Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lehet alkalmas...

Milyen kutya lehet alkalmas egy idős embernek, aki még hálaistennek eléggé önellátó, de özvegy?

Figyelt kérdés
Gondoskodó ember,tényleg hatalmas szíve van,és azt szeretnénk,ha valamivel eltudná magát foglalni,szeretetet kap valakitől. Mit gondoltok?
2010. nov. 20. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Pitbull.
2010. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
nem nagy mozgásigényü kutyafajta:labrador retriever goldenretriever,(retrieverek) és a terápiás kutyák (öregeknek öreg kutya nem nagy mozgásigényü kell)
2010. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Palotapincsi,tacsi
2010. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Szia én apósomnak egy kis tacskót ajándékoztam aminek nagyon örült bár nagyon eleven kutya.
2010. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
golden retriever,imádja az embereket
2010. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
golden retriver
2010. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Bármilyen kutyus alkalmas lehet arra, hogy szertetet adjon, de azért majd nevelnie is kell. És fontos, hogy legyen valaki, még akkor is, ha egyedül élő idős ember, aki törődni fog a kutyával, ha bármi történik a bácsival/nénivel máskülönben pl. kölyök vagy fiatal kutya nem is jöhet szóba, aki jóeséllyel túléli a gazdiját. Szóval ezt is mérlegeljétek. Meg attól függően, hogy kertes házban vagy lakásban lakik a bácsi/néni, ha lakásban, akkor inkább kistestű kutyát válasszatok, aki nem rántja el sétáltatásnál stb.
2010. nov. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem nagy mozgásigényű a labrador, mag a golden ? Ne már!

Én lehet, hogy menhelyről választanék neki, vagy inkább ő magának. Vidd el, hogy ő választhasson!

2010. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

egyetértek az előttem szólóval.

egy golden meg egy labrador,simán elrántanak egy erejében lévő felnőtt férfit,nem hogy egy bácsit/nénit..

én is a tacskót ajánlanám.de tényleg a menhelyes ötlet a legjobb.ha meglepetés lesz akkor te válassz,ha nem akkor menjetek együtt és válasszon ő.

2010. nov. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem egy 6-7 éves öreg tacsi úrfi/hölgy :).

Sok idős embernek vesznek a gyermekei/unokái egy kölyökkutyát, majd amikor 6-7 év múlva az idős úr/asszony meghal, beadják a menhelyre. A család előtte persze ígérgeti, hogy majd jó sora lesz a kutyának, de amikor odajutnak, hogy magukhoz kéne venni, érzelmi vagy egyéb okok miatt mégsem.

Egy idősebb kutya előnyösebb lenne egy idős ember mellé. Nem kell a szobatisztasággal/neveléssel bajlódni, általában nyugodtabbak már, szívesebben fekszenek a gazdi lába mellett, mint az udvaron rohangálni...

Szerintem irány a menhely.

2010. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!