Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a rottweileremet?

Figyelt kérdés

Ha megakarom kötni, mert épp jön vki morog. Ha odahajolok fölé akár kedvesen mosolyogva akkor is morog. Ha leszidom, morog. Hogyan szoktathatnám le erről? Apukám az aki ad neki enni, gondolom őt nézi "főnöknek" ő a gazdi. Én voltam az aki kiskorában mindig játszott vele, ha apum leszidta akkor én "vigasztaltam" meg. Kiskorában mindig áttudtam ölelni, néha még puszit is kaptam tőle akkor, most meg semmi. Ha hátbaakart volna már támadni megtehette volna már, mert sokszor lett volna rá alkalma, de olyankor inkább csak odajön hozzám és annyira bújik h seggre ülök :)) Mit tehetnék mégis?

5 éves, és kan


2010. nov. 22. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod kötni, adj neki jutalomfalatot előtte, és utánna is jutalmazd meg, ha nem morog. Egyrészt, a probléma ott kezdődik, ha a kutya fölé nézel azt fenyegetésnek veszi, pláne ha mosolyogsz, azt meg vicsorgásnak értelmezi, inkább guggolj le hozzá. Mostmár nem hiszem hogy tudsz kezdeni vele valamit, kölyök korában kellett volna szocializálni, főleg egy rottweilert.
2010. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A rottweiler domináns fajta. Ahogy olvasom, nem kapta meg a kellő szocializációt. Semmiképp se hajolj felé, mert azt támadásnak veszi. Azt hiszi át akarod venni a vezér szerepét. Azért morog. Figyelmeztet. Próbáld pozitívan megerősíteni a láncot/pórázt amivel meg akarod kötni. Szólj neki, oda jön adj neki jutalom falatot. Megmutatod neki, ránéz jutalom falat. Meg szagolja, jutalom falat. Tedd le mellé a földre. Ha nem morog továbbra is jutalom falat. De NE kösd meg. Előbb gyakorold vele ezt, hogy magát az eszközt ne tekintse veszélynek. Utána ha már meglátja és nem morog akkor lehet próbálkozni, hogy megkötöd, de adod neki a falatot. Egyre tovább húzva azt az időt amíg láncon van. És arra vigyázz, hogy SOHA ne úgy közelíts felé, hogy Ő azt támadónak vélje. Inkább guggolj le és hívd magadhoz. Kerüld a hosszú szemkontaktust, mert ezt is támadónak vélheti. (illetve a hirtelen mozdulatokat és hangokat is)
2010. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi idős vagy? A játszótársának tekint csak. Azt hiszem, nem nevelte meg édesapád arra, hogy rajta kívül a család bizonyos tagjai is felette állnak, tehát el kell tűrnie tőlük is bizonyos dolgokat.Ha édesapád kötné meg, akkor nem morog?
2010. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát én nemtom mire vélni a morgását. Van mikor olyan fenyegetős, de akkor egy erősebb, határozottabb szólás és elhallgatott mindig, de van amikor nekem nem sikerül, mert mindig röhögés lesz a vége és a kutya is elkezdi már csóválni azt a kis piciny farkát :D

Amúgy meg lehet h apumat tekinti a gazdának, de ugyanakkor engem mégis jobban véd mindentől, mindenkitől.


Amúgy abban tuti biztos vagyok hogyha orrbalegyinteném utánam kapna

2010. nov. 22. 19:22
 5/10 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok
2010. nov. 22. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:
öhm bocsi, föléhajolsz mosolyogva? én is morognék. a mosoly a kutyáknál agresszió kifejezése
2010. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne foglalkozz a morgással. Úgy érzem, mintha magadban tartanál attól, hogy valóban megharapna. Egyszerűen amikor morog, akkor is legyél határozott. Közöld fele nyomatékosan,hogy NEM! Akár ültesd, vagy fektesd előtte. De azt csinálja is meg.
2010. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Volt már olyan amikor megkötöttem és nem morgott adtam neki jutalom falatkát és meg is simogattam, de már a sokadig próbálkozás után sem "értette meg" h mire kapja a jutalom falatkákat. Ha morog nem adok neki, de mégis keresi..


de nem érted, hogy ez nem játék? olyan agresszív, ha úgy gondolja akkor kettéharap mint egy ropit, én érzem

ez a morgás nem barátságos, hanem agresszív

2010. nov. 23. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:
ó te jézus úristen. egy agresszív rotweiler nem játék...szerintem keressetek fel egy szakértőt, mert tragédia is lehet..gondolom meghalni senkisem szeretne a családból..mert ha a roti beindul, ott aztán nincs menekvés.( nekem egy rotim és egy amstaffom van)hála istennek ők jólneveltek. Viszont azt tudom , hogy a roti simán erősebbet harap a staffnál. !! igen igen lehet mondani hogy ez hülyeség..nézzétek animal planetet , megmondták , hogy a roti harapása a legerősebb a kutyák közt, mert hatalmas a feje, emiatt az állkapcsa is. Szóval roppant veszélyes !!!Apukád valamit nagyon elrontott !!! Irány egy kutyasuli vagy egy szakértő aki házhoz megy !
2010. nov. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem jutikákat kell adni neki, hanem értésére adni, te vagy az EMBER, ő meg kutya.Ha ennyire biztos vagy abban, hogy valóban megharapna, akkor tuti úgy mész hozzá, hogy érzi rajtad a bizonytalanságot. Ha ilyenkor meghátrálsz, remek kis győzelmet adsz a kutyának. Elkönyveli magában...megint én győztem.Számára ez jó kis játék, amiben általában ő nyer.

Ha egyáltalán megkötni akarod,először is nem felé megyek, hanem odahívom.Kötelessége odamenni.Onnantól az van, amit te akarsz.

2010. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!