Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám elérni hogy a...

Hogy tudnám elérni hogy a kutyámnak álljon mindkét füle?

Figyelt kérdés

10 hetes kis csöpp border collie, szeretném ha állnának a fülei, tudom, hogy önző de én mindig is állófülű kiskutyust szerettem volna, de mivel a mamájának ilyen lefele bicsakló

fülei vannak, és a kicsi a mama gazdája szerint teljesen az anyjára hasonlít valószínű neki is ilyen lesz. Én viszont nem szeretném. Létezik valami kutyabarát módszer a fül felragasztására?


2010. nov. 14. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a border collie-nak eredetlieg sem álló,hanem előrebicsakló füle van,nem lesz könnyű...Esetleg lehet neki adni ilyen porcerősítőt,az hátha segít.
2010. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Ha eredendően nem álló a fül, nincs rá semmilyen varázslat.

2010. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Border collienak a standart szerint bármilye nállású füle lehet csa kúgyanolyan legyen a két fül.Ha csak a vége bicsaklik vissza akkor fel kell kötni egyenesre és porcerősítőt adni neki...(raktapasszal lehet körberagasztani nekik egyenesre,de kétnaponta cserélni kell a tapaszt vigyázva nehogy letörjön a füle,a szőrt kitépi sajnos és tiszta ragacs lesz a kutya füle,1 hónap minimum míg ezt csinálni kell...)Szerezsd úgy a kutyádat ahogy van vagy vidd vissza a tenyésztőnek és mondd meg Te állófülüt szeretnél -.-

De minek vetted a kutyát ha nem is tetszik....Ezek munkakutyák tök minegy milyen a füle...-.-

2010. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Éédes istenem.... -.-

Ez a kérdés engem most nagyon mellbevágott, hiszen nekem a border az egyik kedvenc fajtám, és ezt nem tudom ésszel felfogni...

Már amikor elhoztad, látnod kellett volna, hogy milyen lesz a füle, és ha még nem állt véglegesen, akkor is számíthattál volna az anyja füléből, hogy az övé sem fog állni...

A másik, hogy ezt a "fülfelragasztást" én a kutya szempontjából állatkínzásnak érzem, mert nem tudom ki hogy érezné magát, ha egy hónapig beragasztgatnák a fülét...

A harmadik meg, hogy én ezt egy kicsit azért is találom érdekesnek, mert ha azért vetted a kutyát, mert egy a kutya élete végéig tartó barátságot szeretnél, akkor neked nem mindegy az, hogy áll-e a füle? Ez nem divatkutyázás egy kicsit? És nem önzőség egy kicsit?


Bocsi, ha bunkó voltam, de szerintem hagyd inkább, had lógjon a füle, hiszen szerintem az adja meg a border egyéni jellegét, akkor is, ha vannak a fajtán belül felálló fülűek is...

2010. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10 hetes még a kiskutya, felállhat a füle. A németjuhászoknak is csak később szokott. Vegyél neki porcerősitőt, pl. Luposant. Az segithet. Ha felkötöd, akkor lehet kapni olyan ragtapaszt, ami papiralapu, leszedésnél nem tépi ki a szőrt. Ha meg csak a hagyományos van, akkor benzinnel tudod feláztatni, és ugy leszedni.
2010. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Fúúú...hagyd békén a kutya fülét! Ha feláll magától, akkor felálló fülű lesz, ha nem, akkor nem. Tök mindegy, milyen füle van, ha felálló fülű kutyát akartál, miért nem olyat hoztál el? Ezek a ragasztgatások csak kínozzák a nyomorultat, olyan, mint amikor az ember megpróbálja szalonképessé varázsolni a kutyáját úgy, hogy megnyesi a fülét!

A kutya a barátod. Akkor is szeret téged, ha pattanás nő az orrodon, és nem hajol oda, hogy nyomban lerágja, mert ő mindig is pattanástalan orrú gazdit akart. Ennek kölcsönösnek kellene lennie. Fogadd el így, és szeresd egész valójában azt a kutyát.

2010. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném mindenáron, csak tényleg ha létezik olyan módszer a felragasztásra, ami nem viseli meg a kicsit. Nem fogom azért nem szeretni, ha nem áll fel neki, csupán csak megszeretném próbálni, mivel úgy mondtam egyik ismimnek, hogy hát mindig is az állófülűek tetszettek, és mondta, hogy miért nem ragasztom neki, hogy azzal lehetséges. Én ilyenről addig nem is hallottam soha, szóval ígymond fogalmam sem volt, mi ez, meg hogyan.
2010. nov. 14. 16:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom az én kutyám pl sehogy sem érezte magát attól hogy felragasztottam a fülét, mert észre sem vette... -.- Komolyan lassan már minden állatkinzás lesz. Nem túlzás ez egy kicsit??? Mégis mi baja lenne tőle?

De amúgy kérdező ha általában lógó füllel rendelkező fajtát vettél akkor fogadd el úgy, mert akkor hiába ragasztgatod nem fog felállni. Viszont sok bordernek magától álló füle lesz, szóval van remény.

2010. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
genetikától függ
2014. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!