Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért reagálnak így a kutyámra...

Miért reagálnak így a kutyámra a felnőtt kutyák? (bővebben lent).

Figyelt kérdés

Hét hónapos szuka kutyám van, aki minden egyes kutyával jól kijön. Legyen az kicsi, nagy, közepes termetű, kölyök, felnőtt, öreg, kan vagy szuka. Vele is jól kijön a többi kutya. Egyedül csak a felnőtt kanokkal szokott probléma lenni. Nem tudom miért, de a legtöbb felnőtt kan, akikkel találkozunk, nekimegy a kutyámnak.

Nem olyan rég egy két éves, kan husky támadta meg, azelőtt egy szintén két éves kan boxer.

Tegnap előtt pedig bementünk a kutyajátszótérre, ahol csak egy négy éves, kan labrador volt. A labrador gazdája nagy örömmel mesélte nekem, hogy az ő kutya milyen jámbor, még soha semmi panasz nem volt rá, bezzeg a környéken a többi kutya milyen neveletlen.

Nem sokkal később a labrador megtámadta a kutyámat.

Mert még ha "rosszalkodott" volna a kutyám, akkor megérteném, de az ég világon semmit nem csinált egyik esetnél se.

Eddig csak egy kan border collie és egy kan amerikai staffordshire terrier nem bántotta. Mármint kanok közül.

A border collie nem foglalkozott vele, az amstaff pedig még játszott is vele.


Vajon miért bántják?


2010. nov. 17. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen márkájú az eb?
2010. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem hágó mozdulatokat csináltak rajta, hanem megtámadták. Haraptak, morogtak.


Amerikai staffordshire terrier.

2010. nov. 17. 14:31
 3/16 anonim ***** válasza:

Akkor passz. Nem tudom mi a gond. Az enyém sharp, mivel röfög, ezt sokszor értékelték morgásnak és ezért támadtak. Ismerek ilyen csaut is.

Nála nem tudom akkor, milehet a gond.

2010. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
a kutya egyből támad a tiedre vagy van egy kis szaglászás? és mit csinál a kan kutyát tartó gazdi ilyenkor?
2010. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mikor a husky rátámadt, akkor a kutyám békésen szaglászta a földet. Semmi szimatolás, stb.

Amikor a boxer támadta meg, akkor a kutyám épp ivott, én meg beszélgettem a boxer gazdájával. De a boxerrel előtte megszimatolták egymást, és mindketten csóválták a farkukat.

A labradorral futkározott néhány kört. De aztán abbahagyták a játékot, csak mászkáltak a futattón, szimatolták a földet, majd megtámadta a labrador a kutyámat. Az ő gazdijával is beszélgettem akkor. A labival is megszimatolták egymást, és örültek is egymásnak. Úgyhogy nem tudom, mi lehetett a gond.

2010. nov. 21. 15:45
 6/16 anonim ***** válasza:
a kutyáknál az agresziót a negatív érzelmek váltják ki. nem lehetséges hogy amióta először támadtákmeg a kutyusodat azóta ha meglátsz egy kutyát akkor kicsit pánikba esel, vagy izgatottá válsz?
2010. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De igen, kicsit izgatottá válok.

De a labradornál egyáltalán nem voltam izgatott. Úgy voltam vele, hogy egy labrador annyira barátságos, hogy azzal 100%, hogy nem lesz semmi probléma. Mert annyira mondják, hogy ez a fajta nagyon jámbor és kedves az emberekkel és a kutyákkal is.

A legjobban az amstaffnál voltam izgatott. Nem is akartam, hogy játszanak, csak olyan véletlen találkozás volt. Vele pedig nagyon jól eljátszott.

2010. nov. 21. 22:50
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbálj nyugodtan viselkedni. Hátha ez a probléma. A kutyák megérzik, ha valaki feszült a közelükben. Meg esetleg csinálhatod azt is, hogy több kan kutyával találkoztok és megbeszéled a kanok gazdájával, hogy miként viselkedjen, hogyha rád támadnak a kutyádra. Értem ez alatt azt, hogy rögtön közbe lép elkülöníti a kutyát kis időre aztán újra próbálkoztok. Te pedig ne menj oda a kutyát nyugtatni ha megijed, mert Ő ezt pozitív megerősítésnek veszi és lehet, hogy Ő is fél már a kan kutyáktól és ezt is érzik rajta a kutyák.
2010. nov. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

fogalmad sincsen a kutyák -ról,a normális viselkedésükről ?????

ivaros szuka kutyád van ( a gyengébbek kedvéért : ivaros = ivarérett -párosodásra felkészült, mivel a szuka kutyák 7-9 hónapos korban tüzelnek először !! )

azok a kanok akik játszanak vele valószínűleg ivartalanítottak. az összes többi kan kutya pedig NEM MEGTÁMADJA, hanem párosodni akar vele .

javaslom fokozottan figyelj a kutyádra, mert közeledik a tüzelési időszaka .

a kutyák egymás elleni harca, általában azonos neműek között alakul ki.

8 a szukák harciasabbak , a kanok agresszívabbak.

2010. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

A kutyák nem párosodni akarnak az enyémmel. Mikor még csak négy hónapos volt, akkor is ugyanezt csinálták vele a kan kutyák...

A másik meg az, hogy egyik sem akart hátulról ráugrani az enyémre... Még most sem.

Úgyhogy ne mondd azt, hogy nem értek a kutyákhoz, mikor ÉN látom, hogy mit csinálnak vele. Ha valóban párosodni akarnának a kutyámmal a kanok, akkor nem tettem volna fel ezt a kérdést.

2010. nov. 22. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!