Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlan...

Milyen kistestű kutyát ajánlanátok első kutyaként?

Figyelt kérdés
Pontosabban nem első kutya. Amíg a családdal laktam volt egy kutyánk. Most 9 éves törpe uszkár. Nagyon szeretem, de sajnos elköltöztem otthonról. Családi házban lakok, viszont olyan kutya kéne ami nem nagyobb egy spánielnél, nem hullik nagyon a szőre, és csendes. Szívesen lenne nekem is törpe uszkárom, csak nagyon sok mozgás kell neki, amit jelenleg nem tudnék neki megadni.
2011. márc. 11. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem ragaszkodsz a fajtatisztához, akkor szerintem nézz szét állatvédő szervezetek honlapjain. Sok kutyáról van jellemzés, ideiglenes befogadóknál vannak így pontosan meg tudják mondani, milyen a kutyus és nem zsákbamacska. Arról nem is beszélve, hogy olyan édes és egyedi kutyuskák vannak a keverékek között. :) Nekem is egy kis keverékem van állatvédő szervezettől és nagyon imádom :) Ilyen kutya nem jön szembe még egy az utcán :)
2011. márc. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Legyen yorski terriered nekem is az van és nem hullik a szőre.nagyon cuki kutya
2011. márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Törpetacsi? Okos fajta, jól tanítható, kedves jószág.
2011. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Terrierek kizarva. Bichon, lhasa apso, shi-tzu vagy valami hasonlo kevereket lenne erdemes keresni akar menhelyen...

Kicsik, nincs hatalmas mozgas igenyuk de ne felejtds hogy egy minimum minden kutyanak van, ez a napi 4-5 egeszsegugyi setan kivul legalabb 1-2 ora nagyobb mozgast jelent (futas, agility, mas kutyaval orjonges...)

2011. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg mopsz? Csendes okos és elég lusta:) nem igényel nagy mozgást! A szőre kicsit hullik de nem vészes! heti 1x 2x megfésülöd és én vettem neki szőr hullás elleni tablettát amitől fényes a szőre és nem is hullik! Nagxon ragaszkodó édes kutya:) Remélem mopszod lesz én nagyon imádom az enyémet jah és természetesen szobakutya!
2011. márc. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Cavalier king charles spániel. Nekem ő a kedvenc kistestű fajtám, nagyon jó kutyus, nem kell neki annyira sok mozgás, viszont lehet vele agilityzni is ha szeretnél :) Én biztosan ilyet tartanék, ha lehetne kistestűm. Van sok kennel, 1-2ben most vannak is kölykök, 100ezer alatt már lehet kapni, olyan 80-90 körül. Onnan tudom hogy rákérdeztem :)
2011. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A spánielek mind nagy mozgásigényűek, mert vadászkutyák, a terrierek megint. Mondjuk egy basset hound, vagy egy tacskó, esetleg valamilyen pincsi, vagy palotakutya? Csak őket legalább éjjelre be kell engedni.
2011. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Angol bulldog,basset hound,.
2011. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tacskó

okos,ügyes,hamar tanul, és nehezen lehet kihoznia sodrából így ne ugat sokat,szereti a gyerekeket, barátságos, és a legjobb , hogy nem ugrálós :)

2011. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!