Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vészeljem át a telet?

Hogy vészeljem át a telet?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos német boxerem,de nagyon fázos mivel rövid szörű mit tegyek ha leesik a hó?Van egy benti kutyám is,ő ritkán van kint a hóba (csak ha wc-zik) akkor se sokáig de majd akkarom vinni sétálni ezen a télen szerintetek kutyaruha? (nem tulzásba egy kis pulcsira gondoltam!)
2010. nov. 19. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A boxeredet szerintem - ha jól kijönnek a lakásban tartott kutyáddal - hozd be télre. Nem nagy kunszt megtanítani addig is szobatisztaságra, főleg ha 5hónapos. Tényleg ajánlatos behozni, mert megfázhat.

A benti kutyusodnak pedig vegyél kutyaruhát! Olyat érdemes venni ami bent tartja a meleget, vagy ha többet sétálsz vele akkor esőkabát féleséget, vagy olyat amiről lepereg a víz.

2010. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehetne egy rövidszőrű kölyökkutyát télen beengedni a házba? Ha már úgyis van egy benti is....egy kölyök boxernek télen nem kint van a helye!
2010. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam hogy nem engedem be!Mert bejöhet a házba (bár mostanába nem mert az asztalra mászik).. minden reggelre amikor bent volt egész akna mező volt :S hiába volt elötte kint egész nap!Meg elég büdi is mert mivel kinti :S és rámászik az ágyra :S mostmár nem akarom megfürdetni ... szerintetek pulcsit lehet ráadni? vagy valamit hogy ő se fázzon ?
2010. nov. 19. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a nevelése és a megfelelő tartási körülmények bizosítása fontosabb lenne neki mint a pulcsi kérdés...!

be a házba és tessék elkezdeni következetesen, türelemmel nevelni!

2010. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott a pont.Minden kutát meglehet nevelni, képzeld nem egy lakásban lakó boxert ismerek, akik nem másznak az asztalra, és szobatiszták is.


Tessék beengedni és nevelni. Egyébként is szerintem pont a nevelés miatt az lenne a legokosabb, ha minden kutya bent lakna az első fél-egy évben. Mert a kertben nem kezelik a rosszalkodást, mert ott nem olyan zavaró, aztán később, mikor már komolyabb gondok vannak vele akkor kétségbeesnek és nem értik mit rontottak el.

Ha bent van, kénytelen vagy rendesen megnevelni, mert akkor bizony együttélsz minden rosszaságával.


Nincs rossz kutya, csak rossz gazda ezt ne felejtsd el. Egy rövidszőrű kölyköt, pláne egy emberimádó boxert nem kéne télen kint tartani. Nem véletlen ám, hogy a fajtamentők is csak házba bejárással adnak örökbe boxert.

2010. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!