Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog vs. Amstaff?

Angol bulldog vs. Amstaff?

Figyelt kérdés

alapvetően az enyém lenne a kutya, a családnak 1 angol bulldog a szimpibb, nekem 1 staffi, és én döntöm el, hogy ki fog velünk élni. igazából mindkét fajtának utánanéztem és az általános jellemzőek mindkettőnél szimpatikusak.

a bulldog tényleg nem szeret futni? az nem feltétlenül baj, de azért ugye lehet rendszeresen játszani vinni?

melyikükkel alkalmasabb az együttélés?

melyikük bírná jobban az egyedüllétet (ebből nem lesz sok, mivel csak 2 napot megyek el itthonról akkor is 4 órát). sétáltatni játszani tengernyi időm lesz.

igazából egy hűséges, szerető társat keresek akivel kölcsönösek az érzéseink egymás iránt:))


2010. nov. 21. 22:30
 1/9 A kérdező kommentje:
a kinézett angol bulldog nem fajtatiszta, a feje teljesen bulldog, de a teste mérsékeltebb, jóval soványabb mint a fajtisztáké.
2010. nov. 21. 22:32
 2/9 A kérdező kommentje:
jaj a lényegi kérdésem: a bulldog vajon napi hány óra sétát bírna?:)
2010. nov. 21. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:

hát szerintem staff nekem van staffom nagyon család centrikus

stb

ha gondolod erről beszélgethetünk is

bulldogosokat is ismerek, akiknek van ha gondolod írj privátot és cserélhetünk tapasztalatot

2010. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
írtam:)és köszi.
2010. nov. 21. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyen körülmények közé én inkább staffit vennék, mozgékonyabb mint az angol bulldog és az a.bulldoggal nyáron nem nagyon tudsz mit csinálni azon kívül, hoyg biztosítasz neki hűs helyet.

Szóval én is a staffira szavazok, pedig imádom a turcsikat is :-)

2010. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
leírásod alapján mindenképp a amstaff. a bulldogok nagyon lustik, szeretnek sétálni, de futni már nem annyira.. amstaff viszont jóval dinamikusabb...
2010. nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Azért ez erősen egyedfüggő. Nekem bulldogom van, tegnap kora reggel egy órát futott mint az őrült egy whipettel. Nagyon röhögtem, hogy a bulldog simán futja a whipet tempóját.


Az enyém futóbolond, az a kedvenc szórakozása, hogy kergetteti magát más kutyákkal.


Szoktunk nagyokat kirándulni, nem olyan régen túrázni is voltunk. Nyáron inkább úszni szeret, mint futni, mert olyankor ugye hűti a víz.


Nyilván nem ez a tipikus bulldog (pláne, hogy szaporítótól vettem sajnos, ez is jól mutaja, hogy mennyi értelme van tk nélkül kutyát venni) de van ilyen is.


Mint ahogy staffiból is ismerek olyat, aki a pályán míg a többi kutya rohangál, a mama lábánál ülldögél, és simizteti magát.


"igazából egy hűséges, szerető társat keresek akivel kölcsönösek az érzéseink egymás iránt:)"


Erre meg minden kutya képes, érdems körbenézni menhelyeken fajtajllegű keverékeket keresve.


Egyedüllét, pláne ha heti kétszer négy óráról van szó, akkor nem fajtafüggő. Előtte jól kifárasztod, és végigalussza.

2010. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amstaff:)
2011. ápr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
angol bulldog.
2011. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!