Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális reakció ez a 4...

Normális reakció ez a 4 hónapos golden retrieveremtől?

Figyelt kérdés
Mint aki nem kap enni úgy vesz fel mindent a földről és győzőm kivenni a szájából az emberek által elhagyott szemetet pl.: koszos papírzsepik meg ilyenek. Este kint voltunk az utcán és láttam, hogy már megint rág valamit nem engedte h kivegyem a szájából és morogni kezdett majd mikor odanyúltam meg akart harapni:( Ilyennek még sose láttam. Soha nem akart megharapni vagy bármi ilyesmi. Párom szerint valami csont volt a szájába. Ez normális? Másnak is odakap ilyenért a kutyája?
2010. nov. 6. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Az egészséges kölyök mindig enne, mindent.

A morgás, kéz után kapás már komolyabb dolog. Nagyon sok ma már az olyan golden, amelyik messze nem a fajtájára jellemző tulajdonságokkal rendelkezik.

Tenyésztőtől vásárolt kutyád van?

2010. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
nem, az enyémek meg vannak nevelve
2010. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor kérlek segíts ebben a helyzetben mi lenne tőlem a jó reakció. Nem nem tenyésztőtől vettem.mit szánjak neki büntetésnek? Büntessek e? Utána, hogy neveljem,hogy ne forduljon ilyen elő többet?
2010. nov. 6. 21:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia, a mi goldenünk megeszik mindent még a követ is, de sose morgott rám, hagyja hogy kiszedjem a szájából, ez szerintem semmiképp se jelent jót, de nem vagyok profi ezért nem tudom mit kell tenni ilyen helyzetben..
2010. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Majd hamarosan jönnek és írják, legyél te a főnök.

Én, személy szerint ilyenkor ráfogtam a pofájára, rászorítottam a szájszélét a fogaira és "nem".Ilyen kicsi kutyánál még nem kell félni a komoly harapástól. Tehát határozottan kell odanyúlni.A földről felszedést pedig csak pórázon menéssel tudod leszoktatni.Végig figyelve , mre készül. Már előre rászólni, hogy nem,és elfordítani más irányba.

Ez csak az én javaslatom.Majd más mást ajánl.

2010. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

El ne keseredj! Azért a golden is csak "kutyából" van! :)

Én is boldog és persze elfogulatlan :) goldenes gazdi vagyok. Nagyon jó alapanyagok, de a nevelés itt fontos!

Bár zabálnivalók kicsinek és nagynak, de amit nem akarsz megengedni, azt sose nem! Légy következetes! Sztem ilyenkor egy határozott (DE tényleg határozott!) NEM/NEM SZABAD, és elvenni tőle a "kincset"!(A tapasztalatom az, hogy néhány ilyen NEM, és érteni fogja!) A falkarangsort érdemes már most tudatosítani, mert a falkában ez a kölykökre is vonatkozik! Az ennivalóját is úgy kaphatná, hogy csak akkor ehet, ha azt mondod, hogy "Tied/egyél, stb.! Sztem a kaja előtti gesztusevéssel is érdemes lenne ezt a helyzetet mihamarabb rendezni. Én semmiképpen sem várnék ennek a helyzetnek a tisztázásával a kamaszkorig...

ÉS a bánatos, kivertkutya tekintet se hasson meg!:) Neki is jobb lesz egy biztonságos, kiszámítható szabályrendszerben élni!

2010. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A pofára ráfogás egyébként igen határozott (az egyik leghatározottabb!) jelzése annak, hogy ki a főnök...
2010. nov. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. adtatok egy kis erőt, hogy ne keseredjek el ennél jobban. Ha van más amire nagyon oda kell figyelni vagy bármivel kapcsolatos nevelési tanácsotok kérlek írjátok le. Vagy ha tudtok jó oldalakat ahol tudnék egy kicsit művelődni e téren.


Előre is köszi

2010. nov. 6. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne büntesd meg, ez normális.

Mármint úgy értem, hogy a kutyák társadalmában muszály rangsort felállítani, és valakinek csúcsgórénak kell lenni.

Ha Te nem töltöd be ezt a szerepet, ő fog vele próbálkozni. Persze az emberek társadalmát nem tudja irányítani, így lesz egy összezavart kutyád.


Inkább fegyelmezd, állíts fel szabályokat, hogy érezze, a döntéshozatal, és az irányítás nem az ő dolga.

2010. nov. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ez ''természetes'' az én goldenem is ugyanezt csinálta ilyen idős korában. de ugyebár még nincs meg neki az összes oltása, éppen ezért fokozott figyelmet kell rá fordítani.
2010. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!