Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valaki tapasztalata?

Van valaki tapasztalata?

Figyelt kérdés
Kötelező a chip a kutyáknak ? Kb.mennyibe kerül ? É ha kötelező,akkor miért ?
2010. nov. 15. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk,Sopronban kötelező,kb 15ezer Ft,s azért,hogy azonosítani tudják a kutyákat,ha esetleg elkóborolnak,vagy kiteszik őket.A menhely s sintértelep tele van "azonosíthatatlan" kutyákkal,így legalább tudni fogják,kié az állat s kit terhel esetleg felelősség.
2010. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
honnan tudhatnám meg,hogy Zalában kötelező-e ?
2010. nov. 15. 15:12
 3/15 anonim ***** válasza:
Nincs megyékre osztva! Törvény írja elő,ha új kutyát adsz el vagy ajándékozol, akkor kötelező a chip! Ha évek óta van kutyád, arra ez a szabály nem vonatkozik. Min. 7ezer Ft a chip, ez változó.
2010. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mostmár országszerte kötelező akkor, ha a kutyus tulajdonost vált. Tehát ha kölyök kutyád van, amit most kaptál, neki már kötelező lett volna.


Azért hogy azonosítani lehessen az állatokat, ha bekerül a sintérhez, akkor tudjanak téged értesíteni pl.


Én 15 ezret úgy fizettem érte, hogy azért már a kutyaútlevelet is megkaptuk, maga chip inkább 7 körül szokott mozogni.

2010. nov. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ja és nem csak a chip kell, de a petverdára sem árt fölregisztrálni ami külön pénz.


első a 15 ezer az nagyon drága! ált.-ban 7-9 ezer ft között mozognak az árak!

2010. nov. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Elvileg kötelező.

Egyébként ne abból indulj ki, hogy kötelező e, és ha igen miért...gondolj arra, hogy ha a kutyád véletlenül eltűnik, elszökik, elrabolják, akkor sokkal nagyobb esélyed van, hogy visszakapod, ha van benne chip.

4-5 ezer forintból megvan a chipeztetés.

2010. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sopronban 15 ezerért rakták be...Lenyúlják az embert örökösen
2010. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
és ha pl nem rakatom be neki,az milyen büntetést von maga után ? kertvárosban lakom ,szóval nem a városban sétáltatnám..:)
2010. nov. 15. 15:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem még van türelmi idő a büntetéssel, egyelőre azt hiszem nem szankcionálják.


Viszont ha elveszik, nem tudják azonosítani, nem tudod külföldre vinni, mert nem lehet útlevele. Szerintem ez éppen elég.


Én már akkor berakattam, mikor még nem is volt kötelező. Nem tudom utánaolvastál-e, de ha tartasz a chiptől, akkor járj utána, nincs benne áram, nem csinál semmit a kutyával, csak egy kis memória kártya szerűség, ami információt tárol.

2010. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
akárhol laksz így is úgyis kötelező lesz mivel ország szerte kötelező 2010 július 1től a chip beültetés akár kert város akár belváros!nálunk az önkormányzat vette meg a chipet ezért a kerületi kutya tulajdonosoknak csak 1500 ft-ba kerül regisztrációval együtt de kötelező még neki a veszettség elleni a kombinált és a féreghajtó ja és aki 3-4 hónapos között vagy legkésőbb 6 hónapos korára nem oltja,chipelteti,féreghajtja az 60.000ft-tól 350.000 ft-ig pénz bírsággal büntetik meg és szerintem ez nem csak a 10.kerület kőbánya kertvárosban igaz hanem már mindenhol ha meg nem fizeted ki a pénz bírságott elkobozzák a kutyát ha meg kifizeted de továbbra is sérted a tőrvényt akkor is el kobozzák a kutyák és be is perelnek aztán fizetheted újra de a kutyát,a barátod soha nem kapod vissza!a fentiek szerint sajnálod rá a pénzt aki meg igen is sajnálja ne tartson állatott :( de ha tévedek akkor oltasd,chipeltesd be meg féreghajtsd sok sikert!ja a chip azért fontos mert ha el veszik a kutya akkor akár 1 nap alatt vagy pár óra alatt előkerül,a menhelyen nem fogják el altatni még ha kevés a hely is mert fel hívják a gazdit ő érte jön és nem kell altatni egy kutyát sem és nem telik még vele is a hely és nem más kutya bánja esetleg stb....a chip kb 3500-9000 ft között van vagy max 10.000 ft de az ritka ráadásul lehet hogy nálatok is van kedvezmény csak ugye nem mindegy mikor van de mindenhol szokott akció lenni.kerület,vidék,kertváros,belváros és mindenhol.
2010. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!