Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lelövik a kutyám, miközben...

Ha lelövik a kutyám, miközben sétáltatom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most volt a híradóban, hogy lelőttek két kutyát, és az egyik képzett mentőkutya volt. Kise jött a rendőrség, azt mondta a szakértő, vagy nem tudom ki volt, hogy valaki dühében lőtte le le a kutyákat, akiken volt nyakörv is.

Ilyenkor mit lehet tenni? Gondolom kilehet deríteni, kinek van fegyvere egy erdőben, gondolom a helyi vadászoknak. Szólni kell a vadásztársaságnak, és kiderítik, ki lőtt?


2010. nov. 5. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha vadász lőtte ki akkor elméletileg ki lehet deríteni a vadászati napló alapján hogy azon a területen ki járt kint, de gyakorlailag ha nincs szemtanu szerintem lehetetlen, egyrészt mert nincs bizonyíték (ez nem a helyszinelők, hogy lőszervizsgálatot végezzenek), a tettes úgyis letagadja stb.

Szőrnyű hogy ilyen emberek vannak, hogy minden ok nélkül lővik ki a kutyákat, de a gazdának is el kellene gondolkodnia azon hogy kivisz-e egy nem szófogadó (a hiradóban azt mondta a gazda "a kutya kiugrott a kocsiból és elszaladt a völgybe") kutyát vadászidény idején az erdőbe...

2010. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Az is szörnyű,hogy itt viccet csinálnak ebből is.

Vigyázz a kutyusaidra és ne hagyd,hogy eltávolodjanak tőled.Meg ne vidd olyan helyre ami nem biztonságos.

A hatóságok sajnos az ilyesmikkel nem nagyon foglalkoznak:(

2010. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"az ilyennel sajnos nem foglalkoznak"

még azzal sem foglalkoznak amivel kéne, nemhogy kutyákkal

2010. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 capsread ***** válasza:
Szerintem a hatóságoknak a kutyákkal is kéne foglalkozni. Az én kutyámba egyszer belerúgott egy ember, aztán elfutott. Én utána futottam, és eltörtem a karját. Ha látod, ki bántotta a kutyát, intézkedj magad. A rendőröket úgy se érdekli, mit csináltak a kutyáddal.
2010. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha valaki az én kutyámba rúgna bele, meg se állnék a kéztörésnél
2010. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez egy ilyen világ, semmit se lehet tenni :( Én nem is merek erdőbe menni a kutyáimmal, pedig nagyon szeretnék, de annyira félek, hogy inkább nem. Rossz, hogy így működik a dolog, de ez van.
2010. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én sztem eltörtem volna a kezét és lerúgtam volna a tökét...
2010. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!