Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes menhelyek ezerszer jobban megnézik, hova kerül egy fajtatiszta kutya, mint egy keverék?

Figyelt kérdés

Szerettem volna örökbefogadni egy bulldogot az egyik menhelytől. Beszéltem a bulldogmentés vezetőjével, azt mondta, majd keres. 1 hónapot vártam, mire jelentkezett, közben én is kerestem 3szor, gondoltam hátha elfelejtette. Mindig az volt a válasz, hogy még nem tudják mikor jönnek ki. Persze ezer dolgot megkérdeztek, utánajártak jó helyre kerül-e egy kutya stb.stb. A lényeg, hogy igencsak macerás procedúra volt, végül nem lett a dologból semmi, mert a már meglévő kutyámmal nem jöttek ki.


2 hónappal később visszamentem, kiválasztottam egy helyes kis keveréket és aznap elvihettem, nem ők hozták ki stb. Mások is vittek el azonnal keverék kutyákat.


Akkor, hogy is van ez? És mégcsak az sem lehet magyarázat, hogy egy fajtatiszta kutyánál esélyes, hogy szaporítani fogják, mert csakis ivartalanítva adják őket oda.


2010. nov. 3. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Kereslet és kínálat. Ha egy kutyáért 10en állnak sorba, akkor lehet válogatni. Ha a másik 10 kutya meg egy gazdára vár, ott nem lesz válogatás.
2010. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi keveréket fogadtunk örökbe, de nála is ugyanúgy utána néztek, hova kerül, kijöttek előbb környezettanulmányra stb.

Lehet, hogy amikor másodszor visszamentél, már ismertek, ezért nem csinálták újra végig az egész procedúrát. Elképzelhető, hogy a többi keveréket választót is már lecsekkolták, mielőtt kiadták nekik. De ha nem, akkor tényleg furcsa, ha a fajtatisztákkal így kivételeznek.

2010. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

mert az emberek többsége sajnos többre tart egy fajtatisztát, mint egy keveréket.

ez az általánosan elterjedt gondolkodásmód.

pedig minden kutya egyenrangú. sokkal jobb lenne a világ, ha ezt mindenki így gondolná.

2010. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tényleg többen pályáztak arra a bulldogra, a keverék meg nem fogy olyan nagyon.


De az is lehet, hogy rossz helyen jártál.


A Noésok csomószor járnak ellenőrizni, tesztelik a leendő gazdit, fajtától függetlenül, és mindenkinek a lelkére kötik, hogy ha meggondolják magukat, vigyék vissza a kutyust, nehogy mégis az utcán végezze. De a facebook-on csomó állatmenhelynél vagyok ismerős, tudom, hogy mind nagyon óvatosan járnak el, kinek adják oda. Hogy veled is végigjáratták a procedúrát, az nem szokatlan vagy rendellenes, hanem inkább lelkiismeretes eljárás volt...és talán tényleg elkönyveltek már, mint rendes leendő gazdit, azért kaptad meg olyan könnyen a keveréket.

2010. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 MME ***** válasza:
100%

Nem ezen múlik. Hallottam már olyan fajtamentő szervezetről is, amelyik alig nézi, hova, kinek adnak oda kutyát, és erre nem mentség, hogy túl népszerű a fajta, ezért sok náluk a kutya... Szerencsére a legtöbb fajtamentőről nem mondható el ez.

Vannak az én megyémben is olyan menhelyek (szóval nem egy), ahol szinte bárkinek odaadják a kutyákat, és ezt nulla ellenőrzés követi. És tudok kettőről, amelyik igyekszik lelkiismeretesen csinálni. Úgyhogy helytől (menhelytől, szervezettől), és nem fajtától függ.

2010. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Hasonló sztorim van. Mi is örökbe akartunk fogadni egy kiskutyát.Megnéztük személyesen az ideiglenes örökbefogadónál,a kölcsönös szimpátia meg volt.Majd egyszer fölhívtak,hogy hoznák a kutyát.Megakartunk beszélni velük egy másik napot,mert nem leszünk otthon. Hát nem beszéltünk meg,odaadták a másik gazdijelöltnek. Ezt undorító dolog volt szerintem.Úgy tudom,egyezteteni szoktak időpontot a normális menhelyeknél,hogy mikor hozhatják a kutyát,és nem ők döntik el,hogy akkor most hozzák és punktum,abba nekem nem lehet beleszólásom.
2010. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
utolsó: mi pont így jártunk. van már 2 fajtatiszta kutyám abból a fajtából, gondoltam, segítek egy olyan kutyán is, akinek gazdira lenne szüksége. Felhívtam a fajtamentőket. Nem az lett volna a baj, hogy meg akarnak minket nézni, hanem hogy mondtam, hogy azért én dolgozom, jöjjenek akkor, amikor nem dolgozom. Ez szerintem azért nem lett volna olyan nagy kérés. Erre kitalálták, hogy kedden délelőtt mehetek megnézni a kiválasztott kutyát. Mondtam, hogy akkor nem tudok menni, mert dolgozom. Ezzel elkönyveltek rossz gazdinak, gondolom én, mert nem adtak nekem kutyát. Amit elég furának tartok, mert egyrészt itt van a két másik kutyám, akik a bizonyítékok arra, hogy jól bánok velük, másrészt meg szerintem nekik kellene egy picit a gazdijelölthöz alkalmazkodni, mert akárhogy is nézzük, én teszek nekik szívességet, hogy elhozom a kutyát, nem ők nekem. Na mindegy. Mindenesetre nekem egy időre elment a kedvem a fajtamentőktől.
2010. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%
Hát, az, hogy ki tesz kinek szívességet... Te lehet, hogy azt gondolod, hogy Te...ők meg lehet, hogy azt gondolják, ugyanolyan jogosan, hogy ők. Elvégre ingyen kapsz tőlük egy fullra oltott (kombi+veszettség), féreghajtott, chipezett, ivartalanított, egészséges fajtatiszta kutyát...
2010. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

9.35-ös vagyok

10:02-esnek:


Elhiszem,hogy elment a kedved! Tudod a fajtamentőkre és más menhelyekre is igaz a mondás: nem minden arany,ami fénylik! Rám aztán nem lehet mondani,hogy rossz gazda vagyok. Programunkat úgy igazítjuk,hogy a kutyának is jó legyen vagy visszük magunkkal és napi 4x van mozgatva. Erre már rájöttem rég, és nem csak azért,amit ezelőtt leírtam... Legközelebbi kutyámat sintértelepről veszem magamhoz, azzal nagyobb szívességet teszek az állatnak és engem is jó érzéssel tölt majd el, hogy ilyen helyről hoztam el kutyát.

2010. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

10.32- Szóval ők meg azt érzik megtiszteltetésnek, ha a nyakukon marad sok-sok kutya, akinek már ideiglenes gazdát se találnak? Nem jobb lenne odaadni ezeket a kutyákat a normális gazdijelölteknek?

Amúgy meg ha rendesen viselkedtek volna, kaptak volna tőlem adományt, ami bőven fedezte volna a kutyák oltási költségét. Mint mondtam, tényleg segíteni szerettem volna, de azt előre nem fogom senki orrára kötni, hogy mekkora adományra számíthat tőlem, ha odaadja a kutyát. (Akinek, ismétlem, jó helye lett volna.)

Így ha legközelebb kutyát veszünk magunkhoz, én is boztosan olyan helyről fogok választani, ahol megközsönik, hogy foglalkozom azzal a kutyával és nem néznek eleve bunkónak vagy potenciális kutyakínzónak.

2010. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!