Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális viselkedés ez egy...

Ez normális viselkedés ez egy kiskutyánál?

Figyelt kérdés
már kétszer előfordult, 5 hónapos a labrador kutyim és reggel elakartam venni a kislabdáját tőle, h játszak vele és rendesen rám morgott és majdnem megharapott. és látszott rajta, h ez nem "játékos" morgás harapdálás volt.. meg az előbb behozott egy kis fadarabot elakartam venni tőle és ismét ez az ellenséges morgás és majd nem megkapott.. egymás után többször is. ez miért lehetett? sokszor elvettem már tőle a játékát de soha nem csinált még ilyet.
2010. nov. 3. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszi, ő a falkavezér.:)

Eze ellen tehetsz, ha elolvasod Jan Fennel- Kutyapszichologia c. könyvét, nagyon hasznos! Internetről is le lehet tölteni, hidd el, megéri!!:)

2010. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kezd a tinédzser korba lépni, és próbálgatja a határait. Ne hagyd magad, te vagy az alfa.
2010. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Ne hagyd magad, te vagy az alfa."


A kutya szemében a leírtak alapján már rég nem...

Első körben amit az első válaszoló írt: Jan Fennell könyve. Amit nem elég elolvasni, alkalmazni is kell!!

Valamint a játéka sosincs elöl. Akkor van játék és azzal amivel te akarod és amikor te akarod, és akkor is van vége amikor te mondod.

2010. nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy öt hónapos ebnél már komolyan kell reagálni az ilyesmire.

Keményen csapj az orrára, vedd el tőle a játékot minden áron.Ha félsz, hogy megharap, akkor állj elé, egy partvissal piszkáld ki a szájából a játékot, lépj rá és sose hátrálj, mindig te nyomulj előre.

Nagyon nagy baj lesz, ha rájön, hogy félsz tőle és később még nagyobb gondok lesznek.

Mindig a te győzelmeddel érjen véget az ilyen affér, bármennyi ideig is tart. Ha egyszer is feladod, kezdheted elölről, mert ő nem fogja feladni.

2010. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Addig jó még fiatal egy kutya, mert addig kel megnevelni, ha nem neveled meg azt fogja hinni ő a "főnök" és képes érte úgy megharapni, hogy több hétig is fáj, és orvoshoz kell menni majd vele.
2010. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kb öt hónaposan a kutyám megharapott. Soha nem bántottam kutyát, de ott akkora pofont kapott visszakézből, hogy felborult. Soha többet nem próbálkozott vele. Az oltásoknál mindig meg akarja harapni az őt lefogó embereket, úgyhogy néha megvárják a szüleim (költözés miatt náluk maradt a kertes házban), hogy hazaérjek és én fogjam le, mert egyedül engem nem mer bántani.
2010. nov. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

18:45 szép munka...! ezt a tipusú agressziót amivel reagáltál egy fenyegetésre, azt a kutyád most máson éli ki-így lehet agresszívvá tenni egy ebet:(

nem szükséges erőszakoskodni!

egy falkavezér sohasem erőszakos!

nyugodt, magabiztos, következetes, és szociálisan érzékeny.

...pontosan az erőszakmentes kommunikációval biztosítja a rendet, fegyelmet a falkában-családban

2010. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én azt csinálnám ilyen helyzetben, hogy ráordítok egy nagyot (csak hogy érezze a dolog súlyát) Majd azonnal megregulázom, de nem ütéssel.

Leültetem, lefektetem és ha kell, akkor órákig a helyén tartom, hogy megértse ki a főnök, és ki parancsol. A közelében megeszek valami nagyon finomat, elkezdek játszani a játékával, mialatt ő ott ül, és csak nézheti a dolgot.

Talán ez is kegyetlenségnek tűnik, de hidd el, működik.

2010. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

19:59, egy falkavezér bizony keményen büntet - és a kutyák között nagyságrenddel keményebben, mint az ember!

Az előző két kutyám esetében, amikor a fiatalabb még lopta az asztalról a kaját és nem vettem észre, bizony a nyakánál ragadta meg a másik és úgy vágta neki a hűtőszekrénynek, olyan ívben, hogy csak úgy nyekkent.

Kutya baja sem lett -- viszont soha többet nem nyúlt semmihez az asztalról. Egyébként jóban voltak és sosem bántották egymást.

Én soha nem voltam ilyen kemény...

2010. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és mit csináljak ha eszek akkor mindig odajön kunyizni? leül és néz, h adjunk neki kaját. közben a táljában ott van akaja
2010. nov. 3. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!