Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindegyik konzerves táp rossz?

Mindegyik konzerves táp rossz?

Figyelt kérdés
Tudtok ajánlani jó minőségűt? Láttam, hogy a Hill's-nek is van konzerves tápja már. Az én kutyusom szárazat eszik, de a vacsoráját szeretném valami jó minőségű konzerves táppal keverni. Sajnos nem rajong a száraz tápért.
2010. nov. 25. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
A konzerv táp akkor "rossz" ha csak azzal etetsz. Ha ízesítőnek, nedvesítőnek, kenőanyagnak használod az egyébként minden szükségeset tartalmazó száraztápra, akkor teljesen mindegy, hogy milyen a konzerv. A prémium konzervek kilója kis túlzással a libamájpástétoméval vetekszik, véleményem szerint pénzkidobás, minekutána a szárazban már minden benne van, amire a kutyusnak szüksége van. "Szaftnak" tökéletesen megfelelnek az olcsó konzervek is.
2010. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó minőségű a Belcando, Multifit és a Herrmans.

Nem olcsók, de tényleg van benne hús, a szagán is érezni.

2010. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az én kutyusom még pici és háromszor eszik:-) 2-szer simán száraz tápot (Hill´s), és a vacsoráját meg keverni szoktam. Erre kéne a konzerv táp:-) Vacsira van, hogy főzök neki, rizst, csirkehúst meg zöldséget. Akkor ezek szerint mindegy milyen konzervet adok neki. Nézegettem a Hill's konzerv tápot, de abban igazad van, hogy nagyon nagyon drága:-(
2010. nov. 25. 10:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, a Belcandot nagyon szereti:-)
2010. nov. 25. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mind rossz, viszont a jók annyira drágák, hogy annyiért nyugodtan vehetsz színhúst is.


Ha ízesíteni akarod csak, akkor főzz meg nagyon egy kis májat, és keverd el benne, imádják. De aúgy a sima bolti májkrém is jó.


De tényleg konzerv árából kb. karajt vehetsz, az meg tutira sokkal jobb, mint a konzerv :)

2010. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eddig májkrémmel kevertem, amit nagyon imád, de azt mondták nekem, hogy azt ne adjam mert nagyon sós:-(
2010. nov. 25. 10:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Premiere konzerv, a miénk meg van érte őrülve. De kap még májat is,meg néha kis húslevessel öntöm le a szárazat víz helyett.
2010. nov. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MME ***** válasza:

Májkrémet ne! Egyrészt, mert sós, másrészt, mert nitrit és nitrát van benne, haramadrészt, mert egy csomó minden minden más. Például fűszerek, de olyanok, amik nem a kutyák szervezetének valók. A veséjüket károsítják ezek az anyagok, ill. rákkeltőek.


Vannak jó minőségű tápok, de annyira drágák, hogy én keverőételnek sem tudom megfizetni. Ilyen a Gran Carno, NatureDiet, Nature's Harvest. Ezek az olcsóbbak, amelyek már jó minőségűek. A többi rossz, már az összetevőkben is ordít róluk.

2010. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 diagnostic ***** válasza:

Arra viszont számíts,hogy így egy elég válogatós kutyusod lesz,akinek a végén már azt se fogod tudni,mit adj enni,hogy megegye.

Természetesen előfordulhat,hogy ő nem ilyen lesz,de sok esetben,ha ennyire kevergetik a kajákat,akkor egy idő után igencsak megválogatja,mit is akar enni a kutya


Egyébként jók a konzervek is,csak nem szabad mindig azt adni.

Az én kutyáim imádják még pl ha tejföllel,kefírrel van leöntve a táp.

2010. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!