Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk leszoktatni...

Hogyan tudnánk leszoktatni németjuhász kutyánkat a nyaldosásól és a kapdosásról?

Figyelt kérdés
Sajnos jelenleg kutyaiskolára nincsen pénzünk, tehát nekünk kéne vele valamit kezdeni, de úgy tűnik csődöt vallottunk. Tudom, hogy szeretetből teszi, de egyre durvább. Eddig vizsláink voltak, velük semmi gond nem volt, minden vezényszóra halgattak, őket is mi tanítottuk. Az a baj, hogy már a magyarvizslánk is kezdi eltanulni ezeket a dolgokat. Ha van valami ötletetek, kérlek segítsetek.
2010. nov. 16. 14:06
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Azt biztos,hogy egyrészt dominál a sok nyalogatással.Másrészt pedig megakar felelni és bizonytalan.

Látatlanban nehéz tanácsot adni.

Főleg,hogy valószínűleg egy elég instabbil kutya.

Próbáljátok azt ki,hogy ha nyalogat titeket és követ akkor nem foglalkoztok vele,elfele mentek tőle.Ha kell átmentek a másik szobába(próbáljátok elérni ne menjen utánatok vagy csukjátok be egy-két percre max!!majd addig gyakorloni míg nyugton nem lesz) és csak akkor mentek vissza ha hozzá ha már nyugodt.Utána pedig próbáljatok vele labdázni meg simogatni őt.Remélhetőleg elég gyorsan le fogja venni,hogy akkor van vele foglalkozva ha nyugodt marad.

2010. nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 WhiteWidow27 válasza:

Sziasztok!


Csak most kapcsolódtam be ebbe a témába, és látom már a "megfojtalak" határán vagytok :D


Én menhelyről hoztam el egy szerencsétlen pórul járt kutyát, a többi kutyával épp olyan bizalmatlan volt mint az emberekkel. A kutya egy idegroncs volt, szinte senki nem tudott meglenni a közelében.


Elhoztam, hívtam hozzá egy hozzáértő kiképzőt, néhány hónap alatt jelentős javulást értünk el ösztönkezeléssel.


Az elvadult kutyából mára, egy megbízható és jó kiállású kutyus lett.


Viszont, én is csak azt tudom mondani hogy az a pasi a tvből, tényleg nem egy szaki.. csak a kutyák életterébe mászik bele mert "ő a főnök és megteheti" szeret a ranglétra csúcsán lenni, még ha az a kutya önbecsülésébe kerül is.

2010. nov. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

venomancer: én több mint húsz éve kutyázom aktívan.

A legutóbbi befogadott foxi keverékünk olyan nagyon agresszív volt, hogy már az elaltatásán gondolkoztunk.

Megharapott minket többször is. És nem kicsit, nekem úgy csüngött a kézfejemen, mint csibészeléskor a csibész karon szokás. De sikerült megnevelni és mára velünk száz százalékban megbízható. És sokat köszönhetek Cesar Millannak is.

Többet tud a kutyáról, mint a mai kiképzők.

Egyébként az OMSE-be jártunk a foxi keverékkel, nem tudom mennyire ismered az ottani vezetőt. Országhírű még ma is, pedig már igencsak öreg.

Szóval nem vagyok sem kezdő, sem amatőr...

2010. nov. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kutya szerintem a túláradó szeretetét vezeti így le.

Az egyik ebkénknek, akit sintértelepről hoztunk el, szokása, ha valamit akar (jelzi, hogy kimenne, vagy nincs friss vize, stb.) ráfog a csuklónkra és oda húz, ahol a gondja van. Vagy a bejárati ajtóhoz, vagy a vizéhez. Nem csinálja mindig, csak ha tényleg fontos valami.


A szeretetrohama szerintem el fog múlni, ha látja, hogy biztonságban van és bízhat bennetek. Ne húzzátok el magatokat, sem a kezet, sem a lábat, hanem ellenkezőleg, emeljétek fel mindkét kezet, lépjetek előre és mondjátok, hogy "nem". Ezt ahányszor kapdos, vagy nyalogatni akar, annyiszor tegyétek meg. Utána sok simi és dícséret.

Játszatok sokat vele, szerintem fontos számára a fizikai érintkezés.

Bemehet a lakásba is, vagy csak kinti kutya?

2010. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Nem kell nekünk sem Milan, sem Viktória. Mily öröm, hogy "szakértő" ad tanácsot!

Aki régóta a kutyákkal foglalkozik, még nem szakértő. Csak tapasztalata van .

Szakértő az, akinek erről tanulmányai után bizonyítványa van. Bár ilyen végzettséget adó szakról még nem hallottam. Az, hogy ebből a sok tapasztalatból az adott kérdésre tud ajánlani valaki megoldást, még nem jelenti azt, hogy netán más tanácsa ne hozna eredményt.

Nem szabad elfelejteni, minden kutya más, minden gazda más.

Azon összeveszni, hogy ki nagyobb szakértő, balgaság .

Az OMSE vezetője a munkakutyások atyja, de az ő módszereit jobb, ha nem firtatjuk.

2010. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
11%

Tapasztalat nélkül a szakértelem fabatkát sem ér.

Az OMSE vezetője nélkül talán már nem is élne a kis foxi keverékünk. Most meg egy kezesbárány velünk.

És nem meghunyászkodott, nem fél, minden csínyre és rosszaságra kész - de simán fegyelmezhető.

Ja, és mellékesen imádja az OMSE vezetőjét...



Egyébként a nagy okosok között szinte nincs senki, aki ne úgy adna tanácsot, hogy nem kérdez vissza részletekre.

Pedig minden kutya és minden gazdi más...

2010. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

oncogito

Én se vagyok kezdő se amatőr,és én is több mint 20 éve kutyázok!

Az egyik saját kutyám is igen speciális,mint haogy írtam is.ezen kívűl rengeteg ilye nebbel találkoztam sé sikerült megoldani,kezeéni a problémát.Egyszerűen más módszert alkalmazunk!

És nem akarod elfogadni,hogy azon a módszeren kívűl amit Te használsz lehet más is jó,ezt kéne elfogadni...

2010. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Én semmit nem mondtam a te módszeredről, te akarod félresöpörni az enyémet, illetve Cesar Millanét.


Egyébként a kérdező kérdése a téma itt és nem a tapasztaltak vetélkedője.

Én már leírtam a magamét ebben - te is inkább erre koncentrálj szerintem.

2010. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Már én is leírtam neki mit kellene csinálnia...
2010. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Aki itt kérdez, tanácsot vár. Ha tapasztaltak megoldást ajánlanak, már segítséget kapott. Nincs csak egyféle megoldás. Minél több javaslat van, annál könnyebb a kérdezőnek kiválasztani a neki megfelelőt, akár úgy is, hogyha az egyik nem válik be, tud másikat próbálni.

Főleg, hogy csal a gazda leírása a kiinduló pont egy problémánál.

2010. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!