Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudna vele barátkozni?

Meg tudna vele barátkozni?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 8 éves keverék kutyám (pincsi és spániel). Kegyetlenül féltékeny és ragaszkodó tud lenni. Meg tudna barátkozni vele ha kapna egy társat egy kiskutya személyében? (nem tudom h tudna-e vele játszani vagy előtörne-e belőle a féltékenység esetleg féltené a helyét a "családban")
2011. febr. 3. 18:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
Biztos lenne rivalizálás. De egyébként ha sétáltatod, vagy más kutyákkal találkozik akkor hogy viselkedik? Szerintem az lehet irányadó!
2011. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Meg ugye az is fontos, hogy ti hogy viselkedtek kettejükkel, melyikükkel foglalkoztok többet... az elején nagyon kell figyelni rá, hogy az időssel is legalább annyit foglalkozzatok, mint a kis jövevénnyel!

(előző voltam)

2011. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kérdésed kb olyasmi, mintha megkérdeznéd itt, te meg tudsz-e vajon barátkozni majd egy másik korabeli társaddal a nyáron, ha találkoztok? Szerinted megmondja valaki?

Minden kutya más. A legjobban a gazdája ismeri. Azt is, miként viselkedik a kutya, ha netán hozzá jön vendégségbe másik, vagy az utcán találkozik másikkal.

2011. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most tudom h sok oltást fogok kapni de nem viszem a kutyát sétáltatni. Kertes házban élünk és a kert is nagy és nincs előle elzárva semmi sem tehát kitudja magát futni rendesen. Meg nem is vinném szívesen sétáltatni mert nem olyan a környék :S
2011. febr. 3. 20:37
 5/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha lehet arra is alapozni akkor a macskával (amíg el nem pusztult szegény :( ) nem volt problémája de akkor ő került hozzánk kölyökként és a macsek volt "otthon". Csak akkor voltak kisebb pofozkodások mikor a kaját adtuk nekik.
2011. febr. 3. 20:39
 6/11 anonim válasza:
Na most egy példa erre: Egyik barátnőmnek van egy vizslája. Szép nagy termetű, mondjuk nem is vagyok benne biztos, hogy fajtiszta, lényegtelen. A kertjükbe átszokott pár kiscicus. Nem volt anyjuk, vagyis szerintünk nem, mert Lady (mármint a vizsla) szoptatta őket! Pedig nem voltak kölykei, és nem értjük hogyan, de olyannyira magához fogadta és megszerette a kiscicákat, hogy vele aludtak, gondozta őket, etette stb. Lehet a kutyádban ha nőstény feltámadnak az anyai ösztönök a kiskutyával szemben (bár ha kölyök még :D).
2011. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tissemsilt válasza:
Szia.mindenkeppen,de ahhoz h ez mukodjon es ne betegedjen bele,ne legyenek feltekenysegi rohamok ahhoz az egesz csaladnak ugy kell hozza allni.szoval amikor haza viszed az uj kutyust akkor le kell ulni es bemutatni neki es elmagayrazni h o mostantol veletek fog elni,nem kell nevetni,igenis az allatok nem hulyek es ha beszelsz hozza foleg ennyi ev utan erzi a hanglejtesbol meg a rezgesekbol h mi a jo es mi nem,szoval a lenyeg h nem szabad az uj kutyust jobban babusgatni,vagy tobbet foglalkozni vele mert pici es aranyos mert akkor tuti nem lesz jo vege,ha simogatod a ujat ugyan abban az idoben simogasd a masikat es mindennel ugyanigy,szinkronba!!mindegy mi legyen az egy jutalomfalat,jatek a lenyeg h mindig kozos legyen igy a regi kutyus nem fogja azt erezni h o mar nem kell es megerti h attol h itt az uj kutyus nem valtozott semmi.csak igy,ezt nem konnyu megvalositani,nekem is ket kutyam van es evekkel kesobb kerult a fiatalabb hozzank,de mukodik,sot az idosebb kan kutyus szinte apakent tanitotta a fiatalabbat,o is kan pedig.szoval odafigyelessel menni fog nem kell felni.
2011. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem neked egy kutya is sok és 8 év alatt sem tanultál semmit a kutyákról akkor minek még ...?!

a kutya törődést, sétákat, szabályokat és következetes nevelést igényelne egy kutyának és több kutyának is erre volna szüksége és nem arra, hogy "kiszaladgálja majd magát a kertben"!

egyébként ha a kutyán múlik a kérdésre a válasz IGEN ha rajtad -márpedig ez főleg a te felelősséged, rajtad múlik elsősorban akkor a válasz NEM...

2011. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát ha már ilyen tróger vagy h csak leszólni tudsz akkor elmondom h törődünk a kutyával egyáltalán nincs rossz dolga és nem véletlenül nem visszük sétálni... mikor kicsi volt többször elvittük de abból állt az egész h végig ugatta az összes kutyát amit meglátott és kivétel nélkül mindig összeszedett egy vagy több kullancsot és nekünk az ilyenhez nem volt kedvünk és sztem másnak sem lenne...
2011. febr. 6. 22:44
 10/11 anonim ***** válasza:

ne haragudj de ez az inodk eleg "gaz" hogy ezert nem viszed setalni a kutyat :(

a kullancs ellen van riaszto es te vagy a gazdaja ki is tudod szedni az ugatas meg normalis dolog de le lehet szoktatni rola

vagy vidd el valahova ahol senki nincs szabad ter mezo puszta stb..

2011. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!