Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tricolor border collie?

Tricolor border collie?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd venni egy tri border colliet de nem tudom honnan. Törzskönyves,megbízható helyről szeretném venni de annyi kennel van, hogy nem tudok dönteni. Agilityzni és frizbizni szeretnék vele elsősorban. Valakinek valami ötlete?
2010. nov. 10. 20:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha frizbizni is szeretnél akkor ne bordert vegyél hanem belgát vag kelpiet szerintem.Borderrel kimagasló eredményt frizbiben nem nagyon lehet elérni agilityben meg már annian vannak ,hogy vért kell izzadni és teljesen túlhajtan ia kutyát ahhoz,hogy nyerjetek.

egyébként a Real Pearl kennelt nézd meg szerintem.A trikolor borderek elég ritkák :)

2010. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én nem az eredményekre hajtok hanem az együtt töltött időre, a közös munkára :)

És köszi :)

2010. nov. 10. 20:14
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Frizbiben pont a borderek a császárok a belgák, kelpiek, aussiek mellett :) A real pearl kennel jónak tűnik nekem is, próbálj kapcsolatba lépni a tenyésztővel, amúgy imádoma tricolor bordereket, tavaly az frisbee EB selejtezőn jött egy spanyol hapsi és neki olyan kutyája volt, imádnivaló ^^
2010. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Ne vegyél a Real-Pearl kennelből azt tudom tanácsolni. Egyik ismerősöm innen vett kutyája dp-s lett meg egyáltalán nem voltak megelégedve ezzel a kennellel.

Én a Bordermania kennelből vennék, nekem az a legszimpatikusabb, a kutyáik rengeteg betegségre szűrve vannak, aktívan terelnek és engedelmeseznek. Nem tudom van-e tricolour kutyájuk, de tényleg fantasztikus kennel.

2010. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Csak annyit még,hogy rengeteg Real Pearl kutyát ismrek és nagyon jó agilitysek....a dp attól is függ mennyire hajtotta túl a gazdi a kutyát..a szűréseket mindehol nézd meg bárhol is veszel kutyát!!

Bodermániából én nem vennék kutyát mert viszonylag fiatal kennel,kevés kutyájuk is van.....

A legegyszerűbb az ha elmész egy nagyobb agility versenyre és ott érdeklődsz,illetve ott az egyes kennelek kutyáit is látod :)

2010. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal jobb ha egy kennelnek van 5-6 kutyája, akikkel rendesen foglalkozik, családtagként vannak tartva mint 50 kutya kennelekben. Nem akarom senki hírnevét bemocskolni, csak leírtam, hogy én nem vennék a Real-Pearl kennelből, mindenki saját döntése, hogy mit tart fontosnak kutyavásárlásnál. Öt fajtát tenyésztenek, mindegyik fajtából van legalább 7-8 kutyájuk vagy több, ennyivel sehogyan sem lehet megfelelően foglalkozni.
2010. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 diagnostic ***** válasza:
100%

Szia!

A tricolor border collie elég ritka dolog. Ha pedig sportolni szeretnél vele,akkor nem a fent említett két kennelt ajánlanám.

Először is,mert a Bordermania kennelből aligha fog születni tricolor kiskutya. Másodszor ez ugyan ez fent áll a Real Pearl kennelre is. Hiába szeretne valaki olyan színű kutyát egy kennelből,ha nem fog ott olyan születni.

Két helyet javasolnék,ahol lehet ilyen színű kiskutya:

1. Wendigos Wind- náluk előfordulhat,viszont inkább kiállításra vennék tőlük kutyát

2. Blessed Borders- nos,náluk is könnyen lehet,főleg,ahogy elnéztem most a tervezett alom apukája egy tricolor kan lesz. Bátran ajánlom őket,a tenyésztő nagyon korrekt,és remek sportkutyák kerülnek ki tőle.


A többi válaszolónak:

Miért is jó egy tenyésztő,akinek töménytelen kutyája van,nem tud annyival ő maga foglalkozni(tisztelet érte,hogy vannak erre a célra emberei),a kutyák kennelekben vannak. Hát nem tudom,nekem nem ilyen az álomtenyésztő. A real Pearl minimum 5 fajtával foglalkozik. Nem vennék ilyen helyről. Ettől persze vannak remek kutyáik,de én nem vennék.

