Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola. Hogy is van ez?

Kutyaiskola. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Első kutyás vagyok, és igazából fogalmam sincs, hogy hogy zajlik egy kutyaiskolás tanfolyam. Az oké, hogy odajutok, de jelentkezni kell, vagy hogy van? És ha odamentem, akkor mi-hogy zajlik? És egy kezdő tanfolyamon belül milyen korosztályúak és méretűek szoktak lenni a kutyák? Az én kutyusom fél éves, és kistestű, valamint fél a nagytestű kutyáktól egy "ártatlan" játék óta, de már dolgozom az ügyön... Kérlek, válaszoljatok! Lehet, hogy számotokra hülye kérdés, de nekem nagyon fontos lenne! :S A válaszokat előre is köszönöm!
2010. nov. 19. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Több féla kutyaiskola van, mi a népszigetre jártunk, arról be tudok számolni.


Az első alkalommal szétosztják a kutyákat csoportokra, méret és habitus szerint. Általában a kistestűeket is két csoportra osztják, az egyikben az optimum illetve érzékey kutyák, a másikban az optimum illetve temperamentumos kutyák kerülnek.


Az első foglalkozás inkább még csak ismerkedés, játék. Az oktatók felállítják a status quot, miszerint bunyónak, balhénak helye nincs, a rendet a két lábúak tartják fent a pályán, a 4 lábuaknak nem kell rendezkedniük :)


Aztán elindul a gyakorlás. Tanultok feladatokat (lábnál követés, ültetés, fektetés, behívás, helyben maradás, stb.) és megtanultok kicsit kutyául.Amíg a kutyák játszanak, vannak beszélgetések, itt a gazdáknak van lehetőségük az oktatóval megtárgyalni a problémáikat, kapnak javaslatot a megoldásra.


Vannak házifeladatok is, amik elsősorban a tekintélyed növeléséről szólnak.


Ha megteheted első kutyásként mindenképp ajánlom a suilt. És ha van lehetőséged válogatni, olyat keress, ahol póráz nélkül tanulnak a kutyák.

2010. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 capsread ***** válasza:
Ott, ahol én dolgozom, kutyaiskolában, az van, hogy ha valaki új kutyát akar hozni, én előbb megnézem (vagy egy oktató), és ha úgy találjuk, hogy a kutya rendben van (oltások, nem túl agresszív a csoportmunkához, stb), megmondjuk, hogy mikor lehet jönni. Nem kell beiratkozni, minden alkalom 1000 forint, a foglalkozás végén fizetsz, ennyi. Ha el akarsz menni, kihagyni egy hetet, vagy bármi miatt nem tudsz jönni, nem kell fizess. Csak azért az óráért, amin ott voltál.
2010. nov. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!