Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valaki tapasztalata?

Van valaki tapasztalata?

Figyelt kérdés
Kötelező a chip a kutyáknak ? Kb.mennyibe kerül ? É ha kötelező,akkor miért ?
2010. nov. 15. 14:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Basszus, már ne is haragudj, de az határozza meg h betartod-e a törvényt h mennyi büntetést kell érte fizetni?? Eszem megáll.... Jah és nem is az határozza meg h kötelező-e chippeltetni a kutyát h hol sétáltatod. Vagy egy törvény, mostmár közel egy éve, annak érdekében h a kutyák (és gazdái) azonosíthatók és nyomonkövethjetők legyenek. Ha kutyát tartasz, nem hinném, h az a 5-6 ezer forint lenne megterhelő.
2010. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak.

Kissé felületesek az ismereteid.

A kérdezőnek azt ajánlom, kérdezze meg az orvosát, náluk mi az előírás. Bár egy gondos gazda igyekszik bebiztosítani, ha váratlanul eltűnik a kutyája, beazonosítható legyen. Még akkor is, ha úgy érzi, ő vigyáz rá. A sors sokszor teremt váratlan helyzeteket.

2010. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
pontozzatok fel, kössz
2010. nov. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tény nem 1 éves a törvény. Kevertem a kerületünkben hatályos rendelkezéssel, ami szerint 2010. január 1-jétől minden, a kerületben lakó kutyának kötelező.


De az is tény, h július 1-jétől kötelező:


"2010.07.01-én lép életbe az Állatvédelmi Törvény végrehajtási rendeletének 41/2010. (II. 26.) az a része, amely elrendeli, hogy eladni, vagy tulajdonjogát bármilyen módon átruházni - örökbeadás, ajándékozás - csak mikrochippel ellátott kutyát lehet.

A rendelet mindenkire vonatkozik, gyepmesterekre, állatvédőkre épp úgy, mint bármely állampolgárra. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy csak azt a kutyát nem kell chipezni, amelyik a jelenlegi gazdájánál marad, illetve a kölykök közül azokat aki a mamája mellett marad a mamája gazdájánál. " forrás: www.m-a-x.hu

2010. nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Imádom az állatokat,és ezt a kutyust sem veszem,hanem megmentem,mert különben el kellene altatni szegényt ! 15 éves lány vagyok és nem szeretném ha szüleimnek sokba kerülne a kutyus.Tehát ezért nem szeretném a chipet.
2010. nov. 15. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!