Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan gazdik tanácsát várom,...

Olyan gazdik tanácsát várom, akinek felugrálós ( már-már cirkuszi produkciójú) típusú kutyájuk van, mint pl. a Jack Russel, Schnauzer, stb? Ezt nem minden fajta csinálja ilyen intenzitással. Nekem Scnacim van, és az agyamra megy vele.

Figyelt kérdés

Nem csak rám, hanem csak úgy magában is elugrándozik.

Ők ezt nem is fogják elhagyni, igaz?

Látszik, hogy boldog, miközben ugrál, mert szeret ugrálni.

Akkor törődjek bele?


2010. nov. 18. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne törődj bele, hanem foglalkozz vele többet. Nincs semmi dolga és így próbálja a felesleges energiáit levezetni.
2010. nov. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem törpesnacim van: nála az az üdvözlés, hogy helyben vagy egy méterre felpattog. Mondtam már a családnak, hogy szoljanak rá amikor jövök, de szerintük aranyos .. ugyhogy igy marad.
2010. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak: Szerintem ember nem foglalkozik ennyit a kutyájával, mint én (ez sokszor már embertársaim, és a háztartás rovására is megy)úgyhogy természetesen a válaszod nem hasznos. Van, hogy napi 5-6 órát túrázok vele, amikor meg nincs időm, akkor is 1,5 óra séta, és játék, de ettől még szeret ugrálni. Gondolom neked nem is ilyen kutyád van!
2010. nov. 18. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Milyen snacid van? (bocs, csak snaci mániákus vagyok) :D


Második

2010. nov. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Óriás! És hát nem kell nagyot ugrania, hogy szemmagasságban legyen velem. Egyébként még kölyök. 5 hónapos. Szerinted elhagyja az ugrálást, ha felnőtt lesz?
2010. nov. 18. 13:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor azért leszoktatnám róla, mert nem 5 kilo lesz mire megnő. Csináld azt, hogyha nekiáll ugrálni, akkor hangosan kiabálj rá és fordits neki hátat, ha rádugrál akkor menj arrébb. Ezt addig amig abba nem hagyja az ugrálást. Aztán ha lenyugodott, akkor lehet simizni, megdicsérni.

Most még biztos édes, de egyszerűbb most lenevelni róla, mitha majd 40 kilosan kell elmagyararázni neki, hogy ne tapossa bele az embert a betonba.


Második

2010. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 40 kilós kutyám van, mégis, ha rám ugrik, elbírom. Nem a súly a lényeg. Szoktasd le róla, ha nem szereted, az enyém nagyjából megtanulta, mikor ugrálhat, mikor nem.
2010. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Néha úgy érzem Duracellel működik! Sosem fárad el! Nagyon kitartó!
2010. nov. 18. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is pont ezt csinálja!

7 hónapos beagle. És nem csak az első 2 lábát emeli, hanem elrugaszkodik a hátsó kettőről.

Van az a módszer, hogy fordítsunk hátat neki. Hát akkor a hátamra ugrál.

És nála kitartóbb kutyát én még nem láttam.

Utánaolvastam, és elvileg ilyenkor rászólni sem szabad, csak elfordulni és arrébbmenni. Szóval rá se nézz, ne szólj semmit, nézd levegőnek és menj arrébb. És ha kell, órákig is csináld ezt.

2010. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!