Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom rászoktatni a...

Hogyan tudom rászoktatni a kutyám hogy ha sétáltatom ne fusson hanem rendesen mellettem jöjjön vagy csak elöttem de rohanva?

Figyelt kérdés
Beagle , 2 éves , nem annyira szoktam sétáltatni mert nem szeretem hogy állandóan huzogat ráncigál de szeretném sétáltani mert ez neki se jó hogy egész nap itthon van.Elis szokott szökni.. tanácsokat várom !!!
2010. nov. 8. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
szöges nyakörv befele fordítva, vagy csak sima fojtó nyakörv. ha elkezd húzni, egy kicsit visszarántod, de nem kell túl erősen. előbb-utóbb leszokik a rángatásról, és normálisan fog sétálni
2010. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom ha ilyen fajta kutyád van, ismered a jellemét.

De mivel ilyen kérdést tettél fel, feltételezem hogy mégsem ismered a fajtát.

Előbb kicsit mélyedj bele a beagle jellemrajzába, eredetébe, és hogy mire lett kitenyésztve, akkor talán megérted, miért viselkedik így.

Fogadd el, hogy ő sosem lesz olyan idomított, mint bármely más kutyafajta, és pont ez az egyik szépsége ennek a fajtának. Csiszolni lehet rajta, kérd ki egy tapasztalt kutyakiképző tanácsát, mert rángatással és szöges nyakörvvel (ami mellesleg egy kőkorszaki módszer) csak annyit érsz el, hogy lesz egy ideggyenge kutyád.

2010. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sehogy !!

nem leszel képes rá.

csak egy kicsit utána-néznél a fajtának akkor tudnád.

nem foglalkoztál vele eleget,és nem is fogsz !!

" nem annyira szoktam sétáltatni mert nem szeretem hogy állandóan huzogat "

azért húz mert nem tanítottad meg !!

a kutya teszi amit kell.

már 2 éves ,innentől még nehezebb, mert a rossz szokásokról is le kell szoktatni.

és neked erre nem lesz sem időd-sem energiád.

semmi féle kényszerítőeszköz nem hoz eredményt.

tanácsom :

tanulj ,olvass,képezd magad a kutyák nevelése területén,és nagyon sokat foglalkozz vele,vagy .....

marad a mostani helyzet ,és talán a következő kutyáddal többre mész.

2010. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt tudom h vadász kutya de szeretnék jaítani rajta
2010. nov. 9. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj vele kutyasuliba! Az biztos jó lesz.
2010. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

azt tudod ,hogy vadászkutya - CSAK NEM ÉRTED ENNEK A LÉNYEGÉT-

falkakutya ami elsősorban falkában szeret élni ,( a falka nem = a családdal ) kopó , tehát első a szag !!

nem a gazdi parancsa, nem a gazdi hívó szava, hanem a szag követése !!

ahhoz hogy kezelni tudd a kutyát a saját elvárásaid szerint, NEM A KUTYÁNAK, HANEM NEKED KELL VÁLTOZTATNOD A NEVELÉSEDEN .

foglalkozz vele ( napi SOK-SOK ÓRÁT ) és talán --talán akkor több év után megérti ,hogy mit szeretnél !!

mert több év mire kineveled belőle a ROSSZ SZOKÁSOKAT , és kell pár hét hogy megtanulja a szerinted helyes viselkedést, de szerintem TE erre képtelen leszel.

( nem akarlak megbántani , de mivel 2 éves a kutyád ( feltételezve, hogy már 2 éve veled van ) és eddig sem tettél túl sokat , miért tennéd meg most és innentől mindíg ???)

2010. nov. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!