Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápra váltsak és...

Zsopega kérdése:

Milyen tápra váltsak és hogyan egy 15 hetes kölyöknél?

Figyelt kérdés
A kiskutyám eddig az orvos javaslatára Royal Canin juniort evett. Nem túl nagy örömmel, de reggel és délben megette. Inkább az esti vacsorát (rizs, tészta, zöldség, csirke vagy pulykahús) várta. Egy hete nagyon elkezdett vakarózni, már sebet rágott a saját hátán. A mellső lábai hajlatában is piros foltokat fedeztem fel, mintha "kidörzsölődött" volna. Nem bolhás, ez biztos. Bűzmirigyét két hete nyomta ki az állatorvos. Lehet, hogy a táp okozza az egész vakarózást? Gondolkozom, hogy átváltok az Acana almás, bárányosra. Hogy csináljam? Mi a véleményetek?
2010. nov. 23. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

A kiskutyád csirkeallergiás!

Kerülj mindenféle szárnyast!

Én vagy féléves koráig Royal Canin anyatejalapú tápjával etettem. Nagyon imádta. Utána adtam neki junior tápot és 1 éves korától kapta a felnőtt tápot.

2010. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De csak táp??? Semmi más sosem? Ez annyira furcsa. Régen, közel 30 éve volt kutyám, akkor még nem is hallottunk tápokról. Csirkefarhát, nyak és fej volt. 12 évig élt egészségben.
2010. nov. 23. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Rizst és májat adhatsz neki a rizs megfogja a széjkletét a máj azért kell h meg is egye^-^.
2010. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szója allergiás. Például a virsli is szójás.Az én kutyám is allergiás a szójára.Mit mondott az állatorvos és ha nem vitted el akkor vidd el mert ő tud segíteni.
2010. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a tápra. Ilyenkor mindenféle szárnyast kerülni kell. Lehet, hogy ki fogja nőni, de az is lehet, hogy egy időre eltűnik, majd újra előjön nála.

Sajnos az én kutyámnál is 1 éves kora után derült ki. Addig csak szárnyast evett. Flatazor-kacsazsíros táp volt a kedvence, Royal Canin-ból is csak szárnyast evett.

A mancs rágás az már egy jel, hogy allergiás. Aztán jön, hogy kisebesedik, rossz esetben teljesen fel is duzzad a kutya.

De inkább vidd el a dokihoz, mondd el ezeket neki. Majd csinál egy tesztet.

2010. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de csak a jövő héten tudom vinni az orvoshoz. (Szégyen, de sajnos anyagi okai vannak...) Arra gondoltam, hogy addig is sertésmájat adok neki rizzsel és zöldséggel vacsorára, a tápját pedig átváltom Acana bárányosra. De nem merek hirtelen váltani a táppal, így egyenlőre keverve fogja kapni. Jó lesz így? A "hónaljában" lévő sebet bekentem Bepanthen Plus kenőccsel, ezt kisgyermekeknél használjuk az oviban, fertőtlenítő és sebgyógyító.
2010. nov. 24. 20:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy atkás egy kutyás könyvből idézek:

Ha a kutyánk gyakran vakaródzik,és sebesre vakarja a bőrét,könnyen előfordulhat,hogy atkás.Mivel nagyon kellemetlen neki,vizsgáljuk át rendesen,nincsen e rajta piros pontok vagy foltok.Így időben kezelhetjük a problémát.Mivel rengeteg atkafajta létezik,csak az állatorvos képes megkülönböztetni őket egymástól.Az őszi bársonyatka elsősorban az állat mancsait támadja meg,kellemetlen viszketést és kiütéseket okozhat.A bogáratka elsősorban a fülben a nyakon és a háton szaporodik el.Különösen veszélyes a súlyosan fertőző rühösségért felelős rühatka!A szőrhullás,a folyamatos vakaródzás és a sebfertőzések olyan tünetek,amelyeknél azonnal fel kell keresni az állatorvost.

2010. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kutyánkat atka támadta meg,otthonunkat is alaposan ki kell takarítani.Csak akkor nyugodhatunk meg,ha már az utolsó élősködőt is elpusztítottuk.
2010. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bársonyatka:

[link]



Bogáratka:Nem találtam róla képet.


Rühatka:csak más rühes állatok képét találtam

[link]


[link]

2010. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Húúúúúúúúúúú! Megijedtem rendesen. Tápot váltunk és megyünk az orvoshoz, bár élősködőt nem látni benne, pedig alaposan átvizsgálom naponta. És köszönöm mindenkinek!
2010. nov. 24. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!