Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek össze tudnak majd...

Szerintetek össze tudnak majd barátkozni? Ha nem, akkor nagy bajban leszunk:S

Figyelt kérdés

Az új barátomnak macskája van(lakásban), nekem kutyám. Még nem voltam nála, de hamarosan következik az is. Nagyon jó lenne, ha nem nyírnák ki egymást, mert én nem akarom otthonhagyni a kutyát, míg átmegyek hozzá.

Amúgy a kutyám szereti kergetni a macskákat, szerintem nem bántaná, ha elkapná, de nem tudom, mert még nem sikerült elkapjon egyet se. De az se lenne jó, ha kergetőznének egész nap a lakásban.

Hogyan barátkoztathatnánk meg őket?

19/L


2010. nov. 23. 13:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amúgy, Havanesem van
2010. nov. 23. 13:55
 2/19 anonim ***** válasza:
Csak szoktatás kérdése. Először különítsétek el őket egymástól, hogy a macska biztonságban érezze magát, és megszokják egymást.. Aztán később már engedheted, hogy a kutya megszaglássza a cicát. Aztán a többi jön magától. De ez nem megy egyik pillanatról a másikra, és valószínűleg sosem lesznek játszópajtások.. A macska meg fogja tartani a három lépés távolságot.
2010. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

nekem is havanesem van,az enyém még csak egyszer látott macskát,de ismerkedni akart vele megakarta szagolni,de a macska nem hagyta magát.

szerintem nem lesz baj ha egyik állat sem ijed meg a másiktól.

2010. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Kéne egy ketrec amibe belefér a kutya is és a macska is először a kutyát belerakni és a macskát pedig hagyjátok szabadon abba a szobába persze legyetek ti is bent h semmise történjen, és utána jöhet a csere.
2010. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Amennyiben kellő tekintéllyel rendelkezel a kutyád előtt, akkor őt le tudod tiltani. A macska már nehezebb ügy, nekünk kutyagyűlölő macskával még nem sikerült összebarátkoznunk. A macska nem hallgat a szép szóra. Amúgy az én kutyám is szeret macskát kergetni, de egyszer találkozott egy olyan macskával, aki nem félt a kutyáktól. Odarohant, befékezett és láthatóan meg volt lepődve, hogy ez meg miért nem szaladt el?! Megszagolta elöl-hátul majd unottan otthagyta. Amikor viszont új macskát vittem haza, akkor le kellett tiltani róla, hogy nem menjen egyfojtában utána, de miután megszokta a jelenlétét, mostmár azt sem bánja, ha a macska körülötte ugrándozik, miközben ő alszik.
2010. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Persze ezzel nem azt akarom mondani h ez lesz az a megoldás h mindig ketrecben lesznek hanem az h így talán megszokják egymást.
2010. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát hallgat rám a kutyám, de na, kölyök, kis bolond még. A macska meg úgy tudom elég félős, szóval lehet baj lesz.
2010. nov. 23. 14:12
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez az, ha a macska nem szaladna el, akkor nem lenne semmi gond, de így persze, hogy megkergeti, az jó móka neki xD
2010. nov. 23. 14:13
 9/19 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: ne hagyd semmiképpen, hogy beinduljon a kergetőzés, a kutyánál a vadászás minden előjelét tiltsd le.


Ha egyszer kialakul, hogy a macska menekül a kutya meg vadászik, akkor azt a kört nagyon nehéz lesz megtörni.


Én ugyanilyen szituban voltam, de mi össze is költöztünk, sajnos nem tudtuk megoldani, választani kellett.


A kutya rá volt kattanva a macskára, még álmából is felébredt, ha meghalotta a hangját.


Nemrég hoztam neki egy kölyök cicát, mostanra már túl vagyunk pár vizsgán, én is jobban érzem a kutyát, meg komolyabb a tekintélyem is.


Úgy fogtam neki, hogy először a cica dobozban volt, a kutya szagolgatta, és ha nem foglalkozott vele, hanem másfelé nézett, mást csinált, akkor jutalmaztam.

Aztán a kutyát lefektettem, és folyamatosan jutalmaztam a fekve helybenmaradást, a cicának meg engedtem, hogy megszaglássza, megnézze, de a kutyának nem engedtem, hogy megmozduljon.


Aztán mikor már fekve egyáltalán nem érdekelte a macska, akkor megengedtem neki, hogy mászkáljon, és jutalmaztam mindent, ami nem a macska ellen irányul.


Ezek a fokozatok nem egy órán belül, hanem pár napos gyakorlással alakultak ki. Tehát egy-egy fázis között eltelt kb. egy nap.


Mivel nálatok nem olyan nagy a méretkülönbség, és felnőtt macskáról van szó, valószínű, hogy inkább a kutyát kell félteni a macskától amúgy, tehát lehet, hogy nem is fognak kergetőzni egyáltalán. Viszont ha a cica van beparázva, és támadgat, akkor őt kéne valahogy kajával lenyugtatni.


Ha bemész a kutyával a cica területére, akkor tuti, hogy a macska szívózni fog a kutyával.

2010. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, aki a séták alatt (Pesten) minden macska után rogyol, és kergeti őket.

Szombaton voltunk a nagymamámnál vidéken, és raktak a cica tálkájába husit. Ne tudd meg, egymás mellett álltak, és 1 tányérból ettek a macskával. Szerintem simán össze lehet őket szoktatni, persze csak óvatosan.

Fogd a kutyusodat, és engedd, hogy lassan megszimatolják egymást. Szerintem nem lesz baj, de azért majd írd meg, hogy mi volt:)

2010. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!