Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lehet alkalmas...

Milyen kutya lehet alkalmas egy idős embernek, aki még hálaistennek eléggé önellátó, de özvegy?

Figyelt kérdés
Gondoskodó ember,tényleg hatalmas szíve van,és azt szeretnénk,ha valamivel eltudná magát foglalni,szeretetet kap valakitől. Mit gondoltok?
2010. nov. 20. 10:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

fajtamentőknél több idős rottweiler is van, azt írták róluk, hogy nyugodtak nagyon, és kezesek

én a fajtamentőket ajánlom

2010. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

Én is azt mondom, hogy egy 3 évnél idősebb, nyugodt temperamentumú inkább omega jellemű keverék kutyus. Bementek egy menhelyre, elmondjátok, hogy milyen kutyát kerestek, és fognak ajánlani. Csak ne gyepire menjetek, mert ők mindenkinek ajánlanak mindenféle kutyát.


Nem csak azért fontos, hogy felnőtt legyen, mert a kölyök esetleg túléli, meg több vele a mavera, hanem azért is, mert egy felnőtt kutyának már ismert a jelleme, lehet tudni mire kell számítani tőle. A fajtajellemzések (főleg a szaporítók áldásos munkájának köszönhetően) leginkább a horoszkópra hasonlítanak. Irányt mutatnak, de nagyon sok a kivétel.

2010. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlom a kölyökkutyát, nagyon sok türelem és kitartás kell a neveléséhez. És izgága. Egy 3-4 éves kutya már nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, és tényleg elfekszik, idősek mellé jobbak. Max. középtermetű legyen, nehogy örömében fellökje a néni/bácsit.. stb. A menhely szerintem is nagyon jó ötlet! A keverék kutyusoktól se zárkózzatok el!
2010. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Idősebb embernek egy nem túl fiatal, nyugodt kutya való, a fajta majdnem mindegy. Én még a 3-4 éves kutyától is óvnálak, az még bőven ereje teljében van. Egy 6-7 éves kutya viszont már szinte biztosan lenyugodott, kinőtte a "gyerekbetegségeket", de még sokáig élhet, így ideális társa lehet egy idősebb embernek.
2010. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem zárunk ki semmiféle keveréket:)

Szobába való kutyát szeretnénk neki vinni :)

Meglátjuk mi lesz :) Előtte megkérdezzük mit gondol erről,mert nem akarjuk úgy odavinni hogy kiderül,nem is örülne neki :)

2010. nov. 21. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!