Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Bolha!

Mit csináljak? Bolha!

Figyelt kérdés

Nincs pénzünk most új nyakörvre. Elveszítettem az állásomat, és minden pénznek meg van a helye, sőt, még kevés is!

Májusban vettem a kutyánknak scalibor nyakörvet, de úgy néz ki, hogy már nem használ, mert bolhás lett szegénykém. Nagyon vakarózik, s láttam benne bolhát is.

Mit csináljak vele? Rossz nézni ahogy szenved! :((


2010. nov. 3. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
fürdesd meg :D
2010. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ibikee válasza:

Nem kell pánikba esni, ez is csak egy kis betegség.

Az én kutyám is volt már bolhás, és én bolha elleni samponnal megfürdettem, másnapra már nem is vakarózott.

És ez a sampon 700 Ft, tudom nem a legolcsób, de bele kell férjen ha nem szeretnéd hogy a kutyus tovább vakarózzon.

2010. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
azert nem hiszem hogy annyira szenvedne az a szegeny teremtes.
2010. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Viszonlag olcsón ki tudod irtani, de ha nincs megelőzés, akkor sajnos simán visszabolhásodhat. A neostomosan oldat elég olcsó, vízzel kell higítani, és megfürdetni vele a kutyát, illetve a környezetét bepermetezni.


Meg érdemes bolhás időszakban naponta porszívózni, forró vízzel átmosni a fekhelyét, stb.


De ha nem tudsz megelőző nyakörvet, vagy cseppet venni, akkor sajnos ott ahol most összeszedte, összeszedi máshol is.

2010. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Milyen fajta kutyusod van? Kicsi vagy nagy? Mi a sampon neve? Bernink van, s igazából nem tudom, hogy ilyen időben nem fázna meg fürdés után?


Valamit kell csinálnom vele, mert igenis szenved kedves utolsó! Már a szőrét tépkedi ki a faránál!

2010. nov. 3. 13:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Neostomosant kérdeztem a patikában, nincsen és nem is tudnak hozni azt mondták.
2010. nov. 3. 13:16
 7/14 Ibikee válasza:

Nekem palotapincsim van, kis termetű és ha nem szellöztetsz amig a kutyus vizes semmi baja nem lesz:)

A sampon neve: Bobi sampon

a márkája Food.ez nagyon hatásos volt nekem:)

és télleg nemárt porszívózni

2010. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Őt akkor könnyen meg lehet füröszteni. :) Gyerekkoromban nekünk is volt pincsink. Nem tudom, hogyan oldhatnám meg, hogy a lakásban száradjon. 45-50 kilós ebről van szó. Hazajön a férjem, valamit kitalálunk majd. Köszönöm, hogy írtál!
2010. nov. 3. 13:24
 9/14 Francesca_ ***** válasza:
Neostomosan! 500 ft. egy ampulla, azt hiszem 1 liter oldatot tudsz csinálni belőle, rá kell permetezni. A legtöbb állatorvosnál tartanak, vagy másik patika. A sampon nagytestűnél nem hiszem hogy beválik, vagy legalábbis 1 flakon biztos kevés.
2010. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

hát azért én azt nem mondanám, hogy nem kell megijedni, mert csak egy kis betegség!


A bolha (nyilván, ha nagyon elszaporodik) nagyon le tudja gyengíteni a kutyát, és utána következnek majd az ilyen-olyan betegségek!:S


a nyakörv is csak akkor hatásos, ha már le kezelték bolha elleni cseppel, vagy samponnal! És utána jöhet a nyakörv megelőzés képen!


én is azt javaslom, hogy ha meg tudod oldani fürdesd meg, vagy cseppet az jobb!


22/L

2010. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!