megtiltotta, hogy ilyet vegyünk, ha jót akarunk neki, 10 évvel ezelőtt pedig ajánlották? Tényleg ennyi minden változott? Ja és a CAC kiállitás fő támogatója: a pedigree... - mármint ezzel reklámozták, és a kutya kiállítás nyertese is pedigreet kapott.
2011. júl. 5. 14:39
1 2
 1/15 xnorkax ***** válasza:
Ez mind reklám, gondolom rengeteg pénzt fizet érte a Pedigree gyártója, hogy reklámozzák és ajánlják. Itt már rég nem a kutyák egészségéről szólnak ezek...
2011. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A Kutya újságnak tökmindegy,mit reklámoz,csak fizessenek érte.
2011. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Én semilyen kutyatápot nem adnék a kutyámnak. 8-10 évnél tovább nem élnek ezek a kutyák. Rendszerint szívbetegek lesznek. Az én kutyám 17 éves, de táp még nem volt a szájában. Nem mérgezem.
2011. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
na igen, de ilyen MEOE kiállitáson pedigree a nyeremény táp?
2011. júl. 5. 14:48
 5/15 A kérdező kommentje:
uramisten, 17 éves? nemrég én is eziránt érdeklődtem, hogy egészsége lenne csak húson stb, erre mindenki lehurrogott, hogy nem, mert a tápban vannak pótolhatatlan agyagok stb
2011. júl. 5. 14:49
 6/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:48


De mit kap enni a kutyád?

2011. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Arra még nem gondoltál, hogy akkor még nem nagyon volt másmilyen a hazai piacon, így könnyen voltak ezek a legjobbak? Én emlékszem, apum kb akkoriban bernáthegyit tenyésztett, és külföldről hozatta a Royal Caninet. Az ismerőseink meg csak néztek, hogy milyen pocsék noname táppa etetjük a kutyákat, mikor ott a jó Pedigree.


De az is lehet (ez már marketing stratégia kérdése) hogy behoztak elsőre egy magas színvonalú tápot ez alatt a márkanév alatt, és az évek során amortizálták le a beltartalmat oda ahol most van, az imázs viszont megmaradt. Ha megnézed most pl. ezt csinálja a Happy Dog. Volt egy teljesen jó minőségű tápjuk, és most Nature termékcsalád címén behoztak egy sokkal silányabb összetételűt, amit az emberek megvesznek, mert az ő fejükben az a kép él, hogy a Happy Dog jó márka.

2011. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
még a pro plan volt a reklámban. igazad van utolsó, hát minősége nem lehetett jó, mert reklám alatt: hús, mellette piros tápszem, zöldségnél zöld, búza, gabonánál sárga, és h ezekre van szüksége a kutyáknak.
2011. júl. 5. 14:56
 9/15 anonim ***** válasza:

a keverék kutyák simán elélnek akár 18évig is

nagyim kutyája szintén 17évesen ment el , kis foxi keverék volt, és ő is csak házi kosztot kapott , husit, a tápot nem ette meg :)

2011. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Érdekes,a bullterrierem is 17 évig élt,tápot kapott,főleg "sarki boltit",mivel akkor még nem nagyon voltak jobbak.
2011. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!