Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki ismeri az Orijen tápot?...

Ki ismeri az Orijen tápot? Információ kéne róla a kutyámhoz. Ill. adhatok felnőttnek kölyök tápot?

Figyelt kérdés

Tápot akarok váltani, eddig Eukanubával etettem, de nem vált be. Nem sokat emészt meg belőle, túl sok jön ki, és az is bűzös, ehhez képest pedig elég drága.


A kutyám másfél éves, nagy termetű, ezért felnőtt tápot kellene adnom neki, de (ne kössetek bunkón belém, csak írjátok le a véleményetek) én a kis szemcséjű tápot szeretem, mint amilyen a kölyök táp, mert könnyű kezelni, elkészíteni, és a kutyám is jobban megeszi.



Az Orijen kölyöktápja apró szemcséjű?



Azért gondoltam, hogy tovább kaphatná, mert nem nagyon látok különbséget a két táp között:


Orijen Puppy Large 13,5kg kutyatáp - nagytestű kölyökkutyáknak:


Garantált beltartalom:


Fehérje (min.) 40,0 %

Zsír (min.) 16,0 %

Szénhidrát (max.) 20,0 %

Rost (max.) 3,0 %

Nedvesség (max.) 10,0 %

Kalcium (min. / max.) 1,5 / 1,7 %

Foszfor (min. / max.) 1,1 / 1,3 %

Omega 6 (min) 2,6 %

Omega 3 (min.) 1,0 %

DHA min. 0,6 %

EPA min. 0,3 %

Glükózamin (min.) 1 400 mg/kg

Kondroitin (min.) 1 200 mg/kg

Hamu (átl. érték) 7,5 %

Mikroorganizmusok (min.) 120 Mcfu/kg

pH 5,0


A termék 3900 kcal/kg metabolizálható energiát (ME) tartalmaz vagy 450 kcal / 250 ml-es pohár (115 g). A szervezet részére rendelkezésre álló energia 50 százaléka fehérjékből, 25 százaléka gyümölcsökből és zöldségekből, 25 százaléka zsírokból származik.



Orijen Adult 20kg kutyatáp - felnőtt kutyáknak


Beltartalmi értékek:

Fehérje (min.) 40,0 %

Zsír (min.) 16,0 %

Szénhidrát (max.) 20,0 %

Rost (max.) 2,5 %

Nedvesség (max.) 10,0 %

Kalcium (min. / max.) 1,5 / 1,7 %

Foszfor (min. / max.) 1,2 / 1,4 %

Omega 6 (min) 3,0 %

Omega 3 (min.) 1,1 %

DHA min. 0,6 %

EPA min. 0,3 %

Glükózamin (min.) 1 200 mg/kg

Kondroitin (min.) 900 mg/kg

Hamu (átl. érték) 7,5 %

Mikroorganizmusok (min.) 120 Mcfu/kg

pH 5,0


A termék 3950 kcal/kg metabolizálható energiát (ME) tartalmaz vagy 470 kcal / 250 ml-es pohár (120 g). A szervezet részére rendelkezésre álló energia 45 százaléka fehérjékből, 25 százaléka gyümölcsökből és zöldségekből, 30 százaléka zsírokból származik.


2010. nov. 15. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Az orijen tápot általában nagy aktivitású kutyáknak szokták javasolni, mert fehérjében nagyon erős. Nem tudom a tiéd mennyire aktív. Próbáld ki vegyél egy kis zacskóval, esetleg ha van kimérős hely, akkor ott egy pár dekát. Én Acanával etetek, eddig nem volt semmi gondom vele, bár elég nagy szemű.
2010. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ismerem az Orijent én si etettem vele!!Az egyik legdrágább és lefjobb minőségű táp a világon!

Felnőtt kutyának semmiféleképpen se adj kölyök tápot!!!!!

2010. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja és nem tudom mennyire nagytestű a kutyád de egy kisszemű táptól könnyen megfulladhat ha habzsol...

Ezért különböző méretűek a tápok.

2010. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Eléggé aktív :D úgyhogy ezek szerint ez jó választás neki.

De azt nem tudom, hogy hosszú távon nem lenne-e baj, ha nem felnőtt tápot kapna. Elvileg minimális a különbség, és az sem a fő tápanyagféleségekben. Szerintem az Orijen be fog válni, mert ahogy tudom pont abban erős, amiben a Eukanuba gyenge.

2010. nov. 15. 13:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Én mindig áztatom, tehát puha lesz, és nagyra dagadnak a szemcsék. Amúgy habzsolja a kaját.
2010. nov. 15. 13:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Az Eukanuba nagy szar :D

Ne mszabad felnőttnek kölyök tápot adni..az a kevés eltérés ami van a tápok között lényeges.

2010. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy pont ezért jó a kis szemű, mert nagyságrendekkel kevesebb idő alatt ázik át, és ezzel minden tápanyagtartalma megőrződik, nem kell hosszasan állnia, oxidálódnia.
2010. nov. 15. 13:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Jaj az Orijent nem szabad áztatni :D

Gyártó is megmondja ha megkérdezed.

Annyira természetes anyagokból van,hogy nem dagad be hanem szétesik :D

2010. nov. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Venomancer! És mekkora a mérete a felnőtt Orijennek? Acanát láttam már - az Orijennek is akkora/kisebb/nagyobb?
2010. nov. 15. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:

itt a honlap cím,asszem fórum is van rajta :D


[link]

2010. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!