Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panel/szobakutyások! Mikor...

Panel/szobakutyások! Mikor hagytátok először egyedül több órára a kölyköt? Mit csinált? Hogy viselte?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Másnap ahogy elhoztam. Nálam boxban volt egész 8 hónapos koráig éjszaka és amikor nem voltunk itthon. Megtanulta a rendszert, h amíg egyedül van, alvás van. Nincs is vele semmi probléma, soha nem szedett szét semmit, és szobatiszta is sokkal hamarabb lett.
2010. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a boxos megoldásnak nem vagyok a híve, mert szerintem nem lehet kellemes egy kutyusnak, hogy még egyedül is van, be is van zárva... Én a szoba ajtókat mindig becsuktam, kint lehetett szaladgálni a nappaliban, ami elég nagy, tehát volt bőven helye. Persze, mikor itthon vagyunk, bemehet akármelyik szobába. Én 1 hét után hagytam először itthon, és ő is végigalussza az egészet. Mindig bemegy az asztal alá, elalszik és ott vár, míg haza nem érünk. Soha semmi probléma nem volt vele, soha nem szedett szét semmit.
2010. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én már másnap magára kellett hagyjam, mert kellett menjek dolgozni. Jól viselte, örült nagyon mikor hazaértem, így ment ez kb 2 hétig, aztán megszűnt a munkahelyem és sokkal többet voltam vele. Mostmár nagyon rosszúl viseli, ha elmegyek, midnig hisztizik, sír utánam, de lassan kezdi megszoki megint, mert újra elkezdtem dolgozni. Jobb lett volna, ha úgy szokja meg, hogy elmegyek, akkor nem lenne most ennyi baj vele. Ne félj magára hagyni, ha kicsikorban megszokja, nem leszenek olyan nagy bajok később. Amúgy az enyém nem szokott rongálni soha mikor egyedül van, még a játékai is ugyanabban a helyzetben vannak, mint mikor elmentem. Csak fekszik az ajtó előtt és sírdogál.
2010. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Másodiknak: a kutya önmagában nem futkos a lakásban - még ha itthon vagyok akkor sem. Legtöbbször a kosarukban alszanak. Akkor is ha nem vagyok itthon. valamint te is azt írod, h a kutyád az asztal alá befekszik, ott elalszik és ott vár míg hazajössz. A box a rendszer megtanulására kellett. Láthatólag nem okozott semmilyen lelki sérülést a kutyának. Sőt! Szerette a boxot. Amikor itthon is voltam és nyitva volt a box ajtaja , nem egyszer ment be saját elhatározásból és feküdt le ott. Az a saját "szobája" volt, ahová elvonulhatott. A jól használt box a kutyának biztonságérzetet ad és nem büntetés. Egy ilyen bejáratott és szeretett box idegen helyen is nagyon hasznos (pl. versenyek, szálloda stb.)
2010. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Csak fekszik az ajtó előtt és sírdogál."


Ez viszont már inkább tűnik szeparációs szorongásnak. Egy egészséges felnőtt kutyának már nem kéne sírnia az ajtó előtt ha otthon hagyod. Én is sokat vagyok itthon, mert itthonról dolgozom, de a kutyáim tudják, hol a helyük (a falkában is), így amikor elmegyek nincs semmi probléma.

2010. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Oké, persze én nem is kritizálom azt a rendszert, amit te képviselsz a kutyusoddal, nem vitatom, hogy te ezt látod helyesnek. Én csak annyit mondtam, hogy én nem szeretném berakni az enyémet egy boxba, de ez nem jelenti azt, hogy elítélem a te módszered.
2010. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem felnőtt, még csak 5 hónapos. Tudom, hogy ez az, rajta vagyok az ügyön, mostanában egyre jobban viseli, lassan kezdi megszokni. Már csak akkor sír mikor elmegyek, rá 5 percre lefekszik és alszik amíg haza nem érek. Szerintem ez már haladás. Nyáron egyszer elmentem strandra, godnoltam csak ellesz magában pár órát, mondta másnap a szomszéd, hogy egész nap sírt, már megijedt, hogy beteg vagy valami baja van, hogy ennyire sír. Nah ahhoz képest már jól állunk.
2010. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak: :o)
2010. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Huh, kösz a sok választ! :D

Én most fogom először egyedül hagyni a lakásban. Van egy másik házunk is, ahol sajnos a másik kutya félrenevelés miatt egyelőre nem lehet összeengedve a kicsivel, ezért csináltunk neki egy kb 130x60-as, kb 80 centi magas kennelt, ahol eleinte iszonyatosan sírt, nyüszögött, hisztériázott, de pár nap alatt szépen lecsendesedett, ha otthagytuk (kivéve, ha meghallotta, hogy a másik kutyával foglalkozunk, vagy jött egy idegen, mert nagyon szeret ismerkedni). A lakás viszont azért nagy, és mivel nő a foga, meg amúgy is rágós, sok mindent összeharapdál. Biztos, hogy bennem és a nevelésben van a hiba, dolgozom az ügyön, csak kíváncsi voltam, másnál mi történt. :)

2010. nov. 11. 12:02
 10/12 anonim ***** válasza:

kérdező

a kennelt csináljátok nagyobbra! törvény írja elő!!


Tilos:


* ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen tartani

* ebet huzamosabb ideig 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve tartani


Ebek csoportos tartása esetén pedig egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani.

2010. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!