Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma derűlt ki hogy a kutyám...

Ma derűlt ki hogy a kutyám babéziás?

Figyelt kérdés
Voltunk orvosnál,kapott 2 injekciót,és infulziót.Azt mondta a doki hogy nem biztos hogy túléli.Ha éjszaka meghalna (ne adj isten) mit csináljak?Tiszta ideg vagyok
2010. nov. 22. 20:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%
Na, ezaz... a "kisebb dózis". Orvosfüggő.
2010. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Csak kérdés, melyik a jobb? Beteg kutyáért aggódni, kifizetni tízezreket és hatalmas adaggal oltatni egyszerre vagy megelőzni sokkal kisebb adaggal?

Ismerősöm kutyája ez évben (januártól-mostanáig) 5ször lett babéziás... Akkora imizol adagokat kapott mint egy lórúgás. Ilyen erővel preventív oltathatta volna sokkal kisebb dózisban, az egészséges kutyáját. Egy beteg kutya kezelése mindig többe kerül, a szervezetet is jobban igénybeveszi. Megelőzés a kulcs. Mindenki maga dönti el hogyan. nekünk az imizol bevált. ennyi.

2010. nov. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Sajnos rizikós az egész,ha kullancsról van szó. Hiszen, amelyik kutya kapja folyamatosan megelőzésre, annál nem tudni, lesz-e utóhatása, akár az élete vége felé is. Amely kutyákat pedig erős vegyi anyagokkal kezelnek védekezésnek, azoknál sem lehet még megállapítani, van-e valami mellékhatása. Nagyon ideje lenne már valamit tenni a kullancsok ellen, hiszen olvastam, sajnos már az emberi fertőzések is drasztikusan emelkedtek.
2010. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
29%

KJérdező!

Olvasd el a Scalibor nyakörv papírját, vagy a neten.

Csak kullancs és szúnyogok ellen hat.

Mi is Scalibort használtunk és abban a tudatban voltunk, hogy bolha ellen és egyéb élősködők ellen jó. DE NEM!

Bolha és kullancs ellen inkább a Kiltix a nyerő, és ha nálatok nagyon sok a kullancs ( mint nálunk ) akkor kombinálva kell a cseppet használni a nyakörvel.

Jobbulást!!!

2010. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Csak tudatni szeretném:Tegnap voltunk orvosnál, a vizeletében már nem volt vér,úgyhogy már nem kapott infulziót csak egy injekciót.Ma már nagyon jól van hál istennek!!Mára visszakaptam az én virgonc nagyszáju kutyámat!!!!!Nem gondoltam volna hogy túléli,de hála úgynézki sikerűlt!!!
2010. nov. 25. 19:25
 16/20 anonim ***** válasza:

Az én kutyám Scalibor használata mellett lett babéziás, eddig nem volt gondom az övvel, de most igen! :( Egy hónapja vettem az övet rá is adtam egyből, ahogy a régit levettem, a kullancs elleni védekező szerek, övek nem azért vannak, hogy NE betegedjen meg a kutya, macska ? DE! Szóval az ok, hogy 97% védettséget nyújt, meg a használata mellett is bele megy a kullancs, csak mindenki azért vesz meg valamit, hogy használjon is , nekem pl a Scalibor bolhára is jó volt, eddig , most nem jött be :(

12 éves a kutyusom, hála ég jobban már , de most tényleg nem tudom, hogy vegyek másik övet, mert ez talán valami gyári hibás, vagy fogalmam sincs! Az állatdokik azt mondták, hogy nem lett volna szabad megbetegednie az öv használata mellett, mert ugyan bele megy a kullancs az öv mellett is , de azért van, hogy ne tudjon megfertőződni a kutyus.

2014. márc. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Netto hülyeséget írsz.

Ami mellett nem tud megfertőződni a kutya azt úgy hívják védőoltás. Babéziára meg nincs. Illetve adadhatsz neki imizolt havonta de nem a legjobb a májnak, bár patológiailag nem bizonyított.

2014. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Már miért írnék hülyeséget ? Pont az a lényege a nyakörvnek, cseppeknek, hogy bele megy a kullancs de nem fertőződik meg a kutya ... mert ugye nem képez szúnyoghálót se búrkot a kutya a körül, hogy közelébe se férkőzzenek ! Vagy te hogy gondolod akkor utolsó, mire szolgál a sok csepp és öv, hogy elkerülik nagy ívbe a kullancsok, bolhák a kutyát, macskát? tévedsz! Sajnos bele mennek, csak elvileg a kutya testén szétterülő szereknek meg kellene bénítani, elpusztítani a kullancsot!
2014. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Gondolkozz már logikusan: belemegy...igen, de mi akadályozná meg h ha fertőzött megy bele, ne fertőződjön meg a kutya?? Azt hívják védőoltásnak: gyöngített vagy elölt kórokozókat, azok részeit vagy kész ellenanyagot tartalmazó készítmény. (wikipedia)

A cseppek és nyakörvek célja h mielőtt a kullancsok, bolhák meg tudnák csípni az állatot, előbb elpusztítják. Ám van amelyik immunis ezekre vagy épp vmiért mégsem pusztulnak bele a bőrfelületen keresztül folyamatosan jelen levő hatóanyagba -> ergo a kullancs tud csípni és ha fertőzött, fertőzni.

Te kevered a szezont a fazonnal...vagy inkább összemosod a dolgokat. Helytelenül.

2014. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Elgondolkozott valaki amúgy hogy miért nem írtják a kullancsokat?

Régen nem volt babeziás kutya, és nem volt ennyi kullancs se. Fertőzött kullancs is sokkal kevesebb volt itt Mo. Viszont sokkal nagyobb bisznis megvenni a drága szereket meg a védőoltásokat beadatni mint a kullancsot írtani. És igen ha mégis megbetegszik a kutya sokkal drágább kikezelni.

Egyébként mi is scalibort használtunk ( fekete nj. ) ami nagyon jó volt a kullancsokra meg tényleg vízálló, de egyszer csak kirágta magát a kufyám. Elvittem dokihoz és kiderült hogy tele van bolhával. Akkor azonnal kapott cseppet, és a doki javasolta, hogy inkább tegyünk rá kiltixet. Azóta se bolha se kullancs. Csak így kevesebbet tud pancsizni.

2014. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!