Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki tart (fél) a nagytestű...

Aki tart (fél) a nagytestű kutyáktól, az ne is tartson Kutyát?

Figyelt kérdés
Napokban olvastam valamelyik kérdésre válaszolótól. Ti mit gondoltok? Tényleg reménytelen eset aki fél a nagy testű kutyáktól?
2010. nov. 22. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát nekem logikátlan, ha félek a kutyáktól, de kutyát akarok...
2010. nov. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hát aki fél a kutyáktól az szerintem nem a yorkitól hanem a vnagydarab dobermanntól
2010. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég érdekes lenne kutyát tartani úgy, hogy a nagyoktól félsz. Odarohan hozzátok egy nagy kutya, akkor mit csinálsz?


hogy engeded el kutyákkal a játszani a tiéd, ha félsz a nagyoktól?


Szerintem nem lehet, illetve max úgy, hogy felkapkodod a kutyádat, de akkor még veszélyben is vagy, mert a legtöbb nagy kutya utánaugrik. Ráadásul lesz egy antiszociális nem kutyaként viselkedő kutyád.

2010. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze tartson. De szerintem jobb szembenézni a félelmünkkel. Akkor most világ életében kerülje el a nagytestű kutyát? Ha a gazdi fél a nagytestű kutyáktól a kiskutyája is félni fog (főleg ha oda sem engedi a nagyhoz) tőle. Kutyás közösségben kis-közepes és nagy testű kutyák is vannak. És akkor már megint ott tartunk, hogy antiszociális kutyát neveltünk. Ami a szeretett kedvencünknek sem tesz jót. Hisz szorong/fél/támadja a nagyobb társait holott ez elkerülhető lett volna.

Remélem érted mire szeretnék kilyukadni. Azzal az elmélettel meg egyáltalán nem értek egyet, hogy a kutya a németjuhásznál kezdődik. A kicsik is ugyan olyan kutyák, ugyanúgy használták őket vadászatra, meg volt a funkciójuk és ugyan úgy kutyaként kell bánni velük. Tehát szerintem először a gazdinak kell "rehabilitálnia" magát, hogy ne féljen a nagy testű kutyáktól. Kijárni a kutya futtatóra, összebarátkozni a kutyákkal, kutyásokkal. Mert hát így a kutyád is érezni fogja majd, ha szorongsz a kutyák miatt. Nem beszélve a kóbor kutyákról. Ott hidegvérrel kell gondolkozni, nem bepánikolni. Ha meg a kutyánk támadja a kóbor kutyát, a gazdi is leblokkol mert fél a kutyától akkor kész is a baj...

2010. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor gey kistestű kutya kéne vagy pedig ha nagyot veszel még kiskorába akkor hozzádszokik és alig fogod észrevenni, hogy nő!
2010. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Miért félsz a kutyától?

Hidd el, a kutyának sokkal inkább van oka az embertől félni.

2010. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A párom minden kutyától félt, ezért választottunk egy 80 cm / 60 kg kutyát. Mostmár nem fél a kutyáktól.
2010. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is féltem, mielőtt lett kutyám, nem is annyira a nagykutyáktól, inkább a kóborkutyáktól, de főleg a nagyoktól. Mióta van kutyám nem félek.
2010. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát,aki fél egy farokcsóválva,nyálas pofival és lelógó szemekkel közeledő bernáthegyitől,az szerintem ne tartson kicsi fajtát se,fajtatisztát se,keveréket se.Az nem ért a kutyák "nyelvén" és félrenevelés lesz a vége.
2010. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!