Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A semmit ugatja? Vagy látja a...

Shelli kérdése:

A semmit ugatja? Vagy látja a szellemeket?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónapos volt a kutyusom mikor elkezdte, azóta folyamatosan (heti 3-4 alkalommal) Ugatja a ,,semmit''.
2010. nov. 9. 12:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Az érzékszervei egy teljesen másik világot érzékelnek, mint a tieid. Hallhat valamilyen mozgást, érezhet valamilyen szagot, amit te nem érzékelsz.
2010. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Amikor a nagyi meghalt és én sétáltattam a kutyát, sokszor ugatta a semmit, de úgy, mintha üdvözölne valakit. Kérdeztem, mit lát, mellettem mutatta. Velünk lehetett a nagyi szelleme.
2010. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

És pontosan ez az ami miatt nem zárhatjuk ki hogy valóbban akár szellekemet is ugatna, de valószínübb hogy olyan hangokra reagál amit te nem hallasz, lehet egy másik kuyta ugatása akár több km messziről!

Azt nem írtad hogy milyen fajta? Mert egyes fajtiszta kutyáknál a beltenyészet miatt előfordulhatnak olyan idegi problémák is ami miatt valami mentális baj miatt fogja magát és el kezdi ugatni valóbban a semmit!

2010. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mikor picike volt a kutyánk még a garázsba lakott nem a kertben. Mentem enni adni neki. Megálltam előtte, ő meg pici kutyaként morgott, meg vicsorgott, de nem rám, hanem mellettem láthatott valamit, és arra. Utána meg kiszaladt a garázsból.
2010. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
A kutyák és a macskák is érzékelik az emberi szemmel nem látható dolgokat. Ha egy bizonyos helyre nézve ugat, nyugtalan, a macsek esetleg felborzolja a szőrét, vagy kergeti a semmit, akkor ott van valami, ami számunkra láthatatlan.
2010. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

És ezt lakásban, vagy kertben csinálja?


Egyébként tényleg nem kizárt, hogy szellemeke lát, de sokkal inkább hiszem, hogy valamilyen állat neszét hallja valahol a távolban.

2010. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
CASPER
2010. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Ignis Subdialis ***** válasza:

Volt egy kedves fiatal barátom, akitől valamiért irtózott a macskánk. Senki mással nem viselkedett úgy, fújt, valami fura mélyről jövő bugyborékoló hangot adott, felborzolt szőrrel állt támadásra készen, ha Ő nálunk volt. Pár nappal kedves barátom halálos balesete után otthon voltunk és a macska hirtelen ideges lett, felborzolta a szőrét, bugyborékolt, ugyanúgy viselkedett, mint korábban, de csak ezzel a barátommal. De többször ez nem fordult elő.

Másrészt valóban tény, hogy némely érzékszervük jóval kifinomultabb az emberénél, különösen egy városi emberénél. De könnyen lehet, hogy olyan érzékek felfogására is képesek, amikről a tudomány nem tud, vagy nem akar tudomást venni. Például honnan tudja a macskánk, hogy négy emelettel lejjebb egy rokon jelent meg a lépcsőházban? Vagy amikor kertes házban laktam, miért ugatott a kuvasz minket, ha még 4-5 sarokkal odébb voltunk és rá sem kanyarodtunk az utcára?

2010. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
Miért ne látná??Te elhiszed hogy vannak,ő meg látja őket!!Jól kiegészititek egymást!!Mint a zsák meg a foltja!!
2010. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na vagyok végre.... Ő egy keverék kutyus (ladradoros - németjuhászos..) A kertbe még nem láttam ilyet csinálni, mindig csak bent a házban. Olyan rossz, furcsa érzés így látni mintha azt mondaná, hogy ,,te most tényleg nem látod'' ?
2010. nov. 9. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!