Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes menhelyek ezerszer jobban megnézik, hova kerül egy fajtatiszta kutya, mint egy keverék?

Figyelt kérdés

Szerettem volna örökbefogadni egy bulldogot az egyik menhelytől. Beszéltem a bulldogmentés vezetőjével, azt mondta, majd keres. 1 hónapot vártam, mire jelentkezett, közben én is kerestem 3szor, gondoltam hátha elfelejtette. Mindig az volt a válasz, hogy még nem tudják mikor jönnek ki. Persze ezer dolgot megkérdeztek, utánajártak jó helyre kerül-e egy kutya stb.stb. A lényeg, hogy igencsak macerás procedúra volt, végül nem lett a dologból semmi, mert a már meglévő kutyámmal nem jöttek ki.


2 hónappal később visszamentem, kiválasztottam egy helyes kis keveréket és aznap elvihettem, nem ők hozták ki stb. Mások is vittek el azonnal keverék kutyákat.


Akkor, hogy is van ez? És mégcsak az sem lehet magyarázat, hogy egy fajtatiszta kutyánál esélyes, hogy szaporítani fogják, mert csakis ivartalanítva adják őket oda.


2010. nov. 3. 20:18
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
39%

Hát nem tudom... szóval akkor meg ne sírjanak a fajtamentők, hogy milyen sz@r a helyzetük, meg hogy milyen nehéz a sok kutya ellátása, akkor tulajdonképpen ha ennyire finnyásak (és nem a kutya érdekét tartják szem előtt, hogy jó helyre kerüljön, hanem a gazdijelölteket teszteléik) akkor ne kérjenek máskor sem adományt és ne írják a petícióikat, hogy jaj, most aztán nagyon örökbe kellene fogadni ezt vagy azt a kutyát. Én amúgy az említett 50 ezer forintos árnak a többszörösét adom oda évente különféle állatmentő szervezeteknek, szóval itt nem csak az "óccsóság" számít, hanem hogy az ember tényleg tenni akar a kutyákért.

Hihetetlen, hogy itt is mennyire megy a fórumon, hogy így örökbefogadni, meg úgy örökbefogadni, meg ne vegyél szaporítótól, én is egyetértek, de akkor ha valaki bátorkodik meghozni a helyes döntést, és kidobott kutyát akar szaporítós kutya helyett, akkor tessék azt az embert megbecsülni.

Az időpontról pedig: ezeket a kutyákat is gondolom etetik, sétáltatják, futtatják és sokan ideiglenes gazdinál is vannak... akkor miért is nem lehet megbeszélni a leendő gazdival, hogy amikor mondjuk az esti etetési idő van, vagy amikor sétáltatják őket aznap, akkor lehessen velük találkozni? Gondolom, nem 3 naponta néznek rájuk, simán lehetne azt mondani, hogy este 8-kor van etetés és séta, akkor bármelyik nap lehet jönni megnézni őket.

2010. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!