Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan javíthatom ki ezt a...

Hogyan javíthatom ki ezt a trükköt, amit rosszul tanítottam meg a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Letettem a földre három cserepet, és az egyik alá betettem egy darabka sült májat. A kutyámnak elvileg mindet meg kéne szimatolnia, hogy megtalálja a májat, és ha megvan, rátenni a mancsát a "jó" cserépre.

Minden simán ment a tanulásban, csak épp nem szimatolja meg egyiket se, hanem találomra teszi rá a mancsát az egyikre, és ha nem jóra tette rá, akkor ráteszi a másik cserpére, és így tovább. :D

Hogyan tudnám rávenni, hogy használja a feladatnál az orrát? Mert ennek igazából ez lenne a lényege.


2010. nov. 3. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű.

A problémát az okozza, hogy megjutalmaztad ha rátette a mancsát a cserépre. Ebből azt tanulta meg, hogy a feladat a "mancsot a cserépre". :)

Gyakoroljatok úgy, hogy a valódi jutalomfalatot tedd a cserép alá. Ha olyanra teszi a mancsát, ami alatt nincs ott, akkor nincs jutalom. Vedd fel a jó cserepet falatkástól, szedd össze a többit is és ne gyakorolj tovább. Fél óra múlva kezdd előről. Kb. a harmadik körnél már használni fogja az orrát, mert addigra már őrülten akarni fogja a jutalmat.

Ne add fel! :)

2010. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jaj ezt de megnézném ahogy rárakja az összes cserére a mancsát...olyan édes lehet <3:D
2010. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor megyek is gyakorolni vele. :)

2010. nov. 3. 14:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon édes. :)
2010. nov. 3. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy tanítod a szaglást? Nagyon érdekes kaland az egy olyan világban, ami nekünk nincs :) Ha érdekel, a klikker.hu-n van egy napló, amiben szagazonosítást tanulnak, hátha az segítség: [link] asszem ez az első rész.


Én szerintem azzal próbálkoznék, hogy először belevenném a keresd parancsot az egészbe. Eleinte rejts el falatot, úgy hogy látja hogy nagyjából hova teszed. Mondd, hogy keresd, megtalálja megeszi, meg is van a megerősítés. És aztán bonyolítsd, vidd ki a kutyát mikor eldugod, hogy muszáj legyen szaglásznia. És utána vedd elő újra a cserepeket, és először add ki a keresd parancsot, ha egyértelműen kiszagolta, akkor jöhet a mancsrátevés, ahogy eddig.


Nem biztos, hogy így menni fog, de én elsőre innen próbálnám közelíteni. De olvasgasd el a naplót, szerintem az nagy segítség lesz.

2010. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!