Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rontottam el? Kérdés...

Mit rontottam el? Kérdés rövid magyarázat hosszú blablabla

Figyelt kérdés

Van egy öt éves fiú magyar vizslám. Teljesen szófogadó, engedelmes, a kutyákkal nem balhézik, az emberekkel kedves.

Egyedül az a baj vele, hogy morog ha a kajájához nyúlok.

Igaz, hogy eddig nem próbáltam bizonygatni, hogy én vagyok a falkavezér, de azt hittem jól nevelem. Minden második nap futok vele, hétvégente 2-3 órás séta. Szépen, engedelmesen jön mellettem pórázon, az utcán is akárhol, akármikor engedelmeskedik. Nem értem mit rontottam el.

Ma azért a morgást megpróbáltam korrigálni. Rácsaptam az orrára(nem agyonvertem) és elvettem előle a kaját. Arrébb tettem és hagytam kicsit enni, aztán közé és a kaja közé álltam. Ha lenyugodott és visszahúzódott akkor megint ehetett. Ezt megismételtem párszor.


2011. jún. 7. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így jó,de nem szükséges az orrára csapni. Ne mérgesen mond neki, hogy "NEM", hanem határozottan. Azt is meg csinálhatod, hogy állsz előtte kezedben a tálja és csak néha 1-1 mp-re hagyod, hogy egyen belőle. Majd tedd magad elé a tálját és amíg nem mondod, hogy ehet, addig ne egyen. Azé az ennivaló aki közelebb van hozzá.
2011. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ennivaló a falkavezéré.A többi számára "ajándék"az étel,amit a falkavezértől kap.

Ha pesti vagy,ajánlom a Cerbi Suli rehabilitáció-szocializáció foglalkozásait,ott majd megtanítanak arra,hogyan válj falkavezérré.Ha messze laksz,írj nekik,hátha tanácsot azért tudnak adni,az oldalukon van "online gazdiképző"is.

Ennek ellenére ha megoldható,vidd el a kutyát hozzájuk.

[link]

2011. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyíregyházi vagyok (néha van az az érzésem hogy sajnos), de azért köszönöm, igénybe veszem. :)
2011. jún. 7. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt nézd meg az utolsó videót, lényegében ugyan az, mint amit az előző írt.

[link]

2011. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!