Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tricolor border collie?

Tricolor border collie?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd venni egy tri border colliet de nem tudom honnan. Törzskönyves,megbízható helyről szeretném venni de annyi kennel van, hogy nem tudok dönteni. Agilityzni és frizbizni szeretnék vele elsősorban. Valakinek valami ötlete?
2010. nov. 10. 20:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Már hónapok óta nézegetem a honlapokat/kenneleket és tegnap rábukkantam egy osztrák tenyésztőre a Magic Border's-ra. Vélemény róluk? Sid kutyájuk rettentően tetszik de bele kell törődnöm, hogy mire én vennék kutyust ő már öreg lesz és nem hiszem, hogy még fedezni fog akkor is.... :( Csak azért szeretnék róluk infót kapni mivel megfogott a kennel látszik, hogy a fajtát valóban arra tenyésztik amire anno kitenyésztették-terelés és munka. Néhol felbukkan a kölyköknél agilitys eredmény is bár a szülők nem éppen sportkedvelők :/ Ez okozhat valamiféle problémát nekem?? Szerintem ha megvan a kölykökben a megfelelő munka ösztön bármit szivesen fognak velem csinálni csak csináljunk valamit szitu.
2010. nov. 11. 14:54
 12/17 anonim ***** válasza:

Én nem értek az agihoz, ebben inkább olyanokat kellene megkérdezned, akik agilityznek borderekkel. :)

Sidnek van amúgy Magyarországon alma. :)

Kanok általában addig maradnak tenyésztésben, "amíg bírják". Esetleg némi előzetes ismerkedés után rákérdezhetsz Sid tulajától, hogy hol fog még fedezni a sajt kennelén kívül, de azért ezt ügyesen kell. :)

Ha nem ragaszkodsz Magyarországhoz és agira kell a kutya, itt is érdemes szétnézni, és itt még akár tricolor is lehet :)

[link]

Bár nem akartam ajánlani semmit, de végülis miért ne. :)

2010. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 diagnostic ***** válasza:

Kedves Szellő lány,áruld el,hol a munkakutya vér a Rox-ban?:-) Lehet nagyon kedves,nagyon okos,de egy csepp munkavár sincs benne,színtiszta show.

Kérdező,nagyon szimpatikus,hogy így állsz hozzá a vásárláshoz,előre érdeklődsz.

Ajánlom neked a www.netboard.hu-kutya-border collie fórumát. Ott találhatsz sok bordertulajdonost,akik sok jó tanácsot tudnak neked adni.

Mennyire komolyan akarsz sportolni a kutyáddal majd?Van-e már kutyás tapasztalatod?Ragaszkodsz a magyar kennelekhez?

2010. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sid egyik alomjából van Quinny ő is nagyon tetszik most találtam meg neki is van kennelje :) És AGILITYZIK :P Na és nagyon szép kölyköket hoz a világra...velük is szemezgetek

[link]

2010. nov. 11. 17:40
 15/17 A kérdező kommentje:

diagnostic

Nem ragaszkodom, az utóbbi két tenyésztő is épp osztrák. :)

Valahogy a magyar kennelekben nem találom meg álmaim párosát amiből megfelelő kölyköt vásárolhatnék. :/

Nem vágyom VB 1. helyre de szeretnék vele majd komolyabban foglalkozni minden téren

2010. nov. 11. 17:42
 16/17 diagnostic ***** válasza:
Nos,akkor továbbra is ajánlom a netboard.hu fórumot,ott ismernek sok külföldi kennelt,vannak ott agilitysek bőven,akik tudnak ajánlani jó kenneleket,kutyákat,almokat.
2010. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

nem tudom, hogy az itt válaszolók életkora mennyi lehet, de a hozzászólásokból ítélve 18 alattiak. hihetetlen sok ostobaság hangzott eddig el. aktívan terelnek, engedelmeseznek?

kik? kihez képest? láttad már? tudod, hogy ki terel jól és ki nem? real pearl kutyók jó agisok? mókás vagy...

2010. nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!