Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlan...

Milyen kistestű kutyát ajánlanátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A nővérem kapott egy fajtiszta németjuhász kan kutyust.A tesóm kislánya viszont szeretne mellé egy keverék kistestű kutyát,hogy az az övé lenne.Milyen keveréket ajánlanátok,ami szótfogadó,lehet sétáltatni,ilyesmi.


Előre is köszi:)


2010. nov. 4. 16:50
1 2
 1/13 capsread ***** válasza:
Hát mivel a keverékeknek nincs fajtajellege, ezt így nehéz megmondani. A yorkik relatíve könnyen taníthatok, és könnyű sétáltatni őket.
2010. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy keverék nem hordoz fajtajelleget, se külsőre, se jellemre. Ezért is keverék és nem fajtatiszta kutya, úgyhogy kicsit értelmetlen a kérdés.


Menjetek el egy menhelyre, mondjátok el az elképzeléseiteket, ők már ismerik az ottani kutyákat, fognak tudni ajánlani egy kiskutyát.


Az pedig, hogy szófodagó és nem húz stb., csakis nevelés kérdése, nem fajtafüggő. Nem tudom hány éves a kislány, de azért azt remélem tudjátok, hogy egy kutya tartása nem annyiból áll, hogy néha megsimogatjátok és kiviszitek fél órára sétálni. Ráadásul, ha még gyerek, előfordulhat, hogy megunja a kutyát, mert fontosabbak lesznek a barátok, a szórakozás és akkor mi lesz a kiskutyával? Nem ismerlek titeket, csak mondom, hogy erre is gondoljatok.

2010. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem tudom, miért ajánlgatja mindenki,mindenhol a Yorkit ész nélkül!

Azon túl, hogy édibédi és kicsi meg fain, attól ő még egy terrier, és bizony nem könnyű velük!

2010. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
hát én a beagle-t ajánlanám:) nekünk is az van...a labdát tanítás nélkül visszahozza...úgyhogy gondolom, mást is könnyen megtanul:) bár mi nem tanítottuk őt semmire:) játékos nagyon:) szerintem pont kisgyereknek való
2010. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A beagle nem kistestű, hanem közepes és nem keverék. Ráadásul nehezen nevelhető, makacs, eléggé szökős. Én nem ajánlanám gyerek mellé...
2010. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szófogadó és alkalmazkodó kutyát nem lehet készen venni, még fajtatisztát sem.

Bármilyen kutyus jó lehet, ha megfelelően nevelik és bármilyen kutya problémás lesz, ha nem.


Egyébként minden kutya fajtiszta, akit nem kereszteztek pl. a struccal, vagy a bálnával -- fajtájára nézve már lehet keverék, vagy fajtatiszta. Merthogy a kutya az egy faj, bármilyen fajta is, még ha német juhász is!

2010. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!a kislány 13éves,már volt egy kutyája akit 3 éve kapott,egy mopsz-pincsi kan keverék volt,és a kislány a korához képest,nagyon jól gondját viselte a kutyusnak.Nem fogja megunni a kutyát,ez már kiderült,és a keverék alatt én azt értettem,hogy melyik az a két kutyfajta,amelyik az elvárásaimnak megfelel.A kutya nem nekem kell én ezzel próbáltam nekik segíteni a kutyaválasztásban.
2010. nov. 4. 17:56
 8/13 A kérdező kommentje:
ja és még valami,azért szeretnének keveréket,mert eddig akárhányszor volt fajtiszta kiskutyájuk mindig ellopták.és ne mondja senki hogy:mert biztos olyan helyen volt tartva.a mi "városunkban"a zárt kaput felfeszítik csak azért hogy körülnézhessenek..
2010. nov. 4. 18:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne azt nézzétek,hogy melyik két fajta keveréke.Nagy valószínűséggel olyat úgysem fogtok találni.Menjetek be a menhelyre,mondjátok el mik az elvárásaitok,és majd ajánlanak nektek kutyát,ami lehet,hogy 10-20 kutyafajta keveréke lesz.
2010. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 capsread ***** válasza:
Én több yorkit is kiképeztem, és gyorsabban, mint a legtöbb kutyámat (az egyik yorkimmal nyolc hónaposan már tudtunk volna munkavizsgát letenni), nekem csak jó tapasztalatom van vele. Plusz, több kistestű kutyát - amivel könnyű dolgozni - nem ismerek. Talán még az angol/francia buldog, de ennyi.
2010. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!