Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az utcán megharap egy...

Ha az utcán megharap egy kutya mennyi kártérítés jár?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 15:44
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
0%

A jelenben kell élni és nem a múltban.

Ha te is tudod, hogy a gazda a hibás, miért a kutyáktól félsz? Nem az embertől kellene inkább?

2010. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim válasza:

Én is ajánlok neked valamit, egy kis olvasnivalót, nagyon tanulságos, azok is ilyen gazdik voltak, akiknek a kutyái miatt féltem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1303244-lehet..

2010. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim válasza:
19:06 - Ez nem így működik, a kutya kergetett meg nem az ember, tudom, hogy az ember a hibás, de mégis a kutyától ijedek meg, sokszor álmodtam barátságtalan rokonaimat engem üldöző kutya képébe, valószínűleg ugyanezért, ezt pavlovi reflexnek hívják, nehéz irányítani.
2010. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:

nem így akarok pénzt szerezni!

csak kíváncsiságból kérdeztem

2010. nov. 12. 19:10
 25/58 A kérdező kommentje:

oncogito

"ok nélkül nem támad kutya az emberre"

ahha.. tényleg?? egyik ismerősöm biciglivel ment az utcán, kiszaladt a nyitott kapun egy dög, és szétszedte a bokáját, korházba kellett feküdnie

ehhez mit szólsz, ha ilyen zseniális vagy?


illetve megnézném azt a kutyát, amelyik szereti, sőt gazdájának tekinti azt az embert, aki bántsa

az ilyen állat egyszer visszaharap, ha pedig gyenge akkor nem

elég sok ostobaságot írtál oncogito, elég bicskanyitogató stílusban, hetet-havat összehordasz, de a kérdésre képtelen vagy válaszolni

ha kérhetem, akkor többet ne írj ehhez a kérdéshez, ha válaszolni képtelen vagy

kösz

2010. nov. 12. 19:18
 26/58 hell-ikon ***** válasza:

Erre a kérdésre pontos, összegszerű választ nem fogsz kapni, mert nincs hivatalosan meghatározva, hogy adott harapás mennyit ér.

Mint pl:

- Magától könnyen, de 8 napon túl gyógyuló harapás 40.000

- 1-3 öltéssel varrt seb 80.000

stb.

Ilyen nincs.


Azért írták sokan, hogy kb. annyi, amit egy ügyvéd ki tud csikarni.

Ez lehet mondjuk -ha úgy alakul- a kiesett munkabéred, amennyiben olyan súlyos a sérülés, hogy nem tudsz dolgozni hetekig vagy hónapokig (bár az már nagyon csúnya támadás kell legyen) + valamennyi plusz az lelki sérülésekre hivatkozva.


...ha tudod bizonyítani, hogy az a kutya támadott meg...

2010. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 hell-ikon ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Oncogito jól írja, a kutya soha nem támad ok nélkül!

Max. a megtámadott szemszögéből tűnhet úgy, hogy a támadás ok nélküli volt.

Az ilyen kapun kiszaladós, bicikliről leszedős kutya tipikus példája a helytelen, vagy elégtelen nevelésnek.

2010. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim válasza:
19:28 - És pont az ilyen gazdiknak nem való kutya. Csak ki mondja meg, hogy kinek lehet és kinek nem...
2010. nov. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 A kérdező kommentje:
akkor áruld el hogy mi oka van egy kutyának a biciklis után szaladni és megtámadni, amikor valaki megy az utcán és a kutya ráront, se szó se beszéd, rá se néz a dögre, csak amikor már szalad feléje
2010. nov. 12. 19:35
 30/58 hell-ikon ***** válasza:
58%

"...rá se néz a dögre..."


Ez az a pont, aminél rájöttem, hogy kb. hiába írnék én neked bármit is, lesöpörnéd, mert csak egy "dögről" beszélünk a sok közül akik szerinted bármiko minden ok nélkül támadhatnak.


De egyébként leírtam már, pl. nevelési hiba, feltéve, hogy egyáltalán vették a tulajdonosok a fáradtságot arra a, hogy a kutyát neveljék. Mert ha nem akkor hatványozottan rossz a helyzet.


Egy normálisan nevelt és tanított kutya a nyitott kapun nem megy ki engedély nélkül, bármilyen inger is érje.

2010. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!