Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan mit csináljak?

Most komolyan mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy kiskutyust már megis van hogy miet, de apám nem szeretne anyira.Mármint mondta hogy rá, és az anyámra ne számítsak a gondozásában.(d csak azért mert az édesapám kiskora óta kutyákkal van, és van most is neki egy kutyás munka helye) kötelező neki ott dolgozni de ez már más tészta.szval mit tegyek?Nagyon szertnék kiskutyát, de tudom hogy apámnak nem teccene. Pedig jó kapcsolatunk van, és nem szeretném megbántani.Köszi!
2010. nov. 24. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi ilyen kérdés van itt a GYK-en..


De szerintem ne erőltesd túl a témát. Ha nem akarnak kutyát, akkor nem lesz addig úgysem kutyád, míg velük laksz, ők tartanak el stb.

Apukád kutyás munkahelyéből ítélve gondolom azért szeretheti a kutyákat, szóval szerintem ha el tudod valamivel érni, hogy legyen egy kutyád, biztosan nagyon szeretné ő is.

A gondozását te vállald el, ha te szeretnél kutyát, és ne csak az első hétig legyen "nagy cucc" hanem akkor is amikor már tizenakárhány éves öreg kutya.. akkor is. A gondozásában tényleg ne nagyon számíts a szüleidre, nyilván ha valamiért nem tudod megetetni, vagy nem vagy otthon, meg fogják etetni.

Gondold át jól, egy kutya tartása nagyon nagy felelősség! Én 15 vagyok, egy 9 hónapos dobim van, nagyon könyörögtem érte, de én szabadságra vágytam, utazgatni bulizni a haverokkal, ehelyett legtöbbször itthon kell maradnom, mert foglalkoznom kell a kutyámmal. Nem nagyon aludhatok a barátnőmnél, mert este a kutya nem megy el nélkülem aludni. Szóval iszonyú nagy kötöttség a kutya, persze én is imádom a kutyám, de ha már máshogy tehetném, lehet hogy csak 18-19 éves koromban kezdek el kutyázni, miután kiéltem magam.


Szép dolog, hogy kutyust szeretnél, én ha az anyukád lennék biztosan támogatnálak benne, de ezt a szüleidnek kell eldöntenie! Sok sikert benne, szurkolok neked!

2010. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia.Ha a szüleid nem akarják,akkor a családi béke érdekében szerintem szüneteltesd ezt egy időre.Meg kell értened,hogy ha apukád kiskora óta ezzel foglalkozik,akkor persze,hogy a háta közepére sem kívánja.Légy egy kicsit megértőbb.
2010. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Amíg anyagilag nem vagy önálló és a szüleid nem akarnak kutyát, addig ne tedd ki a kiskutyát más kényének.

Mert szüleidtől függ a kutya ellátása, etetése és orvosi kezelése anyagilag.

Egy kutya nem csak sétáltatásból áll.

2010. nov. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, a tápot amugy ingyen kapnánk, apa munk.-helyéről, de mondták hogy nekem megveszik, és anya, egy picit ha kell segít is.még írhattok!
2010. nov. 25. 14:53
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom hány éves lehetsz, de a helyesírási hibáidból és stílusodból ítélve elég fiatal vagy még. És ezzel nem akarlak megsérteni, ne értsd félre. Nem hiszem, hogy jó ötlet a kutyavásárlás, főleg ha ezt csak Te akarod a családban. Ha a családod döntene úgy, hogy veszek egy kutyát, és arról közösen gondoskodna mindenki, akkor más lenne a helyzet, de ha csak rajtad múlna, akkor nem biztos, hogy mindenben gondoskodni tudnál róla. Egy kutya megvásárlásánál nem csak a kutya árával kell kalkulálni, hiszen a tartása jóval többe kerül, mint maga a kutya. Számolni kell minden hónapban fix költségeket: etetési költségek leginkább. És vannak alkalmanként felmerülő költségek is: oltások, külső- és belső parazita elleni védekezés, esetleg betegség esetén gyógykezelés, ivartalanítás, kutyakozmetikus, esetleg kutyasuli.


Ha a család már a kutya megvásárlását sem támogatja, akkor a későbbi költségekhez sem fognak hozzájárulni. Egy kutya nagy felelősséggel, és mégtöbb költséggel jár. Nem egy plüssállat, aminek nincsenek igényei, és csak elővesszük, ha szükségünk van rá.


Azt is el kell dönteni, hogy lakásban vagy udvaron tartjátok. Gondoskodni kell megfelelő kennelről, és jól szigetelt kutyaházról. A kutyával naponta kell foglalkozni ahhoz, hogy teljes életet éljen, és kezelhető legyen. Gondolom napközben suliban vagy, akkor pedig egyedül lesz otthon. Ha esetleg kollégista leszel, akkor már egész héten magára marad, és ez nem jó neki.


Én elhiszem, hogy nagyon aranyos egy kiskutya, akivel lehet játszani, de ez kevés ahhoz, hogy valaki magáravállaljon egy kutyát.


Én a helyedben elgondolkoznék a dolgon. Ráérsz még kutyavásárlásra.


Ha viszont úgy döntessz, hogy mégis most veszel, jól válaszd ki a fajtát, és nézz utána a tartás, orvosi kezelés költségeinek, és ez alapján meg tudod beszéli a szüleiddel, hogy a család tudja-e fedezni ezeket a költségeket.


Sajnos nagyon sok kutya a meggondolatlan vásárlás miatt kerül menhelyre, mert a "gazdi" már nem tudja, vagy nem akarja vállalni a további tartást.


Ilyen döntéseknél kell felnőttnek lenni igazán.

2010. nov. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

A kutyatáp lehet hogy most ingyen van, de semmi nem tart örökké.

A kutyának csomó oltás kell, parazita és féregmentesítés, ha beteg akkor az orvosi költség bizony sokszor ötjegyű szám.

És az ivartalanítás is pénz, ha nem akartok kutyafarmot.

Szóval ismétlem, a kutyatartás nem csak sétáltatásból áll.

És a családba került kutyának sem jó, ha nem minden családtag látja szívesen.

Az meg a legrosszabb, ha most kisírod, aztán meg túl kell adni rajta, bármilyen okból is.

A kutya tartása az egész család akarata kell hogy legyen, az az ideális.

Ne tedd ki a leendő kutyus életét ilyen nagy bizonytalanságra!

2010. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az en apam sem akart kutyat es cicat sem ki is jelentette hogy itt nem lesz.De aztan jött kutya is cica is,es mivel latta hogy en hogy szeretem es foglalkozok vele,egy szoval sem mondta hogy vigyem el onnan.Szerintem ha valakinek kutyas m.helye van,annak szive is van.
2010. nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen kutyát szertnél?Szerintem nézd meg gépen amelyik kutyát szertnéd és ha találsz olyan hirdetés amelyik

tetszik akkor kérd meg apukádat sokáig könyörögj neki. Én nálam is ez vált be.

2010. nov. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!