Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz? (rövid a kérdés,...

Ez igaz? (rövid a kérdés, hosszú a magyarázat)

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a malinois sokkal több foglalkozást igényel mint a tervi és a gröni, pedig mindhárom Belga juhász. Valóban így lenne? Nagyon szeretnék malinoist de eddig azért ódzkodtam, merthogy nem biztos, hogy ki tudnám elégíteni a munkaigényét. A napi séta mellett frisbeezni tudnék vele, illetve a kutyasuliban ÖV és/vagy agility. Egyébként szokták, mondani, hogy ez kevés. De van kinek minden nap van lehetősége arra, hogy Őrző-védőzzön, vagy agilityzzen a kutyájával? Nekem csak hétvégén lenne, mert a kutyaiskola fél óra busszal, és máskor nincs is nyitva, csak szerdán, mikor a pótfoglalkozást tarják, meg a flyball edzést. Nagyon tetszik a többi Belga is, csak érdekelne, hogy a mali tényleg időigényesebb kutya-e mint a másik kettő (a laeknoist most azért nem említettem, mert nagyon ritka fajta). Persze rajtuk sem spórolnék a rájuk szánt idővel, viszont a malit nem hiszem, hogy ki tudnám ezzel elégíteni. Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 14. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha annyit járnál vele amennyit írnál és mellette hétköznaponként bringáznál vele ha va nidőd akkor kitudnd elégíteni tökéletesen....

Ja és minden belgának úgyanannyi foglalkozás kell.

2010. nov. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A bringázás is megoldható, van a közelben egy erdő, oda szoktunk járni haverokkal túrázni. Nos, csak azért féltem, mert egy tenyésztő nem biztos, hogy adna nekem kutyát, de így már magabiztosabb vagyok.
2010. nov. 15. 10:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább válassz a másik kettőből.A malinak sokkal több munka kell.Mivel Magyarországon csak munkavonalak vannak,míg a tervuból és a gröniből meg szinte csak kiállítási.

Ne tudd meg,hogy egy mali mit össze nem kínlódik azért,hogy dolgozhasson.Nekem kettő is van.Itt ülök,gépezek,de ha mondjuk kimegyek inni,már rögtön pattannak,és úgy kísérnek ki,hogy körülöttem rohangálnak.Pedig egy nap min 6 órát kint vagyunk,ebből min 4 óra folyamatos munka.Minden nap nyomkövetés,engedelmes,kétnaponta örző-védő,néha frisbee,agility...(de ez a 6 óra a legkevesebb,ilyen egy héten csak max 3szor van...ennél sokkal-sokkal többet vagyunk kint)


A barátnőmnek pedig egy tervuja,és egy grönije van.Ők sokkal nyugodtabbak.

2010. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Valahogy én is ezt gondoltam. Nos, hát én elsősorban a frisbee/agility irányában szeretnék elmenni, nő lévén az őrző-védőt kicsit érdekesnek találom, talán a párom jobban lelkesedne érte. :) Tulajdonképpen, nekem csak egy rugalmas, nagyobb testű, gyors kutya kellene, aki élvezné azt amit csinálunk, ez alapján rögtön a mali jutott eszembe, de valahogy a mali kicsit túl munkamániás, akkor már csak a tervi és a gröni között vacillálok, mindkettő gyönyörű, az egyik pont azért tetszik mert fekete, a másik pedig pont azért mert rajzos. :D
2010. nov. 16. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!