Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet meg hizlalni egy...

Angel8807 kérdése:

Hogy lehet meg hizlalni egy kicsit a kutyámat? Bishon havnes 6 hónapos!

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
És hány kg?
2010. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2-3 kg között van le vágtam a szörét és akkor látam hogy nagyon vékony! nem nagyon van le vágva szöre!!
2010. nov. 18. 07:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért ilyen pici mert miniméretü nekem is bichon havanesem van csak ő 7 hónapos.Mi konzervet adunk meg jutalomfalatokat házi kaját tápot.
2010. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ő is 2-3 kg.
2010. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt van mit ehet és nem.


Táplálása:


A 10kg alatti, kistermetű kutyák fejlődési időszaka viszonylag rövid: 8-10 hónap. Alacsony keményítőtartalmú, jó minőségű kölyöktápot adjunk. A növényekben /pl:burgonya / található keményítőt nehezen emésztik, hasmenést okozhat.


A kölyök és fiatal kutyáknak nagyobb mennyiségű táplálékra van szükségük, mint az azonos fajtájú felnőtt kutyáknak. Ők még nem képesek a napi adagot egyszerre befogadni, ez megterhelő a gyomruknak, továbbá a csontozatot, a szalagokat, ízületeket is túlságosan igénybe venné és maradandó károkat okozhat. Ezért eleinte kapjon enni naponta 5-ször, kis adagokat. 10hónapos korukra fokozatosan csökkentsük az étkezések számát napi 2-re. Kis méretükből és mozgékonyságukból adódóan felnőtt korukban is megfelelő energia tartalmú táplálékra van szükségük. Ne etessük moslékkal! Ez nem azt jelenti,hogy a családi ebéd maradékát nem adhatjuk oda, de ami a kutya számára emészthetetlen, vagy tilos, azt NE adjuk neki!

Tilos ételek: Veszély: Adható:

Nyers szárnyas belsőség -szalmonella jól megfőzve

Nyers sertéshús, sertésbelsőség -Aujeszky féle betegség jól megfőzve

Nyers tojásfehérje -emészthetetlen a kutya gyomrának jól megfőzve

Füstölt hús,füstölt lé,füstölt sajt

-

Túl fűszeres,zsíros étel

-

Mártás -bőrbetegség,ekcéma

-

Sajt héja,kolbász héja

-

Csirke csöves csontja/comb,szárnycsont/ -szilánkosra törik,felsértheti a bélfalat

-

Hüvelyes növények, káposztafélék -puffadást okoz,nehezen emészthető

-

Cukor, édesség, sütemény, csokoládé -nincs szükség szénhidrát pótlásra,kifejezetten egészségkárosító lehet,ne is ismerje meg ezeket a kutya

-

2010. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mégegyszer elküldöm:

Táplálása:


A 10kg alatti, kistermetű kutyák fejlődési időszaka viszonylag rövid: 8-10 hónap. Alacsony keményítőtartalmú, jó minőségű kölyöktápot adjunk. A növényekben /pl:burgonya / található keményítőt nehezen emésztik, hasmenést okozhat.


A kölyök és fiatal kutyáknak nagyobb mennyiségű táplálékra van szükségük, mint az azonos fajtájú felnőtt kutyáknak. Ők még nem képesek a napi adagot egyszerre befogadni, ez megterhelő a gyomruknak, továbbá a csontozatot, a szalagokat, ízületeket is túlságosan igénybe venné és maradandó károkat okozhat. Ezért eleinte kapjon enni naponta 5-ször, kis adagokat. 10hónapos korukra fokozatosan csökkentsük az étkezések számát napi 2-re. Kis méretükből és mozgékonyságukból adódóan felnőtt korukban is megfelelő energia tartalmú táplálékra van szükségük. Ne etessük moslékkal! Ez nem azt jelenti,hogy a családi ebéd maradékát nem adhatjuk oda, de ami a kutya számára emészthetetlen, vagy tilos, azt NE adjuk neki!

2010. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kiss méretü bishon havnes van? de látam az Anyát is a kutyának és nagy volt nekem azt mondták hogy normál méretü de magamat szidhatom mert nem kértem meg persze nem is akarták mutani a oltási könyvet meg a törzs könyvet a kutyárol, de nem baj igy is szeretm de enyire hazudosok legyenek az emberek! és az benne a legszebb hogy a fogai se állan jol kifele állnak
2010. nov. 22. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!