Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? :S Help!

Mit csináljak? :S Help!

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos foxi-tacskó keverékem, és ..hát sajnos kennelben van. Óriási kertünk van, csak sajnos az egész egybe van, nincs sehol elkerítve, és ha kiengedjünk szalad össze vissza. Ez szerintem nem baj, mert kicsi még, meg a mozgásigénye is nagy. De a szüleim..:/ Szeretik, de mindig azt mondják h pórázon sétáltassam a kertbe(!). Na most. Szerintem ez neki nagyon nem séta h. ha ki van engedve pórázon sétálok vele. Meg mondja nagyim is h. minek van ez a kutya ha nem foglalkozok vele? Hát már nem azért de a kennelbe nem lehet vele foglalkozni. Meg h. ha kiengedem sz*rik össze vissza.(Fel szoktam takarítani :/Én hiába mondom nekik h. ha kiskorától kint lett volna akkor nyugodtabb lenne. Pl: a szomszédban van 3 fajtiszta foxi és ők eszméletlen nyugodtak, és a szomszédban is nagy a kert, de ők nem szaladgálnak mint a kerge marha, mert nem ismerik a ketrecet, az én kutyámnak meg ki kell használnia az alkalmat h kiszaladgálhassa magát. Jah, és a kert meg a terasz mozgásérzékelővel van felszerelve, szóval ha este egy macska végigmegy a kerten vagy a teraszon akkor felgyulladnak a lámpák, ezért este sem lehet kint a kutyus. Amúgy már beszéltünk nagyival a kutyasuliról, de szerintem abból sem lesz semmi, mert a szomszéd kutyákat is állandóan ugatja.:S És nem is merem vinni sétálni, mert ha lát egy kutyát már menne neki:S Amúgy régen minden kutya szabadon volt nálunk, mert volt egy hatalmas elkerített rész, de onnan már a kerítést leszedtük:S Valami jó megoldás, ami mindenkinek jó lenne? Amúgy ha jól nevelt lenne, egész nap kint lehetne és lebontanánk a ketrecet. Miskolc közelében lakunk, jöhetnek kutyasulis tippek is :) (bocsi h hosszú lett)
2010. nov. 5. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehéz a helyzeteted. Alapvetően nektek nem szabadna kutyát tartanotok. Nem miattad, hanem a szüleid miatt. Egy dolgot tehetsz, pórázra veszed és elmész vele sétálni. Ha teheted, akkor lakott területen kívülre, és jó nagy sétákra vidd. A kutyasuli jó ötlet, ott majd az oktatók is segítenek. Ha majd már bepótoltátok az elmaradt szocializációt, akkor viheted más kutyák közé és akár szabadon is engedheted a kijelölt kutyafuttatón.

Az éjszakát nem értem. Mozgásérzékelős lámpa nálunk is van, amit felkapcsol a macska és a kutya is. És akkor mi van? Majd elalszik. Amúgy is a kutya majdnem egész éjjel alszik.

2010. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Már ne haragudj de mi a francnak neked kutya?

Mielőtt elhoztad nem tudtad hogy nem lesz szegénynek normális helye? Úgy utálom az ilyen embereket! És most itt vársz tőlünk segítséget? Mit vársz menjünk el és építsünk nektek kerítést vagy mit?

Ja és az nem kifogás hogy kebelben nem lehet vele foglalkozni!:S:S

2010. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előzőnek. Ez neked válasz??? nem azt kérte hogy kioktasd hanem segítséget vár! Ha nincs normális válaszod, fogd be.


AM futóláncon nem gondolkodtatok? ha a lánc elég hosszú, akkor lenne elég helye, és meg lehetne úgy oldani, hogy ne menjen oda ahova nem szabad. Mekkora a kennel, hogy nem lehet ott foglalkozni a kutyával nem azért mondom, de 10 négyzetméternél kisebb kennelben kutyát tartani állatkínzás. Ez benne van a törvényben. Ha meg 10 négyzetméteres a kennel nyugodtan foglalkozhatsz vele ott. Sétához használj haltit, olvass utána a neten és/vagy nézd a spektrumon a póráz két végén című műsort

2010. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kisnita ***** válasza:
47%

Úr Isten! Ezt a futóláncos ötletet remélem el sem olvasod. :S

Egyet értek, neked/nektek nem való kutya! Ajándékozd el jó helyre ne kínozd szegényt!

2010. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12:19 jobb lett volna ha te nem írsz hülyeségeket,de mindegy hagyjuk én még mindig úgy gondolom amit írtam!:S
2010. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy foxi tacskó mix, azért nem lehet egy húdenagykutya. Gondolom iskolába jársz még. Akkor máris szabad a délutánod, amikor is kint lehetsz a kutyáddal az udvaron. 2-3 órát játszol vele, kirohangálja magát, és indulhattok is sétálni. Nem kell félni, egy ekkora méretű kutyát te is vissza tudsz tartani.


Minek a kutya ha be van zárva, ráadásul még csak 8 hónapos.

Neked kell vele foglalkozni, mert gondolom a tiéd. Lehet tanítgatni alapdolgokra, hogy ne egye meg a virágokat ésatöbbi. A mozgásérzékelős lámpa dolgot én se értem. Nekünk is az van,plusz két kutya egy macska. Felkapcsolódik, és kialszik, sosem problémáztunk ezen. Ráadásul éjszaka a kutyák alszanak általában:)


Legyél egy kicsit empatikusabb a kutyád irányában, mert -tényleg nem akarlak megsérteni- ennek amit leírtál hisztiszaga van. Abból kell gazdálkodni ami adott.

És szerintem a szüleid se olyan szőrösszívűek, hogy az a kutya nem lehet kint délutánonként felügyelet mellett,pláne ha össze is takarítasz utána.

2010. nov. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tudod egyáltalán mi az a futólánc? Láttál már normálisan elkészített futóláncot?? Mi bajod van vele?

Tudod futólánc az, amikor két oszlop közé a földre kifeszítesz egy láncot, vagy kötelet, aztán egy karabínerrel rácsatolsz erre a láncra még egy jó hosszú kötelet és ennek a végén van a kutya. kész. ezzel mi bajod? a mozgása meg van oldva, nem szökik el. Nem azt mondom hogy egésznap legyen azon, csak addig amíg munkahelyen /iskolában vagy, utána elengeded és mész veéle sétélni.

2010. nov. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a kutyasuli nem segít! Minden kutyát meg lehet nevelni, hidd el! Ok, kivétel erősíti a szabályt, de ha a terrier vérből indulok ki, akkor a kutyád igenis okos lehet, és tanulékony.

Egyébként meg ne csak a kertben gondolkozz, ha pórázon sétáltatod, akkor mehettek bárhová! Kutyák közé, túrázni, a lényeg, hogy ne bezárva élje az életét, mert akkor fog megzakkanni.

Te is leírtad, a Tiéd azért ilyen pörgős, mert nincs lehetősége mozogni, így ne csodálkozzatok ezen. És ha kijársz vele, akkor azt is meg fogja tanulni, hogy az életterén kívül végezze a dolgait (ott is szedd össze!!), szóval lehet, hogy nem is fog kakilni a kertbe.

2010. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ajándékozzátok el a kutyust, mert nálatok láthatóan nincs helye, csak terhetekre van.

Nem szégyen, a ciki az, ha továbbra is ilyen körülmények között tartjátok.

Nem jó ez a kutyusnak sem és nektek sem.

2010. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!