Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos németjuhász (kan)...

5 hónapos németjuhász (kan) kutyám sántít a mellső lábára. Miért? Több lent.

Figyelt kérdés

Nagyon sántít a bal mellső lábára, nem a könyökrésznél, hanem a "csuklójánál"(?). Külső sérülése nincs. Rendesen van táplálva, szed csonterősítőt.

Először úgy kezdődött, hogy csak kicsit kezdett el sántítani, és valószínű nagyon sokat terhelte. Amikor fájt neki, akkor is ugyanúgy ugrált, most már durvább lett, szinte már nem is tud ráállni. Egyébként fajtiszta kutya. Minden oltást megkapott. Voltunk állatorvosnál, ő kitapintotta, törést nem érzett, szerinte vagy ficam, vagy rándulás, felírt neki gyógyszert, azt mondta, ha durvul a helyzet röntgen és műtét következik és "ágynyugalomra" ítélte. Szeretnénk megúszni a műtétet, már csak pénzben is, nekünk ez sok lenne. Most be van zárva, csak éjszakára engedjük ki. Ja és rendesen eszik, meg ugat is amikor hallja a szomszéd kutyákat, úgyhogy nem kedvetlen, maximum azért mert be van zárva... de amikor fekszik behajlítja a fájós lábát.

Muszáj lenne ez a műtét?

Mit tehetnék?

Köszönöm előre is!


2010. nov. 13. 17:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Jajj, elírtam 6 hónapos, nem 5.
2010. nov. 13. 17:03
 2/10 anonim ***** válasza:

Mit írt fel? Mit állapított meg az orvos?

Általában csonthártya gyulladás fordul elő ebben a korban a gyors növés miatt.

Amit ilyenkor tenni lehet---Rimadyl, gyulladás csökkentő, C vitamin / vitatható, de sok orvos ajánlja/, húsfehérje megvonás.

2010. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A műtét attól függ mi baja a lábának....nem tudom mért mondta a doki tutira,hogy műteni kell ha ne mmúlik neki.

Ne engedd ugrálni legalább két hétig és szedje a gyógyszert.A mancs tele van abró csontokkal a lábújjak végénél amellyek tokban vannak.Lehet ott tört el valamelyik.Ezek nem tapinthatóak csak röntgenen látszik,de műteni nem kell pont azért mert tokban vannak összeforrnak maguktól!(az én kutyámnak is volt ilyen)

2010. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A gyógyszer neve: Rheosolon

antibiotikum.

Húsfehérje megvonás? oO

egyébként kicsit oldalra áll a lába.

Az orvos szerint ficam, vagy rándulás.

2010. nov. 13. 17:23
 5/10 anonim ***** válasza:

az én kutyámnak is ugyanez a baja!!!!

enyém is németjuhász kutya, április elsején született, és már régóta sántít, az állatorvos annyit mondott, hogy biztos megütötte.. más egyebet nem, és azóta is mikor megáll lógatja :S

2010. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az állatorvosok többsége nem elég alapos, nem diagnosztizál rendesen, csak találgat. Általában fogalmuk sincs mi a gond, csak ez mégsem mondhatják a gazdának. Ezt egy állatorvos mondta nekem, tehát tutira van benne valami. Általában felírnak valamit, és utólag az alapján, hogy segített-e el tudják dönteni, hogy jól tippeltek, vagy valami más a gond


Lehet, hogy rendellenesen fejlődik, lehet, hogy csonthártya gyulladás, lehet, hogy mégis megsértette valami.


Az én kutyámnak is volt ilyen problémája, az orvos nálunk is csak találgatott, ugyanígy felírt antibiotikumot, meg fájdalomcsillapítót, de nem segített. Mi akkor csináltunk egy zöldkagyló kúrát, és az rendbe hozta, de ezt meg én tippeltem.


Szóval vagy vársz a tippelgetésre, és idővel megtalálja a doki a helyes gyógymódot, vagy elviszed egy ortopédiára, ahol rendesen kivizsgálják, és felállítanak egy diagnózist, de biztos, hogy az is marha drága lesz.

2010. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha max két hét alatt nincs változás, röntgen!

Az én orvosom ilyenkor nem filmfelvételt csinál, hanem monitoron nézi . Szelídebb kutyát még altatni sem kell.

2010. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Viszont történt egy kis változás: apukámmal megvizsgáltuk jobban, kitapogattuk.... a lapockájánál nyüszít nagyon! De, mint beszéltünk róla, sokkal jobb, mintha a csuklójánál lenne valami, szerintem az orvos csak műteni akarta mindenképp.

2010. nov. 14. 17:12
 9/10 anonim válasza:
Szia! Nekem is ma kezdett sántitani a kutyus és nyomkodtam a lapockánánál és nyöszörgött, esetleg kiderült nálatok hogy mi volt a probléma?
2016. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 12:32

2010-es kiírás.

Bármi is volt az ok annál a kutyánál, nem biztos, hogy a tiednek is az lesz.

Akinek kutyája van, az igenis vigye orvoshoz, ha gond van.

2016. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!