Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az utcán megharap egy...

Ha az utcán megharap egy kutya mennyi kártérítés jár?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 15:44
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

Ugyan, ha én itt rámutatok, hogy egy-két gazdi nem megfelelően tartja a kutyáját, akkor én vagyok a világ gonosza.

Tessék tudomásul venni, hogy nem hagyják magukat nevelni az emberek.


Aki tanulni akar, az csak saját magát képezze. És ne szégyellje azt sem, ha a kutya viselkedését akarja megtanulni akkor is, ha nincs kutyája.

Nem lehet mindenki mást rákényszeríteni olyan megtanulására, amit mi magunk nem akarunk.

Ez lehet, hogy rosszul hangzik, de a gyakorlat engem igazol. Mert ha kap is kártérítést az, akit kutya harapott meg, ha ez neki elég, akkor haraptassa rendszeresen magát, ha ez neki keresetkiegészítés.

De ha a kutyaharapást akarja megelőzni, akkor vegye a fáradságot és tanuljon a kutyáról.

2010. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

na mit tanuljon az, akire ok nélkül ráront egy félrenevelt állat

szerintem egyetértünk azzal, hogy az állatnak a gazdája a hibás

én nem mondtam egy szóval sem azt, hogy a kutyától kérem a kártérítést

én azt mondtam hogy a gazdájától kérem a kártérítést

hol itt a probléma?

2010. nov. 15. 18:42
 43/58 anonim ***** válasza:
Engem amikor kislány voltam, megharapott egy kutya. Az én hibám volt, de nem ez a lényeg. Mivel véreztem is, a szüleim bevittek az ügyeletre, pont útba esett a kutya gazdája is. A kutya nem volt beoltva, életében egyszer sem!!! Aztán tetanuszt kaptam, meg megfigyelésre jártam. A kutyát a városi állatorvos karanténba helyezte, a gazdát 50.000 ftra megbüntették. Nem mintha kellett volna, de abból egy kanyit nem kaptunk. Szóval szerintem ez tényleg nem kiszámítható, kapsz-e kártérítést, de sokkal súlyosabb esetben szerintem lehet, érdemes perelni.
2010. nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:

oncogito válasza:


,,Ha nincs pórázon, akkor csuklóból leeszi a kezét a gyereknek.,,


oncogito válasza:


,,A kutya nem harap meg ok nélkül. ,,


oncogito!

Közterületen nagy testű kutyát pórázon , és SZÁJKOSÁRBAN lehet sétáltatni.

Amúgy meg NORMÁLISAN meg kellett volna nevelned a kutyád!


Az ilyen esetek kivédése miatt, az ilyen kutyákat külföldön eleve nem adják örökbe, hanem elaltatják.

A te kutyád tudtommal örökbe fogadott. Vagyis írtad.

2010. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:

És hogy ne legyek annyira off.


Erre a kérdésre nem nagyon lehet kerek választ adni.

Tudod minden eset más és más. Sok minden függ peres eljárásnál, a te ügyvédedtől, és az alperes ügyvédjétől.

Hiába van igazad, ha nem tudod bizonyítani. Sajnos ilyen a törvény. Egy állítás egy tagadás. És ha jó az ellenfél ügyvédje akár nyerhet is. És visszaperelhet pl. becsület sértés címén. Az meg akár milliós összeg is lehet.


A nem vagyoni ( lelki ) kártérítés mindig nagyobb mint a vagyoni ( fizikális ).

És ami nagyon fontos, hogy mindig az fizeti az egyéb költségeket ( perköltség kiszállási költség, vizsgálati dij stb ) aki veszít.

2010. nov. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
0%

Közterületen harapós kutyára kötelező a szájkosár, ami nem minden kutyát jelent.

Közterületen inkább sok emberre kellene szájkosár...

És a szülőnek meg kellene tanítani a gyerekének, hogy nem lehet engedély nélkül nyúlni idegen kutyához. Ha meg nincs rá engedély, akkor pláne nem.


A kutyaharapások oka kilencvenkilenc százalékban az ember hibája és kilencven százalékban a megharapotté.

Büntetés elsősorban állatkínzásért járna - de nálunk még nem született olyan jó ügyvéd, aki ezért valaha embert börtönbe juttatott volna, annak ellenére, hogy a törvény kimondja.

2010. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:

Ha tudod hogy a kutyád megharapja azt, aki meg akarja simogatni akkor az veszélyesnek minősül.

És a vaszélyes kutyákat kizárólag kosárral lehet kivinni, és pórázon.


Na és ha nem figyelsz kellő képpen, akkor biztos, hogy nem a gyereket fogják hibáztatni és nem az anyját hanem téged vesznek elő.

2010. nov. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

A kutyám senkit nem bánt, ha békén hagyják.

Azonban aki zaklatja, attól joga van megvédeni magát.

És a gyereknek lett szólva, hogy nem szabad.

Egy tüzes kályhát is ha megfog a gyerek engedély nélkül, baja lesz.

Nem lehet mindenre rácsot tenni, ami veszélyes -- létezik szabályok megtartása, amit ha a gyereknek nem tanítanak meg, akkor a szülő a felelős.

2010. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

Akár hiszed akár nem, a kutyának nincsennek jogai.

Igen olvastam, hogy szóltál a gyereknek.

Ám ha megbotlik és úgy eseik tegyük fel, és mondjuk meglöki a kutyád, és te meg nem figyelsz és jól megharapja a gyereket, biztos hogy te leszel a hibás.


És amikor a ,, hülye,, gyerek benyúl bemegy pl. a szomszédba, és szétszedi a kutya, nem a gyereket fogják hibáztatni. Pedig a kutya csak a dolgát végzi.

2010. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

oncignoto igenis a veszélyes kutya kategóriába beletartozik a te dögöd is

elnézést a kifejezésért az állatbarátoktól, de egy veszélyes, harapós kutyát nem tudok máshogy nevezni

főleg egy ilyen felelőtlen idióta gazdával mint oncnogoto

és igenis, minden nagytestű állatra kell szájkosár, legyen az akármilyen jámbor, jöhet egy inger, ami támadásra készteti, mivel állat ösztönből él és nem úgy gondodik mint egy ember, hanem ösztönből

2010. nov. 20. 16:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!