Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a falkavezérség nem ütközik...

Ez a falkavezérség nem ütközik a többi dologgal?

Figyelt kérdés

Nézem itt sokszor, ahogy egymásnak ugranak a különböző módszerek miatt és valamit nem értek. Szóval ez a falkavezérség olyan divatos. Oké, falkaállat, csináljunk úgy, mint egy falkába és legyünk a vezérek.


Közben viszont, fú, csak pozitív megerősítés, meg hátat kell neki fordítani, meg ne vegyünk róla tudomást, ha "rossz" stb.


Nem üti egymást a kettő? Most egy normális falkában mikor fogja a falkavezér azzal helyretenni a lázadozót, aki falkavezérnek képzeli magát, hogy egyszerűen hátat fordít? Most komolyan, meg általában sem kemény vele, hanem etyerepetyere, szerintem ilyen falka max a mesékben van...


2010. nov. 11. 18:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, ki mit mond.
2010. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Én az összes kutyámnál nagyon hamar elértem, hogy én legyek a falkavezér. Egyszerűen amikor kicsit voltak, és vmit nem úgy csináltak, ahogy "nekem tetszett", azonnal toroltam. Ne szörnyedj el, csak ilyenekről van szó: rágja a papucsot, rászólok, hogy fúj, nem szabad és megrázom a grabancát. Soha nem vertem a kutyáim (na jó, a seggükre néha kaptak), de egyszer sem merült fel egyikben sem, hogy nem én lennék a falkavezér. Picike korukban megtanulták a rendet, nagyobb korukban már elég volt nekik a hátat fordítás. (Bullmaci, cane corso és tacsi tulaj)
2010. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem szörnyedek el rajta második. Szerintem teljesen normális. Elég már csak azt megnézi, hogy a saját anyjuk és megrángatja őket, ha úgy van. De hát az olyan csúnya dolog manapság, közben meg skandálják, hogy falkavezér, falkavezér.
2010. nov. 11. 18:45
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Manapság nagyon divatos ez a falkavezéres dolog... A gond az, hogy falka a farkasnál van, nem a kutyánál. A farkasoknál a falkavezér a legerősebb egyed, és a legjobb vadász. Szóval hogyan is lehetne egy ember a falkavezér, a szó legszorosabb értelmében??? Vadászatban a kutya nyerne, nem hiszem hogy hamarabb elkapná akárki a nyulat mint a kutyája. És azért valljuk be hogy erőben is alulmaradnánk a kutyánktól, főleg ha egy staffordod, vagy nj-t, vagy nagyobb testű kutyákat nézünk.....
2010. nov. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A kutya valóban nem farkas, de azért nem lehet a rokonságot letagadni. És bizony, sokszor a fizikai erőnk egy nagy nulla némely jószághoz képest. Ezért kell kicsinek fizikailag eligazítani, hogy utána már elég legyen a "pszichológiai ráhatás". (de sz@rul hangzik) :)
2010. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem itt a falkavezérség azt akarja jelenteni, hogy rá hallgat a kutya, mindent megcsinál neki.De ez nem a főnök?!

A falkavezér: Egy állat csoport vezére, behódolnak neki falka tagjai.

A főnök: Akármilyen élőlény lehet, de fontos, hogy a kutya rá minden esetben hallgasson.

Két külön dolog.

Ezt én sem értem

Én mindig is úgy neveltem a kutyáimat, hogy ha rossz akkor rászólni esetleg elkapni a grabancát.

Most egy gyereknél sem megoldás az, hogy ott hagyom hadd csinálja, ettől mi lesz jó?

Attól még nem fogja abbahagyni.Egy gyereket is úgy kell nevelni, hogy rászólsz, aztán nem feltétlenül kell megütni( Nem is kell!!!!!)

De attól a kutya nem tanulja meg, hogy otthagyom hadd csinálja!

Én sem értem!

2010. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"De attól a kutya nem tanulja meg, hogy otthagyom hadd csinálja!

Én sem értem!"

Nem, nem, félreérted! Arról van szó, hogy büntiben van, nem foglalkozol vele! Ez a "hátatfordítás".

2010. nov. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

De szerintem egy kutyát nagyon nem érdekel, hogy figyel-e rá a gatdi.

Az én kutyámmal ezt nem lehetne megcsinálni.

Én nem így tanítom.

Nekünk máshogyan sikerült.

2010. nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"De szerintem egy kutyát nagyon nem érdekel, hogy figyel-e rá a gatdi. "

Az enyém tiszta depis, ha nem foglalkozom vele, de a lényeg úgyis az, hogy hatni tudjunk a kutyáinkra.

2010. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha más szót használnák a falkavezér helyett, már nem is lenne annyira idegen a dolog, nem?


Kicsit túl van pörgetve ez a szó. A farkas falkában él szigorú hierarchiában, a falka élén az alfapárral, akik az atyaúristenek kb. Olyan dolgokat tesznek meg előjog címen, amit egy embernek elég érdekes lenne. Gondoljunk csak arra, hogy csak az alfapár párosodik. Na ez már érdekesen lenne kivitelezhető a kutya- gazda esetében ugyebár...


A kutya családban él, viszont ahhoz hogy harmonikusan együtt tudjuk élni szükség van szabályokra, tehát arra , hogy az ember vezető/vezér/főnök/"falkavezér" legyen.


Tény és való, hogy a kutya farkastól/sakáltól származik, csak ennyire nem kellene belekeverni az ősöket a dologba.


A cél annyi, hogy a kutyánk szemében mi legyünk a főnökök. Teljesen mindegy, hogy ezt ki hogy éri el, és ki hogy nevezi. Csak csóri farkasokat néha már békén kéne hagyni:)

2010. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!