Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma derűlt ki hogy a kutyám...

Ma derűlt ki hogy a kutyám babéziás?

Figyelt kérdés
Voltunk orvosnál,kapott 2 injekciót,és infulziót.Azt mondta a doki hogy nem biztos hogy túléli.Ha éjszaka meghalna (ne adj isten) mit csináljak?Tiszta ideg vagyok
2010. nov. 22. 20:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

A babézia sajnos elég veszélyes betegség.


Nem fog meghalni éjszaka, de jobb lenne ha azért vele lennél, vagy ő lenne a közeledbe, hogy ha baj van, azonnali segítséget tudj nyújtani, vagy vidd be egy állatkórházba, ott kap egy boxot, megfigyelés alatt tartják és ha jobban van hazaviheted.


Egyébként még pár napig fog infúziót kapni, és utána gyógyszereket, és szerintem egy hét múlva már semmi baja nem lesz. A legfontosabb az, hogy vizet ha nem akar inni, akkor fecskendővel, de adj be neki, a folyadék a legfontosabb!


Jobbulást nektek!

2010. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%

ha időben szoltál a doikinak nagy esély van rá h túléli.írd meg majd a végeredményt

sok szerencsét

2010. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

sajnos minden babéziánál roncsolódik a veséje.

Ha időben észre van véve akkor is csak kevésbé.

Ezért mondják azt, hogy megelőzni kell, és olcsóbb is.

2010. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos nem olyan egyszerű megelőzni sem. Sok embertől hallottam sajnos, hogy 2-3 szoros védelem (csepp, nyakörv + kirándulás előtt spray) ellenére bekapott a kutyája fertőzött kullancsot. Sajnos nekem is többször voltak betegek a kutyáim, van amelyik kétszer is. Ezért én már nem szórakozok, ha hirtelen elesett lesz valamelyik kutyám viszem orvoshoz és adatok neki egy imizolt. Függetlenül attól, hogy van-e más tünet vagy sem és láttam-e benne kullancsot vagy sem. Ugyanis nemcsak a kifejlett kullancs, hanem a fejlődési alakja is fertőz, ráadásul ma már egyre inkább atipusosan jelentkezik a betegség.....
2010. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%

Ez igaz!

Ám kevesebb az esélye ha védve van.

2010. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
hát hála istennek túlélte a kutya az éjszakát,de nincs jól,még mindíg bágyadt.Azt mondta a doki ha mára sokkal jobban lessz akkor nem lessz baj.eddíg scalibor nyakörvet használtunk,de 3 hónap múlva találtunk benne bolhát,igy adventix cseppeket adott de így sem volt jó mert kullancs kerűlt belé.Én védekeztem a kullancsok ellen,de hiába
2010. nov. 23. 07:53
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

ismerek babéziát túlélt lovat, meg kutyát is, de nagyon veszélyes betegség, az egész lefojása alatt figyelni kell, mert rosszabb lehet bármikor az állapota.

egyébként legutóbb mikor a kutyámmal voltam dokinál, mondta, hogy van már ellene védőoltás.. érdemes utána járni.

2010. nov. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Advantix mellett lett babesiás a kutyánk, de tökmindegy mivel védekezel, mindenképp megy bele kullacs, legfeljebb kevesebb. A legtöbb szerre rá van írva, hogy mondjuk 97%-os a hatékonysága. Ez nagyjából azt jelenti, hogy 100 kullancsból 3 belemegy. Vagy 1000-ből 30. És volt is olyan, hogy egy hegyi túra után 30 kullancsot szedtünk ki belőle.


Amúgy mi reggel vettük észre, hogy nem eszik és lázas, délután megkapta az Imizolt (infúzió nem kellett), estére már evett, másnapra már semmi baja sem volt.

2010. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Visszamész ma is? Ha nincs jól még, jár infúzió.Számít, mikor vesszük észre a fertőzést.

Sajnos a megelőző oltás eléggé bizonytalan még.

Az imizolt azért nem ajánlják folyamatos megelőzésre, mert a mellékhatása szinte megegyezik azzal, mikor megfertőződik a kutya.

2010. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az imizolt azért nem ajánlják folyamatos megelőzésre, mert a mellékhatása szinte megegyezik azzal, mikor megfertőződik a kutya."


Ez egyáltalán nem igaz. Több vadász ismerősöm rendszeresen - az idény alatt 4-6 hetente - oltatja a kutyáját imizollal. Sokkal kisebb dózist kap ilyenkor a kutya mint amikor már beteg. A híresztelésekkel ellentétben nem mutatható ki májkárosító hatás. Idén az enyéim is kapták, mivel több időt töltöttünk fertőzött területen. Semmilyen mellékhatása nem volt.

2010. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!