Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 dobermann barna vagy fekete...

1 dobermann barna vagy fekete legyen?

Figyelt kérdés
kurtítva vagy se?
2010. nov. 20. 21:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
lilu2107: "dobermann fekete,vágatlan farokkal de vágott füllel". Az hogy nézne ki? Én olyat még nem láttam hogy a füle levan vágva,de a farka meg nincs.
2010. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát, én az elején csak a feketét szerettem, mostmár az nem tetszik, és barna párti vagyok. :-D Én majd nagyon szeretnék egy dobit, csak persze mindenki azt mondja rá, hogy nevelhetetlen. :-( pedig nem az!!

De amúgy dobi nekem mindig is vágott füllel-farokkal tetszett. Pedig más fajtáknál nem szeretem az ilyet. Max. még az belefér, hogy csak a farka van kurtítva

2011. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Komendó Anna ***** válasza:

Szerintem attól függ, mit szeretnél tőle. Ha kiállításra is szeretnél vele menni és külföldön is szerepelni, akkor füllel farokkal. Mert különben diszkvalifikálnak. Ha hobbi célra, akkor vágott farkat javaslok, de kurtítatlan fület, mert ha pl túl hosszúra vágja az orvos, sokáig kell kötözni (mi most ennek esetében vagyunk), és ez sok időt elvesz a kölyök korból, a te mindennapjaidból, hisz a kötözés eleinte nem öt perc, és a pénztárcádból is, ha segítséget kell kérned. Persze ezt orvosa válogatja. A kanomnak megvan a füle, de nincs farka, én így szeretem. A színből, sokan azon a véleményen vannak, hogy genetikailag frissebbnek minősülnek a barnák, de ez nem feltétlenül igaz. Ami tény, hogy amikor divat volt és sok szaporító volt jelen, a feketék voltak a legkedveltebbek. De a tenyésztők bevonják mindkét színt.

Egy korábbi hozzászóláshoz: a dobi magyar szervezete még elfogadja a kurtítást.

2011. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Fekete!
2011. ápr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!