A másik említett kennellel nem értem miért gond,hogy fiatal?Egyszer mindenki elkezdi valahol,nem? Nem az a döntő,hogy mennyi ideje tenyészt valaki,hanem az,hogy azzal az 1-2 alommal mit is tesz le az asztalra.

2010. nov. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

[link]


Az egyik kedves ismerősöm kutyája:) Rox gyönyörű, okos, és igazi munkakutya vér csörgedezik az ereiben:)

2010. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos akkor én is hozzászólnék.

Először is, örülök hogy jó helyről szeretnél kutyát venni! :)

A tricolorról: kutyát ne színre vegyél, főleg ha sportolni is szeretnél vele, akkor ne ez legyen a legfontosabb tulajdonság. A szülők munka és sport eredményei sokkal fontosabbak, valamint az alom megfigyelése, milyen belső és képességbeli tulajdonságokat mutatnak az egyes egyedek.

Persze ettől még lehet kedvenc színed, ha a fontos belső tulajdonságok és képességek mellé a kedvenc színedben találsz kiskutyát, akkor csak örülhetsz, szerencséd van. :)

Hogy hol találhatsz mégis tri kiskutyát, az az ősöktől függ. A tricolor színgenetikájának érdemes utánanézned. Tri kölyök születése csak akkor várható, ha a tri szín mindkét szülő génjeiben megtalálható. Ha az egyik szülő tri, de a másik őseiben nem volt trikolor, akkor nem fog ilyen színű kölyök születni. (lám, a törzskönyv ill. az ősök ismerete nem csak kiállításra jó! - még ha nem is csak színre kell kutyát venni!).

A Bordermania kennelről: Attól mert valaki még "kezdő", lehet profi, hiszen a tenyésztést jó esetben sokéves tanulás előzi meg! Ez a tenyésztő nagyon színvonalas, magas szakmai tudással rendelkezik és igazán igényes a tenyészete és azt is nagyon megnézi, kinek ad el kiskutyát. A nevében is kikérem a degradálást! Ha mindenki csak negyed annyira figyelne az egészségre és jó küllemi adottságokra, mint ő, már sokkal kevesebb rákfenéje lenne a fajtának. És még terelni is eljár. Az, hogy ezt milyen szinten űzi, a kutyái mennyire jók ebben, most más kérdés, de legalább ő jár. Sokan még ennyit sem tesznek meg. Jóllehet show kutyákat tenyészt, tehát egy munka vonalúval terelő munkában nem veszik majd fel a versenyt a kutyái, de ez nem jelenti azt, hogy ezek a kutyák rosszak. El kell menni megnézni őket, munkában is (!) és utána lehet fikázni. (Személy szerint nekem küllemre nagyon tetszenek a kutyái, belsőre, képességekre már kevésbé, de mivel én magam inkább munka párti vagyok, nem vennék tőle kutyát, azonban ha show kutyát szeretnék, akkor csakis őt választanám. Szerintem az ország legjobb show vonalú tenyésztője lesz ez a hölgy.)

