Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme van az engedelmessé...

Mi értelme van az engedelmességi vizsgának?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért a nyelvvizsgának, érettségiknek stbnek mi értelme van? Na hát ennek is pont az. Bizonyságot szerzel róls hogy a kutyád megtanult valamit, mert elég valószinü ha egy vizsgán is megcsinálja. Én pl azért tettem le a vizsgát mertnem akarok alaptanfolyamra járni hanem rögtön haladó szinte. Más meg csak mókából.
2010. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi értelme van egy angol nyelvvizsgának?


Céltudatosan felkészülsz a kutyával egy olyan szituációra, ahol muszáj neki nagyon jól irányíthatónak lennie. Cét ad a tanulásnak, közös akció, és közös sikerélmény ha sikerül megcsinálni.


Na meg hivatkozhatsz rá, ha beléd kötnek a kutya miatt. Nyilván hivatalosan nem, de ha az utcán beléd kötnek a kutya miatt, akkor jó érzés odamondani, hogy ez kérem egy engedelmességi vizsgás kutya, nagyon is kézben tartható.


Nyilván a kutya szempontjából csak az az értelme, hogy így van lehetőség komolyan gyakorolni. Inkább az embernek fontos, jó érzés, hogy sikerült megcsinálni.

Ha meg munkakutya, akkor kötelező is.

2010. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsgának,érettséginek az az értelme,hogy könnyebben találsz munkát,felvesznek az egyetemre...meg ilyenek...Amúgy meg én nem azt mondtam,hogy ellene vagyok.Nekünk is van...BH1-2-3,és tavasszal fogjuk letenni az IPO vizsgát.
2010. nov. 17. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem érte mi a baj? Ilyen formán a kutyával semmit kéne sem csinálni mert nincs tétje mint nekünk a továbbtanulás meg ilyenek.
2010. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Miért kéne,hogy baj legyen?

Csak kíváncsi vagyok mások véleményére,hogy ők hogy gondolják..

2010. nov. 17. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a vizsga bizonyíték arra, hogy a kutya és a gazda fegyelmezett, összehangolt, precíz csapatot alkotva képes végig csinálni egy feladatsort, ami szükséges a mindennapi életben is előforduló eseményekre való megfelelő reagáláshoz. Hát ezt sikerült jól megfogalmazni :D Szerintem a vizsga kötelező azoknak, akik komolyabban is kutyáznak, nyilván aki csak egy engedelmes házi kedvencet szeretne, az nem fog arra hajtani, hogy mindig újabb és újabb vizsgákat tegyenek le (pl. Bh vizsgák 1-es, 2-es, és 3-as szintje, vagy a K99-es vizsgarendszer kilenc szintje). Persze ha valaki nem tud saját maga komoly eredményeket felmutatni, legalább a kutyájára, mondhatja, hogy okos :D
2010. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem IPO vizsga, hanem HPO
2010. nov. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mi IPO nak hívjuk.Van HPO is.Meg VK stb...Mindnek ugyan az a lényege,csak attól függ,hogy milyen "klubbnál" teszed le (pl MNJK,MEOE,stb...)

Meg "köznyelven" általában így hívják.

2010. nov. 18. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is IPO nak hívjuk.És tényleg úgy van,ahogy a kérdező írja.
2010. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!