Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk leszoktatni...

Hogyan tudnánk leszoktatni németjuhász kutyánkat a nyaldosásól és a kapdosásról?

Figyelt kérdés
Sajnos jelenleg kutyaiskolára nincsen pénzünk, tehát nekünk kéne vele valamit kezdeni, de úgy tűnik csődöt vallottunk. Tudom, hogy szeretetből teszi, de egyre durvább. Eddig vizsláink voltak, velük semmi gond nem volt, minden vezényszóra halgattak, őket is mi tanítottuk. Az a baj, hogy már a magyarvizslánk is kezdi eltanulni ezeket a dolgokat. Ha van valami ötletetek, kérlek segítsetek.
2010. nov. 16. 14:06
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Node az nem segítség, ha az egyik tapasztalt az mondja a másik tanácsára, hogy felejtsék el, mert ahogy van az rossz!

Méghozzá elismert, világhírű kutyaképző tanácsát söpri félre!

Nem a sajátját teszi mellé, hanem a másikat pocskondiázza!

2010. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Jogos a megjegyzésed. A kérdezők meg kapkodják a fejüket.

Ahogy az orvosoknál is vannak különbségek egy adott betegség kezelésében, úgy az itt adott tanácsok is több félék.

Sajnos, van olyan ember aki a maga álláspontját tekinti csak,-és kizárólag- igaznak.

2010. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Olvass vissza mit írtam neki tanácsként és akkor rájösz^^


Ja és Te is félre söpröd világhírű szakemberek módszereit és leszólód őket...Pl Victoriáét..

Úgy ahogy Te elmondod mit gondoslz úgy én is...


Kár veled vitázni mível nem simered a kiképzői,nevelési módszereket csak 1 fajtát.......Mível ha ismernéd a többit is akkor látnád Milan hibáit...minden szakembernek vannak hibái,de ő alap dolgokat követ el sajnos.

Ja és itt az országban rengeteg bizonyítottan jó hozzáértő ember van,csak éppen nincs pénzük fizetni egy csatornának,hogy kapjon saját műsort.Ebben az országban pedig igazán senkit se érdekelt eddig a téma,mert ha így lett volna akkor már rég lenne egy jó sorozat hazai szakemberekkel(egy-két pár részes rövid sorozatok vannak).

De nekünk mindig a külföldi kell,mindig az a jó amit éppen látunk.Nem számít,hogy valójában fogalmunk sincsen a dolgokról meg elékszünk azzal az eggyel amit kapunk ahelyett,hogy utána érdeklődnénk milyen más leehtőségek vannak még.

Ja és aki 20 éve kutyázik az nem egy tv műsorból fog tanulni,mert tudja milyen eszközökkel eleht egy kutyával bánni.Mit kell csinálni efy alacsony ingerküszöbű kutyával,milyen különböző agresszíó típúsok vannak,mit jelent a hiperérzékenység,hogyan kell szorongást kezelni ...stb^^

Kívéve ha pocsék iskolákba járt ahol fogalma se volt senkinek a kutyákról


Te persze ezt biztos mind tudod...hiszen rengeteg ilyen kutyával találkoztál már....

Én tuti ,hogy ezentúl se fogom Milant fényezni vagy alkalmazni a módszereit mert egyszerűen szerintem nem jók,és nem csak szerintem hanem még sokak szerint.

Azért próbáljatok meg egy alacsony ingerküszöbű,kolerikus idegtípusú kaukázusinál a módszert...garantálom,hogy letépi a fejeteket^^

Jóéjszakát,továbiakban ne mkívánok vitázni mert semmi értelme nincsen.

2010. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Te dolgod, hogy kitől és mit tanulsz.

Én mindig igyekszem mindenkitől. Van akitől kevesebbet, van akitől többet.

Mert bár több mint húsz éve kutyázom, nem tudok mindent.

Sokszor egy kisgyerektől is lehet tanulni.

Amit Viktóriáról írtam, az nem volt off, mert ott Millanról volt szó, hogy kinek mi a véleménye róla és nem egy kérdezőnek volt kutyával kapcsolatos kérdése.

2010. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Több módszert is ki fogunk próbálni, remélhetőleg ezek közül valamelyik beválik, vagy együttesen hoznak eredményt.

2010. nov. 17. 18:40
 36/37 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét és türelmet a kutyátokhoz!
2010. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

nem a módszer, nem a technika a lényeg hanem ami mögötte van ...légy nyugodt, magabiztos legyen egy terved, tudd, hogy mit miért csinálsz és legyél következetes mindig!

[link]

2010. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!