Real Pearl: előny, hogy legalább van némi tenyészkoncepció. Ami ki is merül abban, hogy kiállítási kutyákat tenyészt, de legalább nagyjából hasonló vonalakkal, bár most bekerült a tenyésztésbe némi olasz vérfrissítés. Amúgy mit látunk az oldalon? Kiskutya gyakorlatilag mindig van eladó, csakis a saját kutyáit pároztatja, az embernek az az érzése, hogy inkább csak hasraütésszerűen. Sok kutya születik ott, valóban tenyésztenek 5 fajtát, összesen kb. 70 kutyájuk van. Ez mi, ha nem egy szaporítótelep? Onnan csak az nem vesz kutyát aki nem akar, ha megfizeted, akkor viheted. Semmit nem fog a tenyésztő kérdezni tőled azután, hogy a kölyköt hazavitted. Lelkiismeretes, ugye? Érdekli is őt a nála született kutya, jah persze. Ha nem akarod kiállítani, akkor darab-darab. Szuper... Ja és persze hogy vannak eredményes kutyák is, bár inkább a véletlen miatt, hiszen a nagy számok törvénye alapján, sok kutyából könnyű eredményeset fölmutatni, kevés kutyából sok eredményest, na az a teljesítmény! Óh és dolgoznak-e azok a tenyész kutyák? Hát nem. Így lehet nagyon szép, de nulla idegrendszerű és nulla képességű kutyát tenyészteni. Persze a nagy számok törvénye miatt előfordul ez is, az is, jó is, rossz is. És a munkán nem a jószág zavarászását kell érteni, hanem felmutatott eredményeket. Egy tenyészállatnak ezzel minimum illene rendelkeznie, másként mi lesz a fokmérője annak, hogy mit várhatunk az utódaitól?

Agilityre, frizbire a border collie tökéletes. Ha hobbi szinten akarod csinálni, bármely show kennel megfelel. Ha komolyabb babérokra szeretnél törni, akkor inkább munka vonalú vagy félig munka-félig show vonalú PÁROSÍTÁST keress (nem feltétlenül csak a kennel számít!). Arra azonban készülj fel, ha versenyzésre akarsz kutyát, nem lesz könnyű dolgod. Világszínvonalon teljesíteni tudó, ígéretes kölyköt nehéz venni, mert a tenyésztők ilyet inkább olyan embereknek adnak el, akiknek már van ebben tapasztalatuk és tudják, hogy kell a kutyához "hozzányúlni", hogyan kell képezni őt, hogy a bennük rejlő képességeket, lehetőségeket minél inkább ki tudják hozni belőlük. Hiába adott egy jó kutya, egy tapasztalatlan vagy hozzá nem értő gazda nem fogja tudni kihozni belőle a maximumot, sőt el is ronthatja.

Szóval ezeket átgondolva keress kennelt ill. párosítást. Természetesen az egészséget mindenek felett szem előtt tartva. Szándékosan nem ajánlok senkit, neked kell tudnod, mik a céljaid, mit szeretnél.

Egy jó tanácsot viszont adok: mondd el a céljaidat, az igényeidet, nézd meg a kutyákat munka közben és ez alapján dönts és a tenyésztők tanácsait is kérd ki. Ezzel azonban légy résen majd ;) Az egészség után viszont a legfontosabb szempont az legyen, hogy a szülőknek legyen abban eredménye, amire te szeretnéd a kiskutyát. Úgy nem érhet túl nagy meglepetés, zsákba macska. Egy adott munkára szelektált kutya nem biztos, hogy más munkában is olyan jó lesz, míg egy munka kutya nem biztos, hogy a kiállításon is olyan jól megállja a helyét ill. egy küllemre szelektált kutya nem biztos, hogy a munkában is olyan jól fog teljesíteni, mint a ringben. Persze kivétel erősíti a szabályt. :) A törzskönyv viszont sokat elárul, meg kell nézni kik az ősök és a neten utánakeresni az eredményeiknek, képeket videókat nézni róluk, így nagyjából ki tudod következtetni majd, mire számíthatsz. Nézd a kennelek tervezett párosításait, látogass meg minél többet személyesen is, aztán ha már megvan, hogy egyáltalán mely kennelek jöhetnének szóba, addigra már a tenyésztőkkel is lesz némi ismeretséged, jó kapcsolatod. Így ha majd eljön az a tervezett párosítás valamelyiküknél, ami neked megfelelő lesz, elő is jegyezhetsz egy kölyökre. :)

Mivel az ősöknek utána tudsz nézni, nem kell megijedni attól, hogy már azelőtt előjegyezz, hogy egyáltalán megszületnének a kicsik, na meg az előjegyzés még mindig nem kötelez semmire. :)

2010. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

12:52

Nagyon szépen köszönöm neked a hozzászólást, rengeteg mindenben segitettél! Ezek alapján fogok eljárni hiszen nem akarok pofára esni ;-)

2010. nov. 11. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!