Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féregtelenítés. Igaz ez?

Féregtelenítés. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és itt azt mondta mind a 3 állatorvos akinél eddig jártunk, hogy a kutyának tilos féreghajtót adni, ha nincs baja, mert teljesen immúnis lesz a féreghajtóra ha rendszeresen adunk neki. Így amikor tényleg szükség van rá nem ér semmit. Azt mondták, hogy ez csak tévhit, hogy évente többször kell adni féreghajtót a kutyának és ez már bizonyított. Mit gondoltok??
2010. nov. 7. 12:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Marhaság. Időnként kell a féregtelenítés. Vagyis...nem kell, csak annak aki nem akar férges kutyát.
2010. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hááát a mi állatorvosunk dolgozott kint Amerikában és Németországban is mielőtt itthon rendelőt nyitott, de ő tanácsolja a negyedévenkénti féreghajtást. Én bízom a szakértelmében.
2010. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem én találtam ki hanem az orvos:-) Nekem is nagyon furcsa volt. Mivel mindegyik ugyanazt mondta, gondoltam lehet valóság alapja.
2010. nov. 7. 13:34
 14/22 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2010. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%

amúgy hol élsz? Én német és holland állatorvosokat is ismerek, és mindkét országban szokásos a féreghajtás.

(Az oltás más tészta, arról én is hallottam, hogy sokkal tovább hatékony az oltás, mint amennyi az érvényessége - pl. ugye Magyarországon a veszettség ellenit évente adják, Hollandiában ugyanazt a vakcinát 3 évente.)

2010. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
42%

Férgeket különféle orvosi vizsgálatokkal ki lehet mutatni/pl.vérvétel, maivel a szívféresség is kimutatható ha van/, ha negatív,akkor nem kell féreghajtó.

Tény viszont,hogy a kölyökkori oltásokat se kell 2 hetente beadatni/ez csak pénzhajhászat/,mivel az oltás 2 hét múlva kezdi kifejteni a hatását, és ha ezalatt újra be lesz oltva a következővel,akkor ütik egymást, sőt súlyos allergiás reakciót válthat ki a kutyából, főleg kombinált oltásokanál fordul ez elő. Nem lesz semmi baja a kutyádnak ha csak havonta 1 oltást kap.

2010. nov. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
4,5 hónapos a kiskutyám. Minden oltása megvan eddig. 3-szor volt féregtelenítve is (úgy hoztam el a tenyésztőtől). Dániában lakom, itt nem kell veszettség elleni oltás sem (nincs veszettség). Én a veszettség ellenit mindenképpen beadatom, mert megyünk haza látogatóba Mo-ra a kutyussal.
2010. nov. 7. 15:06
 18/22 anonim ***** válasza:
hát ez érdekes, hogy Dániában nem kell veszettség elleni oltás, mert az még elvileg a kontinensen van, és így oda bármilyen kóbor állat is beviheti négy lábon, általában ott nem kell, mint pl. Anglia, ahová ugye beúszni nem tud a kutya, így ezért ellenőrzik annyira a beutazó állatokat veszettség szempontjából. De hát ők tudják, hogy mit tartanak fontosnak :)
2010. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában sem kötelező a veszettség elleni oltás:)

pedig az itt van a szomszédban...

a sok oltás meg gyógyszerezés csak az immunrendszerét gyengíti a kutyának

2010. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én is hallottam már, h tenyésztő ismerőstől külföldi gazdijelölt úgy érdeklődött, h akkor venné meg a kutyát ha nem vakcinázzák semmivel(!)

Nem tartom kizártnak, hogy vannak erre nézve új kutatások, új nézetek - ahogy az is természetes, h ma már nem minden fájdalomra morfiumot adnak, ahogy a 1900as évek elején vagy h a fogamzásgátlók már nem bikalökésnyi hormont tartalmaznak.

És attól h mi nem ismerjük (még) ezt a módszert, nem kell azt gondolni h rossz. Pláne h Dánia kicsit előbbre jár elég sokmindenben minálunk...

2010. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!