Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fekhelye legyen a...

Milyen fekhelye legyen a vemhes kutyámnak?

Figyelt kérdés
amiben a szülés előtt feküdne majd aztán szülne és szoptatna !
2010. nov. 4. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ugyan olyan kell neki amilyen eddig is volt
2010. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kisnita ***** válasza:
Könnyen tisztítható legyen. A legjobb szerintem a műanyag. Béleld ki újságpapírral és rossz rongyokkal amik már nem kellenek, amiket nem sajnálsz kidobni. Cserélgesd alatta hogy mindig tiszta legyen.
2010. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem ellik, addig jó ha van alatta egy pléd. Ha szül, akkor újságpapír legyen alatta, és azt folyamatosan cseréld.

Viszont ha megszülettek a picik, akkor ne rakj alá rongyot, valami olyasmi kell, ami könnyen tisztítható. Mivel a pisit, kakit a szuka megeszi, így nem igazán higiénikus ha rongy van alatta.

2010. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A nagy kerbe néztem fekhelyeket de olyan arany áruk van ......... ! gondoltam veszek neki egy kis műanyag ilyen valamit és majd a többit meg elintézem rongyokkal papírokka ! köszönöm a válaszokat !úgy nézem tapasztaltak vagytok ! Segítenétek még néhány kérdésbe nekem ezzel kapcsolatban?
2010. nov. 4. 17:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze,segítünk.Kérdezz nyugodtan.
2010. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az egyik az h mit kell tudnom a szülésről valami olyat gondolok h csak a kutyának szabad magának ellrágni a köldök zsinórt ilyeneket gondoltam köszi olyan jól esik h ilyen kedves vagy
2010. nov. 4. 18:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Ehhez hasonlót készitsetek neki, lehet osb lapból is. Nagyon fontos a belső perem, melynek az anyakutya neki tud dőlni, igy ha mögé kerül egy kiskutya, nem nyomja agyon. Legyen infra, nagyon fontos, és papirtörlő.


[link]

2010. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodt helyen legyen az elletőláda, és kell egy állandó 20-25 fokos hőmérséklet.

Ellés előtt a szuka testhője leesik, ezt érdemes mérni, az utolsó napokban.

Ellés előtt almol, nyugtalan, kaparászik, keresi a helyet.

Ha megindul az ellés, az nem látványosság. Egy ember legyen vele, akiben a kutya a legjobban bízik.

A köldökzsinórt meg szokták oldani maguktól, viszont előfordulhat, hogy a magzatburok felszakításában segíteni kell, de nem kell belekontárkodni feleslegesen.

Előfordulhat hogy egy kiskutya nem lélegzik, ilyenkor a légutakat szabaddá kell tenni minél hamarabb.

És ami a legfontosabb: értesítsétek az állatorvosokat, ha beindult a szülés. Számítson rá, hogy lehet mennie kell, vagy hívni fogjátok.

Tehát bármi olyan dolognál, ami nem tűnik normálisnak, azonnal doki.

2010. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ott lesz az orvos is a szülésnél szerencsére nem lakik messze és ki tud jönni hamar jóban is vagyunk vele ! Ő gondolom tudja a dolgokat! Nem baj azért felkészülök ! amúgy apa és az állatorvos lesz vele én pedig az ajtóban leszek ! még egy kérdés:


A kutya labdamániás és mindig nála van a labda mindig hozza h dobjuk el szülés időszakoknál elrakjuk előle a labdát vagy nem fontos?

2010. nov. 5. 07:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fogja érdekelni a labda. Csak a babái. egalábbis az első pár napban:)
2010. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!