Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyusom mentálisan...

Lehet a kutyusom mentálisan beteg?

Figyelt kérdés
Van egy éve egy német juhászom és egy sima szőrű foxim, aki legalább 10 éve a család tagja. Sajnos mostanában sokat volt orvosnál, már 3x műtöttek le a hasáról ökölnagyságú daganatot, de megint nő neki. Az érdekes az, hogy napok óta megváltozott a viselkedése. Egy sarokban gubbaszt, nem hajlandó kijönni onnan és órákig nyüszít, szabályosan sír. A német juhász társasága nem segít, csak akkor nyugszik meg valamennyire, ha valaki a családból ott van mellette és simogatja. Gondoltam rá, hogy egyszerűen nem bírja az egyedüllétet, de már hozzászokott, évek óta egyedül tölti a délelőttöket, amikor senki sincs itthon. Nem tudom, mi változott meg és mitől lett olyan, mintha depressziós lenne, de megszakad a szívem ahogy hallom a sírását =/ Tudja esetleg valaki, hogy mi válthatta ezt ki? Eszembe jutott hogy talán a daganata fáj, de a korábbi sokkal nagyobb daganatoknál nem csinálta ezt, szóval nem hiszem, hogy az a baj. Ha valaki tud, kérem segítsen! Attól félek, hogy nincs értelme még egy műtétnek és el kéne altatni, de akkor se így töltse már el szegény az utolsó napjait =/
2010. nov. 4. 19:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fájdalmai vannak. A daganat csak egy látható jele lehet a betegségének. Megnézte az orvos röntgennel, nincs-e áttét szegénynek?
2010. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Röntgen ugyan nem volt, de egyébként tegnap megvizsgálta, megbeszéltük, hogy még leműti ezt a mostani kicsi daganatot, utána kap kemoterápiás injekciót. Nem is hittem, hogy már kutyáknak is van ilyen, de nagyon örülök neki :D Egyébként annyit mondott az orvos, hogy a varratoknál húzódhat neki de egyébként más oka nem lenne neki arra, hogy fájdalmai legyenek. Szerintem sem az a baj, mert hogyha valaki a családból a közelében van, akkor nyugodt és nem nyüszít.
2010. nov. 6. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!